wieża widokowa, ścieżka w koronach drzew na górze Ždiar, Słowacja

wieża widokowa, ścieżka w koronach drzew na górze Ždiar, Słowacja

Wieża widokowa, ścieżka w koronach drzew na górze Ždiar, Słowacja

Treetop Walk Bachledka

  Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka usytuowana jest na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, w samym sercu zróżnicowanego gatunkowo lasu. Trasa o długości ponad 600 m prowadzi przez pełen niespodzianek i ciekawostek las, pokazując zwiedzającym wyjątkowość natury Magury Spiskiej. 

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 18

 

Wieże widokowe powstają w całym kraju niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. W całej Polsce jest ich już grubo ponad setka. Także i u naszych sąsiadów jest sporo takich atrakcji. Jedną z nich jest konstrukcja która znacznie różni się od typowej wieży widokowej, gdyż jest to ścieżka ponad koronami drzew, ze spiralnym, łagodnym wejściem na taras widokowy wysoko ponad ziemią. Panorama spotęgowana jest tym, że wieża zbudowana jest na grzbiecie Magury Spiskiej.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 2

 

 

Sieć adrenalinowa

Na szczycie, w środku panoramicznego tarasu wieży widokowej rozpięto sieć, po której można spacerować. Widok przez oka sieci w dół z wysokości 32 metrów zapewni duże emocje. Gruba sieć adrenalinowa o dużej wytrzymałości jest bezpieczna dla wszystkich.

Dla wszystkich, którzy chcą dotrzeć do koron drzew szybko i komfortowo, kursuje z Bachledowej doliny kolej gondolowa, która bezpiecznie przewiezie aż na grzbiet Magury. Cały ośrodek jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Od wejścia do kolei gondolowej, spacer po Ścieżce w Koronach Drzew, Restauracja panoramiczna PANORAMA aż po wyjście z kolei gondolowej. Komfortowa wycieczka dla rodzin z dziećmi i z wózkami dziecięcymi czy dla seniorów z wózkami inwalidzkimi.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 14

 

 

Bachledova dolina 702, 059 55 Ždiar, Słowacja

 

https://chodnikkorunamistromov.sk/pl

 

Bilety wstępu na Ścieżkę w Koronach Drzew kupić można w ośrodku Bachledka Ski & Sun a także bezpośrednio w kasie przy wejściu na Ścieżkę. Płatności za bilety dokonać można gotówką, tylko w walucie euro /€/ lub kartą płatniczą. Przy zakupie biletu ze zniżką dla dziecka konieczne jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 7

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew oraz dostęp do niej są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 9

 

 

Na górę gdzie znajduje się wieża, restauracja oraz apartamenty, dostać się można kolejką gondolową, rowerem lub wyjść na pieszo. Stąd można wyruszyć na pieszo lub rowerem na piękne szlaki z widokiem na Tatry i Pieniny. Z wysokości 32 m widać jak na dłoni szczyty Tatr Bielskich, wyjątkową panoramę Pienin czy malownicze Zamagurze.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 3

 

 

Ścieżka w liczbach

 

1234 metry

Długość Ścieżki, po której można spacerować pomiędzy koronami drzew, zakończonej wieżą widokową.

1,8 metra

Szerokość Ścieżki na jej całej długości.

631 metrów

Długość Ścieżki spiralnie okalającej wieżę widokową.

32 metry

Wysokość wieży widokowej, zapewniającej wyjątkowe widoki panoramiczne na Tatry, Pieniny czy malownicze Zamagurze.

6 przystanków

3 dydaktyczne oraz 3 rozrywkowe, w ciekawy sposób zaznajamiają zwiedzających z okoliczną naturą.

67 metrów

Długość suchej zjeżdżalni rurowej będącej ciekawą alternatywą powrotu z wieży widokowej.

25 metrów

To długość najdłuższego słupa drewnianego, podpierającego Ścieżkę w najwyższym punkcie nad ziemią.

