Krakowski Festyn Średniowieczny


Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na I Krakowski Festyn Średniowieczny. Jest to pionierskie i pierwsze realizowane na tak olbrzymią skalę wydarzenie w Mieście Królów Polskich.

Festyn odbywa się na terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego
29 sierpnia 2010

Podczas Festynu zapraszamy na:

  • pokazy walk rycerskich
  • pokazy łucznicze
  • pokazy tańców dworskich
  • pokazy narzędzi tortur
  • pokazy zespołów regionalnych
  • pokazy tancerzy ognia
  • muzykę średniowieczną
  • warsztaty dla dzieci i dorosłych
  • zabawę w zaimprowizowanej wiosce rzemieślniczej
  • zakupy na kramach

 

 

Pierwszy Krakowski Festyn Średniowieczny jest imprezą mającą na celu poszerzenie horyzontów oraz zdobycie nowej wiedzy na temat epoki wielkich grodów, królów, rycerzy i ich pięknych dam.

 

Podczas Festynu zapraszamy na:


pokazy walk rycerskich:

Swoją obecność potwierdziły znakomite bractwa rycerskie z całego kraju takie jak: Zakon Rycerski Szpitala Jana Jerozolimskiego Domu Krakowskiego czy Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba.

Naszą chlubą jest również to, iż wszelkie walki są zgodne z zasadami Ruchu Rycerskiego którego początki w Polsce sięgają lat siedemdziesiątych.

pokazy łucznicze

Zadbaliśmy również o to, że swoją obecnością zaszczycą nas bractwa łucznicze, które zaprezentują swoje umiejętności oraz umożliwią wszystkim przybyłym spróbowania swoich sił w tym trudnym a zarazem ciekawym fachu.



pokazy tańców dworskich

Całą imprezę ubogacą także tancerze którzy w strojach z tej epoki będą prezentować technikę oraz temperament dawnych zabaw zachęcając do przyłączenia się wszystkich przybyłych. Na Festynie zaprezentuje się między innymi Zespół Tańca Dworskiego "Gratia luvenis"


pokazy narzędzi tortur

Czyli to co większość uważa za najbardziej interesujące, każdy będzie mógł na własne oczy zobaczyć jak wyglądały, dotknąć a nawet wcielić się w rolę skazańca i wypróbować te narzędzia na własnej skórze.


Urozmaiceniem całej imprezy będą występy zespołów pieśni i tańca które swoim pozytywnym nastawieniem i radością życia rozweselą każdego nawet najbardziej posępnego gościa.


pokazy tancerzy ognia

Jednym z najbardziej efektownych i emocjonujących elementów Festynu będzie występ znakomitej grupy tancerzy ognia z Warszawy która zaprezentuje wszystkim jak należy obchodzić się z ogniem.

Na Finał imprezy grupa przygotuje wielki, trwający około godziny fireshow z licznymi efektami świetlnymi oraz dźwiękowymi, będzie to pierwszy taki występ na tego typu darmowej imprezie.


muzykę średniowieczną

Na całym terenie Festynu doskonale słyszalna będzie średniowieczna muzyka świetnie oddająca klimat epoki.


warsztaty dla dzieci i dorosłych

Wspólnie z Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży oraz Benedyktyńskim Instytutem Kultury „Chronić dobro” przygotujemy warsztaty dla wszystkich uczestników zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych.

Każdy z Państwa będzie miał możliwość przystąpienia do warsztatów kowalskich, tkackich czy garncarskich, jak również każdy będzie mógł nauczyć się pisania gęsim piórem.


zabawę w zaimprowizowanej wiosce rzemieślniczej

Swoje przybycie zapowiedziało już liczne grono rzemieślników z całej Polski a także z krańców Europy, odwiedzą nas tacy specjaliści jak: płatnerze, bednarze, stolarze, pszczelarze, wikliniarze, kowale którzy będą prezentować średniowieczne metody wytwarzania swoich produktów. Oczywiście zapraszamy wszystkich gości do przyłączenia się i spróbowania się w zawodach o których już dawno zapomniano. Wszystkie cechy rzemieślnicze umieścimy w stworzonej przez nas wiosce rzemieślniczej tak aby każdy kto do niej wejdzie poczuł się jak gdyby został przeniesiony do innej epoki.


zakupy na kramach

Zawsze fascynowała nas kultura z przed lat, fascynują nas dzieła średniowiecznych artystów i rzemieślników, a czy nie byłoby miło gdyby w naszej kolekcji znalazła się np. zbroja średniowiecznego rycerza czy amulet odczyniający złe uroki.

Nic prostszego, u przybyłych kupców na naszym Festynie będzie można nabyć zupełnie wszystko co może się kojarzyć ze średniowieczem.


przedstawienia teatralne

Na Festyn zaprosiliśmy również grupy teatralne które przedstawią dla naszych gości spektakle interesujące zarówno dorosłych jak również dzieci.

W ciągu całego dnia przewidujemy około pięciu różnych spektakli dostosowanych do pory dnia oraz wieku przybyłych.


zagroda ze zwierzętami

W planach mamy również stworzenie średniowiecznej zagrody dla zwierząt w której każdy będzie mógł zaserwować sobie przejażdżkę na osiołku czy zobaczyć w jak w praktyce wygląda strzyżenie owiec. W naszej zagrodzie znajdą się również kozy, daniele oraz inne okazy fauny.


posilenie się przysmakami tradycyjnej kuchni polskiej

Przypomnijmy sobie jak smakuje tradycyjny polski bigos przyrządzany z tych samych składników z których przyrządzali go nasi pradziadowie, delektujmy się smakiem tradycyjnych pierożków oraz smażonej golonki, a jeśli nasycą państwo już swój głód, zapraszamy na stoiska z miodami, grzańcami oraz innymi produktami którymi chlubi się nasz kraj.



spotkania z wróżką

Zawodowa krakowska czarownica, specjalizująca się w magii słowiańskiej, odczynianiu uroków i czytaniu przyszłości z kart Tarota zaszczyci swoją obecnością i z pewnością pomoże każdemu kto tylko się do niej zgłosi w podjęciu trudnej decyzji życiowej.



http://festynkrakow.pl/

Organizatorzy

digicorp s.c. Beata Vogt, Piotr Vogt

Jesteśmy młodym krakowskim przedsiębiorstwem. Swoją siedzibę obraliśmy przy ul. Szlak — blisko centrum krakowskiego życia kulturalnego. Działamy w branży organizacji imprez masowych, eventów, ślubów, szkoleń, itp.. Na naszych imprezach zapewniamy: oprawę muzyczną, wynajem i dekorację Sali, zdjęcia, dodatkowe atrakcje, efekty specjalne, przygotowywanie imiennych zaproszeń, ochronę, w razie potrzeby wyżywienie. Spełniamy każde życzenie klienta, a by on nie musiał się niczym martwić - lecz delektował się zabawą i wspaniałą atmosferą!


Jesteśmy jedną z nielicznych firm zapewniających kompleksową obsługę danej imprezy. Mimo, iż jesteśmy młodym przedsiębiorstwem mamy na swym koncie wiele sukcesów i współpracujemy z najlepszymi.

Muzeum Lotnictwa Polskiego
w Krakowie

Część obiektów dawnego lotniska jest obecnie używana przez Muzeum. Zajmuje ono ocalałe polskie obiekty lotniskowe, w skład których wchodzi duży hangar lotniczy i zaplecze garażowo-magazynowe, zbudowane na przełomie lat 20- i 30-tych oraz dwa małe budynki zbudowane przez Niemców w okresie ostatniej wojny.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo [email protected]