Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 ZAMKI W POLSCE baner
 
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ubezpieczenie sportowe przed wyjazdem na urlop – sprawdź, czy też go potrzebujesz

 

Polisa dla sportowców? To nie dla mnie, w końcu co ze mnie za sportowiec! Jeśli tak myślisz, jesteś w poważnym błędzie. Ubezpieczyciele oferują ochronę związaną z ryzykiem uprawiania każdego sportu również amatorsko, dlatego planując aktywne spędzanie urlopu, powinieneś mieć na uwadze, że wcześniej warto zadbać o ubezpieczenie.

 

Ubezpieczenie sportowe przed wyjazdem na urlop 2

 

Wybierając się na wakacje w kraju lub za granicą, coraz więcej podróżnych bardzo świadomie podchodzi do wyboru odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia turystycznego. Wiedząc, że nawet kosztująca kilka złotych polisa może im bardzo pomóc w razie jakichkolwiek kłopotów, wolą nie ryzykować – tym bardziej, że za pomocą porównywarki Mubi (https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/) mogą w kilka chwil znaleźć idealnie dopasowaną ofertę. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z dostępnych opcji ubezpieczenia.

Ubezpieczenie sportowe – opcja nie tylko dla wyczynowców

Chodzi przede wszystkim o ubezpieczenie sportowe, które zwykle pojawia się w ofertach różnych towarzystw tuż obok polisy turystycznej. Wiąże się to oczywiście z tym, że wyjazd na urlop jest bardzo często powiązany z uprawianiem jakiegoś sportu. Wycieczka na narty, aktywny wypoczynek nad morzem, długie trasy rowerowe, spływy kajakowe – możliwości jest mnóstwo, a wszystkim towarzyszy pewne ryzyko.

Wszak niezależnie od tego, czy uprawiasz sport rekreacyjnie, czy wyczynowo, zawsze jesteś narażony na to, że odniesiesz kontuzję. Możesz też przypadkiem spowodować wypadek, w którym ucierpi osoba trzecia, z kolei Twój drogi sprzęt może ulec uszkodzeniu lub zostać skradziony. Każda z tych sytuacji rodzi potencjalnie duże koszty i spore trudności. Czy można ich uniknąć?

Tak – właśnie w tym celu stworzono ubezpieczenie dla sportowców, dopasowane zarówno do potrzeb amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki tego rodzaju polisie zabezpieczysz się na wypadek większości niefortunnych zdarzeń, do jakich może dojść w trakcie lub w związku z uprawianiem sportu. Choćby otrzymując odszkodowanie za odniesioną kontuzję.

Ubezpieczenie sportowe nie jest obowiązkowe, ale jego zakup przed wyjazdem na urlop, który zamierzasz spędzić aktywnie, jest bardzo wskazany. Dzięki temu, że możesz samodzielnie określić zakres ochrony, np. rozszerzając standardowy wariant o dodatkowe możliwości oferowane przez ubezpieczyciela, zyskasz pewność zakupu dokładnie takiej polisy, jakiej potrzebujesz – mówi Mateusz Piesowicz z porównywarki ubezpieczeń na mubi.pl.

Chcę kupić ubezpieczenie sportowe – czego mogę oczekiwać w zamian?

Jak zostało powiedziane, zakres ubezpieczenia sportowego nie jest stały. Zawartość polisy można dowolnie modelować, dopasowując ją do potrzeb konkretnego klienta, a te w przypadku tego typu ochrony bywają bardzo różne. Inne będą przecież potrzeby rodziny z dziećmi wybierającej się na narty do Zakopanego, a inne doświadczonego kitesurfingowica spędzającego urlop nad polskim morzem.

Jak to wszystko pogodzić? Wybierając ubezpieczenie dla sportowców, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego najistotniejsze elementy. Co się do nich zalicza?

  • NNW sport ­– to dzięki ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków możesz liczyć na wypłatę odszkodowania w wysokości proporcjonalnej do uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznasz podczas uprawiania sportu.
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – nie wszystkie niezbędne zabiegi medyczne da się przeprowadzić na NFZ lub w przypadku pobytu za granicą, EKUZ. Ubezpieczyciel może pokryć te koszty, które musiałbyś ponieść z własnej kieszeni.
  • Ubezpieczenie kosztów ratownictwa – w przypadku akcji ratowniczej za granicą, będziesz musiał sam ponieść jej koszty, a te mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy euro. Odpowiednie ubezpieczenie może Cię uratować przed takim wydatkiem.

Oczywiście musisz pamiętać, że ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność tylko do określonej w umowie sumy ubezpieczenia. Im wyższa będzie to kwota, tym droższa Twoja polisa, ale też będziesz mógł liczyć m.in. na wypłatę proporcjonalnie wyższego odszkodowania.

Jakie są możliwe rozszerzenia ubezpieczenia sportowego?

Wymienione wyżej elementy są standardem w każdej polisie ubezpieczenia sportowego. Gwarantowaną przez nie ochronę można jednak rozszerzyć, wybierając dodatki, które uznasz za stosowne. Mogą to być m.in.:

  • OC sportowe – przydatne, gdy w ramach uprawiania sportu wyrządzisz komuś innemu szkodę;
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego – jeśli posiadasz drogi sprzęt, możesz go dodatkowo ubezpieczyć na wypadek uszkodzenia, kradzieży lub zniszczenia;
  • ubezpieczenie w razie straconych wydatków – zapewnia zwrot kosztów np. w razie odwołania imprezy czy nagłego wypadku, który uniemożliwi Ci wyjazd.

Kiedy będziesz mógł liczyć na otrzymanie pomocy w ramach ubezpieczenia sportowego?

Czy wykupione ubezpieczenie sportowe gwarantuje wypłatę odszkodowania lub pomoc ubezpieczyciela w bezwzględnie każdym przypadku? Oczywiście nie. Wybierając polisę, musisz koniecznie zwrócić uwagę na zakres gwarantowanej przez nią ochrony, a także określone w OWU wyłączenia i ograniczenia.

Ponadto pamiętaj, że odpowiedzialność ubezpieczyciela jest ograniczona również przez dyscyplinę sportu, którą uprawiasz. Poszczególne towarzystwa stosują ich różne klasyfikacje, dlatego koniecznie upewnij się, czy w Twojej firmie np. narciarstwo nie zostało zaliczone do grupy sportów ekstremalnych, które wymagają osobnego ubezpieczenia. W przeciwnym razie możesz się zdziwić, gdy ubezpieczyciel odmówi Ci wypłaty odszkodowania.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/821/SKANSENY.jpg
 

 
 
         
 
 
 
  
 
 
 
SCHRONISKA GÓRSKIE W POLSCE wykaz

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
rowerowe testy porady wycieczki

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.