120 słupów

Na tylu drewnianych słupach oparta jest sama Ścieżka o długości 600 metrów.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 5

 

 

Dolna stacja kolejki gondolowej oraz wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Z tego miejsca można dojechać rowerem na górę lub wraz z rowerem można wjechać kolejką.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 6

 

 

Taras restauracji znajduje się obok wieży. Panorama na Tatry Bielskie jest wyjątkowa. Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka znajduje się na grzbiecie Magury Spiskiej.

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 4

 

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 8

 

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 11

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 13

 

 

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 15

 

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 16

 

 

wieża widokowa ścieżka w koronach Słowacja 17

 

 

opracowanie & foto:

Albin Marciniak
 
 

 

 

Góry i rower- z widokiem na Tatry i Pieniny

 

https://klubpodroznikow.com/relacje/europa/226-najciekawsze-i-najpiekniejsze-miejsca-w-slowacji/3538-gory-i-rower-z-widokiem-na-tatry-i-pieniny

 

Słowacja Bachledka Tatry Pieniny 13

 

 

 

Pierwsza Ścieżka w Koronach Drzew – Park Narodowy Las Bawarski

Pierwsza i z długością trasy 1300 m najdłuższa Ścieżka w Koronach Drzew w Parku Narodowym Las Bawarski została otwarta we wrześniu 2009 roku. W pobliżu parkingu, tuż przy wejściu do słynnego parku zwierząt można udać się na wycieczkę tą najdłuższą na świecie Ścieżką tego rodzaju.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew – Lipno

Pierwsza Ścieżka w Czechach – powitała pierwszych gości 10 lipca 2012 roku. Została doskonale wkomponowana w okolicę i jest uzupełnieniem atrakcji turystycznych w regionie Lipno i tym samym uzupełniem oferty zajęć sportowych, edukacyjnych i rozrywkowych.
Ścieżka zwieńczona jest dziewięciokątną wieżą widokową na wysokości 40 m, która posiada nie tylko wyjątkowy kształt przestronnej formy architektonicznej, ale także bezbarierowy dostęp.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew na wyspie Rugia

5 czerwca 2013 roku została udostępniona imponująca drewniana wieża Centrum Dziedzictwa Rugii, która wyrosła pośród gęstych lasów przybrzeżnych, na wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to już trzecia z rzędu Ścieżka w koronach drzew z interaktywną wystawą i gastronomią, która jest zupełnie nową atrakcją na wyspie Rugia na Morzu Bałtyckim. Zwieńczona „orlim gniazdem” wieża ma wysokość 40 metrów, a całkowita długość trasy wynosi 1250 m.
Zwieńczeniem Ścieżki jest wieża widokowa na wysokości 40m tzw. Orle gniazdo, które ustyuowane jest na wysokości 82 m n.p.m., skąd roztacza się wspaniały widok na unikalny krajobraz Rugii na Morzu Bałtyckim. Przy odrobinie szczęścia zwiedzający mogą obserwować wzloty orła morskiego, zmierzaj5cego do swojego celu. Po ekscytującej podróży zapraszamy do restauracji „Boomhus” z typowymi potrawami regionalnymi i sezonowymi.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew – Czarny Las (Schwarzwald)

Ścieżka w Koronach Drzew – Czarny Las (Schwarzwald) pozwala dotknąć się natury z zupełnie nowej perspektywy. Trasa o długości 1250 metrów prowadzi do wysokości 20m pomiędzy bukami, jodłami i świerkami imponującego mieszanego górskiego lasu na wzgórze Sommerberg w Bad Wilbach. Najwyższym punktem ścieżki udostępnionej we wrześniu 2014 jest wieża widokowa znajdująca się na wysokości 40m z platformą widokową, z której delektować się można cudownym widokiem na całe pasmo górskie Lasu Czarnego (Schwarzwald). Konstrukcja ścieżki umożliwia zwiedzanie również osobom na wózkach inwalidzkich oraz rodzinom z wózkami dziecięcymi.
Do Ścieżki w koronach drzew w Schwarzwaldzie można wygodnie dotrzeć kolejką górską z Bad Wildbad. Bardzo korzystne jest zakupienie biletu kombinowanego – jazda tam i z powrotem oraz bilet wstępu na Ścieżkę w koronach drzew.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew Saarschleife

