Najwyższy wieżowiec Słowacji został oddany do użytku

Najwyższy wieżowiec Słowacji został oddany do użytku

Najwyższy wieżowiec Słowacji został oddany do użytku. Budowla stanęła w Bratysławie na lewym brzegu Dunaju.

  Potentat budowlany J&T Real Estate zrealizował budowę blisko 170-metrowego (46 pięter) wieżowca mieszkalnego. W momencie oddania do użytku, obiekt stał się najwyższym na Słowacji. Główna część projektu Eurovea 2 składa się z: rozbudowanego centrum handlowego (84 tys. mkw.), budynku mieszkalnego na nabrzeżu, dwóch budynków biurowych (w sumie około 40 tys. mkw.) i wieży mieszkalnej. Spacerując brzegiem Dunaju nie sposób nie zauważyć szklanej wieży. Do niedawna uwagę przykuwała restauracja w kształcie UFO na pylonie mostu, oraz oczywiście zamek górujący nad miastem. Teraz mamy wielkie trio będące wizytówką miasta.

 


Eurovea 2 to kontynuacja inwestycji Eurovea, zlokalizowanej nad brzegiem Dunaju, której budowanie rozpoczęła tam w 2010 roku irlandzka firma Ballymore Properties. Ta sama firma która na rozległym terenie wielkości 46,5 ha nad brzegiem Dunaju, wybudowała już 250 mieszkań, 23 tys. mkw. powierzchni biurowej 55 tys. mkw. powierzchni handlowej i rozrywkowej, a także pięciogwiazdkowy hotel Sheraton. W 2014 roku kompleks kupiło konsorcjum, na czele którego stanęła firma J&T Real Estate – jej właścicielem jest Peter Korbačka. Kwota transakcji wyniosła około 360 mln euro.

 

 

Wspomniana już nowa część miasta Čulenova to nadal wielki plac budowy, z kolejnymi wyrastającymi wieżowcami. Według planów, do 2030r ma powstać przynajmniej 40 budynków o wysokości przekraczającej 150 m każdy. Zakończona budowa najwyższego wieżowca w Bratysławie to początek nowoczesnej dzielnicy oraz lasu wieżowców.
Pomiędzy Starym Mostem i mostem Apollo powstał nowy bulwar nad Dunajem, centrum handlowe Eurovea, nowa siedziba Teatru Narodowego Słowacji oraz budowane są kolejne wysokościowce. Sukcesywnie zagospodarowywany teren ciągnie się od Dunaju w stronę centralnego dworca autobusowego przy ulicy Mlynske nivy. Cztery z pięciu budynków zaprojektowała w latach 2010-2013 Zaha Hadid. Piąty – jej dawni współpracownicy. Zaha Hadid była znaną na całym świecie brytyjską architekt.
 
 
Słowacja Bratysława stolica miasto zabytki centrum 25
 
Eurovea Tover w trakcie budowy w 2022r
 
 
 
 
 

Eurovea Tover - nowe spojrzenie na centrum miasta

 

Dzięki eleganckiemu projektowi opartemu na delikatnych krzywiznach, kobiece piękno wieży Eurovea stanie się miejskim kontrapunktem dla zasady męskości Zamku Bratysławskiego. Jego piękną sylwetkę podkreśla gra świateł i cieni w ciągu dnia oraz efektowne oświetlenie w nocy. Z restauracji zlokalizowanej na ostatnim piętrze, roztacza się widok na nową dzielnicę miasta Eurovea City i brzegi Dunaju.

 

 

Projekt ten zapewnia wysokiej jakości mieszkania i apartamenty. Połączenie budownictwa mieszkaniowego z tętniącą życiem działalnością społeczną, kulturalną lub sportową nabrzeża Dunaju, bezpośrednia dostępność centrum handlowego staje się fenomenem współczesnego życia miejskiego. Niczym miasto w mieście, dające wszystko w tak bliskim sąsiedztwie.
 
 
 
Eurovea Tower oferuje 389 rezydencji zaprojektowanych tak, aby podkreślać wyjątkowe panoramiczne widoki. Przemyślane układy maksymalizują zmienność i elastyczność mieszkania z możliwością łatwej adaptacji do dynamicznego trybu życia. Eurovea Tower podąża także za najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Jednak na znaczeniu nie straciło również poczucie prywatności i bezpieczeństwa mieszkania.
 
 
 
168 wysokość budynku
45 pięter
389 mieszkań
45 luksusowych apartamentów
1400 miejsc parkingowych
1000 m2 lokal biznesowy
3 apartamenty dwupoziomowe
 
 
 
 
Wysoki standard wyposażenia apartamentu oddaje charakter całej inwestycji. Każde mieszkanie ma przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu i wspaniały widok z każdego pokoju. Wyjątkowe są także tarasy ze szklanymi balustradami, które nie zaburzają widoku na rzekę i miasto. Wysoki standard apartamentu obejmie także klimatyzację i zacienienie, 6 najnowocześniejszych szybkobieżnych wind, luksusowe dywany na korytarzach oraz wspaniały hol wejściowy z recepcją. Oczywistą rzeczą jest także wybranie się w przysłowiowej pidżamie do galerii handlowej Eurovea, gdzie znajdują się wszystkie usługi, udogodnienia i rozrywki na co dzień.
 
 
 
 
Zwieńczeniem budynku są ekskluzywne rezydencje na najwyższych piętrach wieży. Te 45 wielkopowierzchniowych apartamentów są najwyżej położonymi na Słowacji i stały się najbardziej prestiżowym adresem w mieście.
 
 
Opracowanie & foto Albin Marciniak
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

opracowanie & foto Albin Marciniak

 
 
 

Bratysława na weekend

Tętniąca życiem Bratysława ma dwa oblicza: zabytkowe, z bogatą architekturą gotyku, wiedeńskiego baroku i secesji, oraz współczesne- z zabudową typową dla wielkich miast Europy Środkowej. To warto zobaczyć, będąc w stolicy Słowacji:

 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com