Jazda na słowackim lodowcu Molltaler Gletsher w austriackiej Karyntii

Jazda na "słowackim lodowcu" Molltaler Gletsher w austriackiej Karyntii startuje 14.10.2021 !

 

Białe szaleństwo na jedynym lodowcu w Karyntii rozpoczyna się już w najbliższy czwartek, 14 października br

 

Weź ze sobą narty i przyjaciół, lodowiec Mölltaler Gletscher zaprasza na jesienne szusowanie z karnetami w specjalnej cenie 22 euro.

 

Molltaler 2

 


Mölltaler Gletscher – 8 października 2021 - Dobre wieści z Austrii! Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher powita pierwszych narciarzy już w przyszłym tygodniu. Białe szaleństwo na jedynym lodowcu w Karyntii można przeżyć już w czwartek 14 października.

 

 

Moelltaler 0495

 


Pierwsze przygotowania do nowego sezonu zimowego na lodowcu ruszyły już we wrześniu. Sprzyjająca zmiana pogody w ostatnich dniach, która przyniosła nie tylko ochłodzenie, ale także długo oczekiwane opady śniegu, przyspieszyła prace. „Armatki śnieżne pracują od środy na pełnych obrotach, chcemy stworzyć idealne warunki i przygotować stoki tak, by narciarze byli maksymalnie zadowoleni. Mamy nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjać i sypnie też naturalnym śniegiem,“ powiedział Stefan Klotz, dyrektor ośrodka. Otwarcie stoków na lodowcu planowane jest w czwartek 14 października 2021 r. Ponadto ośrodek przygotowuje uroczyste otwarcie sezonu już 28 października, połączone z atrakcyjnym programem towarzyszącym.

 

 

Molltaler

 


Alpejski ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher znajduje się w górach Wysokie Taury (niem. Hohe Tauern), a ich najwyższy punkt znajduje się na wysokości 3122 m n.p.m. Dzięki świetnym warunkom Mölltal stał się ulubionym miejscem szkoleniowym reprezentacji narciarskich z całej Europy. Jego wielką zaletą jest to, że umożliwia jazdę na nartach w czasie, gdy inne ośrodki na Słowacji, w Czechach, Polsce czy Austrii już dawno zakończyły sezon zimowy lub jeszcze go nie rozpoczęły.

 

 

Molltaler 3

 


*Najtańszą opcją, by cieszyć się jazdą na nartach w ośrodku Mölltaler Gletscher, jest sezonowy karnet narciarski Sprytna Sezonówka PREMIUM. Pozostali narciarze mogą skorzystać z limitowanej oferty całodziennych skipassów za 22 euro. Październikowa oferta specjalna będzie dostępna wyłącznie online na www.gopass.travel

 

 

lodowiec mapa

 


Najnowsze informacje z ośrodka Mölltaler Gletscher dostępne są na stronie https://www.moelltaler-gletscher.at/ oraz na portalach społecznościowych Instagram @molltalergletscher i Facebook @moelltaler.gletscher


Sprytna Sezonówka PREMIUM oprócz jazdy na nartach w ośrodku Mölltaler Gletscher i siostrzanym ośrodku Ankogel, umożliwia jazdę na nartach do końca sezonu zimowego 2021/22 także w najlepszych ośrodkach na Słowacji (Jasna - Chopok, Tatry Wysokie), w Czechach (Szpindlerowy Młyn) i w Polsce (Szczyrk).

Nowością tego sezonu jest poszerzenie oferty o austriacki ośrodek Muttereralm Innsbruck, a także czeski ośrodek Ski Ještěd.

Sprytna Sezonówka PREMIUM oferuje także 15% zniżki w punktach gastronomicznych Bergrestaurant Eissee i Sonnblick Bar.

 

 

Molltaler 4

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com