Arcos de Valdevez w Portugalii

Arcos de Valdevez w Portugalii

Arcos de Valdevez

   Arcos de Valdevez to miejscowość w Portugalii, leżąca w dystrykcie Viana do Castelo, w regionie Północ w podregionie Minho-Lima. Miejscowość jest siedzibą gminy o tej samej nazwie. To małe lecz bardzo malownicze miasteczko leży na północy Portugalii blisko granicy Hiszpanii.
 
 
Do atrakcji turystycznych należy kilka zabytkowych kościołów, malowniczy most oraz dobrze zachowane ruiny zamku.
 

Z centrum miasteczka to zaledwie 20 minutowy spacer na zamek a po drodze mijamy takie widoki: 
W odległosci ok. 20 km widoczny najwyższy szczyt Portugalii w masywie Serra da Peneda leżący na półwyspie.
Pedrada 1416 m n.p.m , Wybitność 768 m
Ponta do Pico jest najwyższym szczytem Portugalii ale znajduje się w zachodniej części wyspy Pico na Azorach


 
Miejsce polecane na nocleg to klimatyczny hotelik nad rzeką, obok mostu prowadzącego do centrum miasteczka.

 
Widok z okna hotelu 
Most łączący 2 części miasteczka 
nowa część miasta połączona z wieloma zabytkami daje wspaniały klimat
 

Wąskie urokliwe uliczki


 

Knajpka jakich wiele w całej Portugalii i oczywiście nierozłączny atrybut fanów piłki nożnej.


Poza miejscowościami typowo turystycznymi, ceny podobne są do polskich a często i taniej niż u nas. w Arcos de Valdevez za pełny obiad w restauracji w centrum miasteczka zapłacimy ok 8 euro przy czym nie ma tu kompotów a wino które leje się niczym woda. Owoce morza i ryby to potrawy najpopularniejsze w menu.
 


 

Palmy rosną na każdym kroku i w wielu odmianach a pomarańcze dojrzewające przy ulicach czy w parkach w listopadzie to nic nadzwyczajnego


Dojazd do Arcos de Valdevez: Arcos de Valdevez położony jest w północno-zachodniej części półwyspu Portugalskiego, w prowincji Alto Minho w z miastem powiatowym Viana do Castelo. Znajduje się 36 km od Braga, 40 km od Viana do Castelo i 90 km od Porto.
Samochodem: Jadąc z Porto- autostrada A3 (Porto - Valencia) lub droga krajowa do Bragi i do  Arcos de Valdevez. Jadąc z Hiszpanii można dojechać  autostradą A3 (Valencia - Porto) lub drogami krajowymi wiodącymi przez Portugalię z Walencji, Monsoon, lub Melgaço Ponte da Barca.
Lotniska: Lotnisko Francisco Sá Carneiro - Porto: 90 km, Lotnisko - Vigo Vigo (Hiszpania): 90 km, z lotniska w Santiago de Compostela, Santiago de Compostela (Hiszpania): 160 km.
Porty morskie: Port of Viana do Castelo, Viana do Castelo: 40 km, port w Matosinhos: 90 km, port w Vigo - Vigo (Hiszpania): 90 km.
Pociągiem: Viana do Castelo - 40 km - Braga - 36 km.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com