TAP Air Portugal - informacje ogólne i siatka połączeń

TAP Air Portugal - informacje ogólne i siatka połączeń

  TAP Air Portugal jest wiodącą linią lotniczą w Portugalii założoną 14 marca 1945 r. Usługi komercyjne świadczy od 19 września 1946 roku, a od 2005 roku jest członkiem sojuszu Star Alliance. Portugalski przewoźnik ma swój hub w Lizbonie, w wyjątkowo położonym europejskim mieście na styku z Afryką oraz Ameryką Północną, Środkową i Południową.

 Według AirlineRatings TAP jest 3. najlepszą linią lotniczą w Europie i 13. najlepszą linią lotniczą na świecie. System oceny uwzględnia szereg różnych czynników związanych z audytami przeprowadzanymi przez organy zarządzające lotnictwem, główne stowarzyszenia, a także własne dane dotyczące bezpieczeństwa.

Z kolei AirlineRatings.com po raz kolejny wybrał TAP najbezpieczniejszą linią lotniczą w Europie i 6. na świecie.

 TAP Air Portugal był wielokrotnie nagradzany: otrzymał wyróżnienie „Europe's Leading Airline to Africa” oraz „Europe's Leading Airline to South America” przyznawane przez World Travel Awards w latach 2014-2022

TAP – Transportes Aéreos Portugueses – obsługuje średnio 1255 lotów tygodniowo do ponad 90 destynacji w 33 krajach na całym świecie.

Z TAPem w świat

Różnorodność obsługiwanych destynacji definiuje portugalskiego przewoźnika, jako lidera rynku i jest częścią jego DNA. W obu Amerykach, Afryce i w Europie, TAP oferuje konkurencyjne ceny, przybliża świat do Portugalii i jest blisko portugalskich społeczności.

 

 

Program Portugal Stopover

Dzięki unikalnemu programowi Portugal Stopover pasażerowie TAP Air Portugal mogą dodać bezpłatny postój w Lizbonie lub Porto nawet do 10 dni. Z programu można skorzystać zarówno przed dotarciem do destynacji docelowej, jak i w drodze powrotnej do domu. Oprócz możliwości zwiedzenia Portugalii program daje również dostęp do wyjątkowych ofert, dzięki którym pobyt może stać się niezapomnianym przeżyciem.

W 2023 r. już po raz piąty z rzędu Portugal Stopover zostały uznany przez Global Traveller za najlepszy tego typu program na świecie. W jego ramach, TAP Air Portugal dodał teraz możliwość odwiedzenia innych kierunków w Portugalii (włącznie z wyspami).

 Po wylądowaniu w Lizbonie lub Porto, pasażerowie będą mieć możliwość skorzystania nie tylko z bezpłatnego 10-dniowego postoju, ale także z DODATKOWEGO STOPOVERU w Lizbonie (jeśli przylecieli do Portugalii przez Porto) lub w Porto (jeśli przylecieli przez Lizbonę), a także w takich miastach jak Faro, Funchal, Porto Santo, Ponta Delgada lub Terceira, otrzymając 25% zniżki na LOTY KRAJOWE oraz dostęp do wyjątkowych ofert.

Podczas gdy pierwszy stopover (w Lizbonie lub Porto) jest już uwzględniony w pierwotnie wystawionym bilecie z taryfą publikowaną, drugi stopover (na lot krajowy) musi zostać skalkulowany manualnie i wystawiony oddzielnie.Więcej o programie Portugal Stopover

https://www.flytap.com/en-pl/stopover

 

opracowanie & foto Albin Marciniak

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com