Garmin Vivoactive 4 - smartwatch dla osób aktywnych

Garmin Vivoactive 4 - smartwatch dla osób aktywnych

 

Zegarki Garmin Vivoactive 4 wyglądają na stylowe smartwatche – są cienkie, lekkie, mają duży kolorowy wyświetlacz, ale to nie wszystko. To produkt wypełniony najnowocześniejszymi technologiami sportowymi, który dostarcza osobom aktywnym fizycznie mnóstwo przydatnych podczas ćwiczeń funkcji.

 

zegarek damski

 

Smartwatch na każdą okazję

Vivoactive mają niezwykle cienką obudowę. To zaledwie 8 mm grubości. Ekran jest z kolei duży i czytelny – to dotykowy wyświetlacz z dużą rozdzielczością, zapewniający doskonałą widoczność nawet w pełnym słońcu. Garmin dba bowiem o to, by w zegarkach wszystko było przejrzyste i widoczne w każdych warunkach pogodowych. Nie inaczej jest w tym przypadku. Prosty minimalistyczny design (występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej) i lekka konstrukcja, sprawiają, że można go nosić w każdej sytuacji. To świetny dodatek do casualowego stroju, który jednocześnie jest praktyczny. Sprawdzi się zarówno w pracy, w domu, podczas biegania, jazdy na rowerze czy w trakcie ćwiczeń na siłowni. Dzięki odpowiedniej klasie wodoszczelności i funkcji pomiaru interwałów, nadaje się też znakomicie na basen. Producent zadbał o osoby z małymi nadgarstkami i oprócz standardowej wielkości, urządzenie występuje również w mniejszej wersji oznaczonej literą S.

 

Technologia w służbie zdrowiu

Nawigacja w modelach Garmin Vivoactive 4 zadowoli wszystkich, którzy chcą w bardzo łatwy i intuicyjny sposób móc planować trasy oraz kontrolować przebytą drogę. GPS służy jednak nie tylko temu, by wskazywać drogę, zapisywać przebyte trasy, w celu ustalenia drogi powrotnej. To właśnie nawigacja GPS w dużej mierze monitoruje i ustala wyniki sportowe. Za resztę odpowiadać będzie pulsometr. Na podstawie zmieniającej się pozycji podczas biegu i pomiarów pulsu da się wyczytać szereg różnych informacji, dzięki czemu zegarek może obliczyć tempo, kondycję, ilość pozostałych jeszcze sił, ilość spalonych kalorii itd. Dodatkowo smartwatch zawiera mnóstwo aplikacji sportowych przeznaczonych do różnych dyscyplin. Osobne tryby monitorowania dyscyplin, takich jak, bieganie, jazdy na rowerze, ale również np. do gry w golfa, pływania, treningów siłowych. Niezależnie od tego jaką dyscyplinę uprawiamy, każdy trening jest rejestrowany i na podstawie dotychczasowych wyników tworzyć można później plany ćwiczeń na następne tygodnie. Aplikacja Garmin Connect jest kompatybilna zarówno z Androidem oraz z iOS. Pozwala na szczegółowe ustalanie indywidualnych treningów, by zawsze były dostosowane do obecnej formy fizycznej i zapewniały poprawę wyników.

 

Mnóstwo ułatwień

Garmin Vivoactive zapewnia też wygodę przy uprawianiu sportów. Na basenie lub siłowni pozostawia się zwykle telefon w szafce. Także podczas biegania jest on bardzo niepraktyczny. Teraz wszelkie powiadomienia można otrzymywać na smartwatcha. Wystarczy sparować oba urządzenia przy pomocy Garmin Connect i korzystać z zegarka jako łącznika ze smartfonem. Można w ten sposób odbierać maile, SMS-y, powiadomienia z portali społecznościowych. Wszystko to jest łatwe w obsłudze dzięki dużemu i wyraźnemu dotykowemu ekranowi, pełniącemu rolę tarczy zegarka. Dzięki urządzeniu można też słuchać muzyki z serwisów streamingowych, co jest ogromną zaletą, bo przy ulubionej playliście biega się znacznie przyjemniej. Jeżeli ktoś lubi informować znajomych o swoich wynikach na bieżąco, to także i taką funkcję oferuje mu Vivoactive. Jest to opcja LiveTrack polegająca na udostępnianiu aktywności w czasie rzeczywistym.

Garmin Vivoactive 4 to urządzenie kompletne, które zostało wyposażone we wszystkie podstawowe oraz bardziej zaawansowane funkcje sportowe. Świetnie spisze się u osoby poczatkującej, ale również zaawansowanej, która potrzebuje jedynie kontroli nad wynikami treningów. Amatorzy oraz osoby zaczynające uprawiać aktywność fizyczną w Vivoactive znajdą szereg funkcji, które zastąpią trenera. Do ciekawszych należą Animowane Treningi, czyli animacje, które pokazują jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na siłowni lub w czasie fitnessu. Gotowe plany treningowe do różnych dyscyplin pozawalają na bezpieczny i optymalny start dla osób, które nie wiedzą jak zacząć ćwiczyć, aby przynosiło to efekty.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com