Wilno 2024: Magiczne Święta w stolicy Litwy, nowe loty z Krakowa i kalendarz wydarzeń na cały rok

Wilno 2024: Magiczne Święta w stolicy Litwy, nowe loty z Krakowa i kalendarz wydarzeń na cały rok

Wilno 2024: Magiczne Święta w stolicy Litwy, nowe loty z Krakowa, opłata turystyczna i kalendarz wydarzeń na cały rok

 

Choinka na Placu Katedralnym

 

Święta w Wilnie

Festiwal „Christmas in Vilnius” to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w Wilnie, rozpoczynające się 1 grudnia i trwające aż do Święta Trzech Króli. To kilka tygodni wyjątkowych świątecznych wydarzeń i wspaniałej, magicznej atmosfery, nie tylko w różnych miejscach w sercu stolicy, ale także w odległych zakątkach Wilna.

W tym okresie Wilno oczarowuje odwiedzających tradycyjnymi wydarzeniami, takimi jak: rozświetlenie choinki na Placu Katedralnym, gdzie zlokalizowane jest również Miasteczko Świąteczne, Lodowisko czy Międzynarodowe Bożonarodzeniowe Targi Charytatywne. Wileńska choinka była wielokrotnie uznawana za najpiękniejszą w Europie, a samo Wilno znalazło się w gronie najbardziej magicznych miast bożonarodzeniowych w Europie w latach 2019–2022 i zostało uwzględnione w europejskim Top 5.

Więcej informacji: https://www.govilnius.lt/boze-narodzenie-2023

 

Zamek Giedymina

 

Nowe połączenie lotnicze Kraków – Wilno

Już od 3 maja 2024 roku uruchomione zostanie nowe połączenie lotnicze realizowane przez linie AirBaltic z Krakowa do Wilna! Teraz możesz łatwo odkrywać uroki stolicy Litwy. Połączenie odbywa się bowiem 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki), a lot Airbusem A220-300 trwa zaledwie 1h 20 min. Bilety są już dostępne na stronie AirBaltic  https://www.airbaltic.com/pl/oferty-lotnicze/loty-z-krakow-do-wilno

 

Świąteczna ciuchcia

 

Opłata turystyczna

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku w Wilnie zostanie wprowadzona nowa opłata turystyczna w wysokości 2 EUR od osoby za nocleg w ramach krótkoterminowego zakwaterowania.

Decyzję tę podjęła Rada Miasta Wilna, dążąc do doskonalenia infrastruktury turystycznej oraz wzmocnienia międzynarodowej konkurencyjności stolicy Litwy.

Więcej informacji: https://www.govilnius.lt/plan-your-trip/city-tax

 

Koncert w Wilnie

 

Kalendarz Wydarzeń na 2024

Zaplanuj swoją podróż do Wilna już teraz, bo 2024 rok jest pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych! Miasto przez cały rok oferuje niezapomniane chwile i emocje niezależnie od pory roku. Poniżej najważniejsze wydarzenia, które sprawią, że Twój pobyt w Wilnie będzie pełen muzyki, sztuki, kultury i dobrej zabawy. Na pewno nie będziesz się nudził! 

Wileński Festiwal Świateł: 25–28 stycznia 2024 r.
Podczas najciemniejszych dni Wilno rozświetli się kolorowymi instalacjami świetlnymi, tworząc magiczną atmosferę. Przemierzaj Starówkę, aby odkryć unikalne dzieła sztuki światła.

Jarmark Kaziukowy: 08–10 marca 2024 r.
Radosne świętowanie nadejścia wiosny z tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi, aromatycznymi potrawami i koncertami dla całych rodzin. Poczuj tę atmosferę na wileńskiej Starówce.

Dzień Muzyki Ulicznej: 18 maja 2024 r.
Bądź świadkiem koncertu  aż 5 tys. wykonawców na ulicach Wilna. Dźwięki każdego gatunku muzyki wypełni miasto, sprawiając, że wszędzie będziesz czuć muzyczną ekstazę.

Vilnius Pink Soup Fest:  8 czerwca 2024 r.
Lato zaczyna się różowo! Spróbuj tradycyjnego litewskiego chłodnika w różnych odsłonach, uczestnicz w różowych wystawach i ciesz się letnią atmosferą.

Święto Pieśni: 29 czerwca – 6 lipca 2024 r.
Tysiące chóralnych głosów rozpoczynają obchody stulecia Święta Pieśni. Tradycja, taniec i śpiew łączą pokolenia.

Festiwal „Młody jak Wilno”: 25 lipca 2024 r.
Świętuj dzień patrona miasta, św. Krzysztofa, w rytmie koncertów różnych gatunków muzycznych.

Dni Stolicy: 6-8 września 2024 r.
Pierwszy weekend września w Wilnie to prawdziwa fiesta z wydarzeniami sportowymi, koncertami i niezapomnianym jedzeniem.

Boże Narodzenie w Wilnie - Grudzień 2024 r.  styczeń 2025 r.
Poczuj magię świąt w najpiękniejszym mieście Europy. Tradycje, jarmarki i światełka tworzą niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia.

Zaplanuj swoją podróż do Wilna i doświadcz różnorodności, jaką oferuje to magiczne miasto!
Wilno czeka na Ciebie z otwartymi ramionami i bogatym kalendarium wydarzeń.

Więcej informacji: https://www.govilnius.lt/odwiedz-wilno/polecamy/wydarzenia-wilnie-2024

 

informacja prasowa

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com