Parada smoków i fajerwerki pod Wawelem

Wielka Parada Smoków

http://paradasmokow.pl/gfx/top-1_05.png

5-6 czerwca 2010 r. do Krakowa po raz dziesiąty zawita Wielka Parada Smoków. Smoczy Jubileusz obchodzić będziemy szczególnie hucznie.

Kraków jest miastem szczególnie silnie związanym z symbolem smoka i zasługuje na coroczne Wielkie Smocze Święto, upamiętniające protoplastę smoczego rodu – Smoka Wawelskiego. Organizowana przez Teatr Groteska Parada, z kameralnej imprezy, w ciągu kilku lat przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.
Jak tradycja każe w tegorocznym programie imprezy znajdą się m.in.: Parada Smoków ulicami Krakowa z udziałem ponad 1000 dzieci połączona z Konkursem na Najpiękniejszego Smoka Parady, dwudniowy Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych i zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, na które przybędą nie znani dotąd, fantastyczni przedstawiciele smoczego gatunku.
Na sympatyków Smoczego Święta czeka w tym roku wiele atrakcji i niespodzianek.
Zapraszamy wszystkich miłośników Wielkiej Parady Smoków!
Takiej Parady jeszcze nie było!!!

http://archiwum2009.paradasmokow.pl/gfx/logo-groteska.gif

Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu

5 czerwca (sobota) godz.12.00-14.00, ul. Grodzka – Rynek Główny

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszego Rycerza i Damę Dworu –  godz. 13.30.

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszego Smoka –  godz. 14.00.

Widowisko Plenerowe na Wiśle

5 czerwca (sobota) godz. 21.45, Zakole Wisły pod Wawelem.

Smoczy Piknik Rodzinny

5-6 czerwca, Bulwary przy Smoczej Jamie

II Przegląd Artystyczny „O Smocze Jajo” – koncerty, występy, konkursy, festyn rycerski

5 czerwca (sobota), godz. 11:00 - 21:00

6 czerwca (niedziela), godz. 11:00 - 19:00

Widowisko Plenerowe na Wiśle
5 czerwca (sobota) godz. 21.45, Zakole Wisły pod Wawelem.

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu "światło-dźwięk" łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska prezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15m wysokości), niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. W tym roku w Jubileuszowym Widowisku wezmą udział nowi, fantastyczni przedstawiciele smoczego gatunku, m.in. obsada widowiska Smoki na Expo w Szanghaju. Tegoroczny smoczy występ będzie ilustrowany muzyką klasyczną m.in. utworami Prokofiewa, Straussa, Ravela i Mahlera.


Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com