Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Atrakcje dla dzieci – gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

 

   Masz do wykorzystania bon turystyczny, ale brakuje Ci pomysłu, gdzie go zrealizować? Nie wszystkie miejsca, w których można wykorzystać bon są rozrywkami dla dzieci. Przed podjęciem decyzji warto więc przeanalizować wszystkie możliwe opcje – tak, by na wyborze skorzystała cała rodzina.

 

Atrakcje dla dzieci gdzie można wykorzystać bon turystyczny

 

 

Wykorzystanie bonu po wakacjach

Sezon na bony już się skończył. Wakacje za nami, a to oznacza, że dotychczas zatłoczone resorty i inne typowo urlopowe destynacje przestaną być oblegane przez rodziny z bonami. Mimo to wiele osób wciąż dysponuje całą kwotą na bonie lub jej dużą częścią. Pojawia się zatem pytanie, gdzie zrealizować bon, aby miało to sens i zapewniło rozrywkę na odpowiednim poziomie? Dodatkowo należy pamiętać, aby były to atrakcje dla dzieci – zgodnie z przeznaczeniem bonu. 

Wyzwanie jest zatem duże, a oferta rozrywkowa poza sezonem wakacyjnym, cóż, wydaje się być niezbyt rozbudowana. Ale czy na pewno? Tak się składa, że ostatnio na mapie Polski pojawiło się nowe miejsce, w którym można wykorzystać bon również poza sezonem i bawić się świetnie. O czym mowa?

 

Całoroczny park rozrywki

W lipcu tego roku otworzył się nowy park rozrywki – Mandoria Miasto Przygód. Jest to nietypowy park w porównaniu z innymi obiektami tego typu, ponieważ działa przez cały rok. Nie ma znaczenia pora czy pogoda, bo cała Mandoria znajduje się w budynku. Dzięki temu z atrakcji można korzystać także późną jesienią czy nawet zimą. W środku znajduje się zarówno klimatyzacja, jak i ogrzewanie. To jednak nie wszystko, co wyróżnia ten park rozrywki.

 

Miasto Przygód, czyli co?

Mandoria to tematyczny park rozrywki. Oznacza to, że twórcy zdecydowali się na wystylizowanie całego obiektu zgodnie z określonym motywem. I tak powstało Miasto Przygód, czyli park rozrywki, który przenosi gości do czasów renesansu.

Mandoria jest XVI-wiecznym miastem handlowym w pełnym rozkwicie. Ma własny port, do którego przybijają statki z całego świata, a także pełen gwaru targ z kupieckimi dobrami. Ulice zdobią przepiękne kamienice, a liczne zakątki zaskakują szczegółowością. Spacerując po parku, można natknąć się na niewielkie fontanny, sztukaterię czy niezwykłe malowidła. Co ważne, wystylizowano również atrakcje – tak, by mimo swojej nowoczesności pasowały do tematyzacji (także nazwą). W środku znajdują się więc np. Karawana, Galeon czy Merkant.

 

Jakie atrakcje znajdują się w parku?

Mandoria jest nietypowym parkiem także ze względu na swoje atrakcje. Nie znajdziemy tam bardzo ekstremalnych rozrywek, które mają duże przeciążenia i dla wielu osób kończą się niekontrolowanym wybuchem emocji. W Mieście Przygód postawiono na rodzinne atrakcje, które mają być bezpieczne i emocjonujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Twórcy w swoich komunikatach podkreślają zresztą, że park jest familijny i kieruje swoją ofertę przede wszystkim do rodzin szukających ciekawego sposobu na wspólne spędzenie czasu.

W parku znajdziemy w sumie ponad 20 atrakcji. W większości są to rozrywki, które można znaleźć w innych tego typu obiektach, czyli karuzele (wenecka, łańcuchowa), ruchoma ławka czy tzw. magiczne rowery. Co ciekawe, w środku znajdują się nawet roller-coastery, co jest dość nietypowe, biorąc pod uwagę zadaszenie. Jedna kolejka to Mroczny Dwór – roller-coaster jeżdżący w ciemności. Druga to Merkant – najdłuższy w Polsce roller-coaster “pod dachem”.

Należy też podkreślić, że nawet atrakcje dla dzieci są dostosowane do dorosłych. Ma to na celu zapewnienie możliwości wspólnej zabawy na każdej przejażdżce. Dostosowano zatem nawet olbrzymi figloraj – dorosły bez problemu stanie tam wyprostowany.

 

Jak wykorzystać bon w Mandorii?

Bon można wykorzystać na dwa sposoby: stacjonarnie lub online. W obu przypadkach należy podpisać umowę na tzw. imprezę turystyczną. Znaczy to, że poza biletem należy kupić usługę dodatkową, czyli voucher gastronomiczny. Jest to wymóg związany ze sposobem działania bonów i inne parki stosują taką samą metodę.

Wybierając bon online, umowę wypełnia się w domu, a płatności dokonuje na odległość. Na miejscu wystarczy odebrać bilety.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/821/SKANSENY.jpg
 

 
 
         
 
 
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
rowerowe testy porady wycieczki

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 194 gości oraz 0 użytkowników.