Od czerwca 2016 roku Ścieżka w Koronach Drzew Saarschleife otwiera nowe perspektywy. Jest to jedno z najbardziej popularnych i odwiedzanych przez turystów miejsc docelowych Zagłębia Saary. Konstrukcja ścieżki wykonana jest z drewna naturalnego daglezji i modrzewia. Trasa ścieżki o długości 1250m prowadzi pośród koron buków, dębów, daglezji i lasu mieszanego na sam szczyt wieży widokowej Cloef. Na różnych wysokościach trasy od 3m -23m zwiedzający mają okazję podziwiać i „zachłysnąć“ się pięknem i zapachem naturalnym lasu.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew Karkonosze

Ścieżka w Koronach Drzew Karkonosze, otwarta 2 lipca 2017 roku, znajduje się w sercu majestatycznych lasów Karkonoskiego Parku Narodowego.

Trasa o długości ponad 1500 m prowadzi przez las, w którym znajdują się zróżnicowane gatunki drzew, można spodziewać się licznych niespodzianek i ciekawostek. Widoki gości całkowicie zniewolą – widok z wieży widokowej z wysokości 45 metrów, dzięki któremu stare drzewa są ma wyciągnięcie dłoni, niektóre z nich mają nawet ponad 150 lat. wejdziesz do krainy unikatowego centrum edukacyjnego, które znajduje się w podziemiu drewnianej wieży i przedstawia skomplikowany system korzeniowy drzew.

 

 

Pierwsza austriacka Ścieżka w Koronach Drzew Salzkammergut

W sierpniu 2018 roku otwarta została pierwsza ścieżka „Erlebnis Akademie AG „ w Austrii. Już z daleka widać wieżę Ścieżki w koronach drzew Salzkammergut na drodze do austriackiej gminy – Gmunden, stojącej wysoko na szczycie Grünberg. Kolejka linowa Grünberg zapewnia łatwy dostęp do 1400-metrowej ścieżki bez barier i oferuje niepowtarzalny widok na całą obszar Gmunden. Z wieży widokowej rozpościerają się fantastyczne widoki na otaczający krajobraz górski i Traunsee.
Zwieńczeniem ścieżki jest wieża widokowa o wysokości 39 metrów, z której można podziwiać wspaniały szerokorekranowy (360°) widok na całe podgórze alpejskie i Salzkammergut.

W wewnętrznym ślimaku wieży znajdue się zjeżdżalnia o długości 55m, dostępna z platformy o wysokości 28 metrów, która zapewnia wyjątkowe wrażenia zarówno dzieciom jak i dorosłym.

 

 

Ścieżka w Koronach Drzew Pohorje

Dnia 20 września 2019r. w samym sercu Pohorje została otwarta pierwsza ścieżka w koronach drzew w Słowenii (Zreče / Rogla) i dziewiąta na liście zrealizowanych konstrukcji przez firmę Erlebnis Academy AG. Wyrafinowana pod względem architektonicznym drewniana konstrukcja na południowy zachód od Mariboru obejmuje imponującą wieżę widokową o wysokości 37 metrów z dziewięcioma narożnymi platformami. Stojąc na górnym płaskowyżu można zobaczyć większą część Słowenii i okolicznych krajów. Trasa ścieżki to „deptak“ o długości 1043 m wijący się między wierzchołkami drzew. Wzdłuż trasy znajdują się stacje edukacyjne i adrenalinowe dla dzieci i dorosłych, które dostarczają wiele interesujących informacji na temat przyrody i środowiska.

Widoki z wieży widokowej biegnącej nad koronami drzew zapierają dech w piersiach. Widok rozciąga się na gęste lasy, na malownicze Alpy Julijskie, przy dobrej widoczności zobaczyć można okolice sąsiednich krajów. Dzięki wyjątkowej lokalizacji na wysokości ponad 1500 metrów można mieć wrażenie, że niesamowite widoki oglądamy „z lotu ptaka“.

Od czerwca 2020 r. ruszyła nowa atrakcja, i to 62 m długa sucha zjeżdżalnia rurowa z wieży widokowej.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com