Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Źródła termalne w Polsce. 5 powodów, by je odwiedzić

 

   Polska ma jedne z najbogatszych zasobów wody termalnej w Europie. Nadal jednak w niedostatecznym stopniu wykorzystujemy jej potencjał. W głównej mierze skupiamy się na pozyskiwaniu wody z głębokich pokładów do celów terapeutycznych i rekreacyjnych, dzięki czemu powstaje coraz więcej efektownych kompleksów basenowych. Takie źródła wody termalnej w Polsce przyciągają nie tylko kuracjuszy, ale też osoby chcące solidnie wypocząć, zregenerować zmęczony organizm czy spędzić czas w komfortowych warunkach z rodziną. Nigdy wcześniej nie miałeś takiej okazji? W takim razie poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto się na to w końcu zdecydować.

 

zrodla termalne w polsce

 

 

Trudno o lepszą formę relaksu

Relaksacyjne właściwości wody termalnej są znane od starożytności. Dziś jednak potrzebujemy ich bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Żyjemy w szybkich czasach, które wymagają od nas ciągłej aktywności, nadążania za informacjami, dostosowywania się do dynamicznych zmian na rynku pracy itd. Gdzieś „pomiędzy” trzeba jeszcze znaleźć czas dla najbliższych oraz na realizowanie swoich pasji. Nic dziwnego, że jako społeczeństwo jesteśmy po prostu przemęczeni.

Jeśli czujesz, że powoli rozładowują Ci się baterie, a nie masz widoków na dłuższy urlop, to wykorzystaj pierwszą nadarzającą się okazję na wizytę w źródłach termalnych. W Polsce jest wiele kompleksów zasilanych wodą czerpaną z głębokich pokładów. Nasza propozycja? Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej, przepięknie położony, znakomicie wyposażony, oferujący także dostęp do imponującej strefy SPA.

 

Jesteś zestresowany? Odwiedź źródła termalne w Polsce

Kąpiele w wodzie termalnej mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Działają relaksacyjnie, odprężająco, pomagają redukować stres poprzez stymulację mózgu i tym samym zahamowanie wydzielania kortyzolu.

Nieprzypadkowo jednym z zaleceniem współczesnej psychiatrii jest jak najczęstsze korzystanie z kąpieli w wodzie termalnej, co szczególnie rekomenduje się właśnie osobom narażonym na przewlekły stres, znerwicowanym, a także cierpiącym na poważne zaburzenia psychiczne – na czele z depresją.

 

Doskonały pomysł na weekendowy wypad we dwoje

Od dawna chodzi Ci po głowie myśl, aby zaskoczyć drugą połówkę jakimś atrakcyjnym, kilkudniowym wyjazdem – na przykład przy okazji rocznicy czy walentynek? Koniecznie rozważ zabranie jej do źródeł termalnych. To nie tylko świetna okazja do tego, abyście oboje solidnie wypoczęli i oczyścili głowy po ciężkim okresie w pracy, ale też totalnie się zrelaksowali i zafundowali swoim ciałom prawdziwą ucztę.

Szczególnie dobrym wyborem będzie weekendowy pobyt w Hotelu BUKOVINA. Ten doskonale oceniany czterogwiazdkowy obiekt zapewnia swoim gościom nieograniczony dostęp do Term BUKOVINA, a także strefy Wellness BUKOVINA, gdzie możecie skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej, masaży czy sauny.

 

Coś dla rodziny? Jak najbardziej!

Wyjazd do źródeł termalnych, nawet tylko na kilka godzin, to bardzo dobra propozycja na przyjemne spędzenie czasu z całą rodziną. Wiele osób nadal myśli o takich kompleksach basenowych przez pryzmat wyłącznie terapii różnego rodzaju schorzeń. Tymczasem w Polsce mamy już prawdziwe centra wodnej rozrywki, które zaspokoją oczekiwania nawet bardzo aktywnych dzieci.

Tutaj znów najlepszym przykładem będą Termy BUKOVINA, które swoim najmłodszym gościom oferują m.in. efektowne zjeżdżalnie. W czasie, gdy dzieci bawią się w wodzie pod czujnym okiem ratowników, rodzice mogą się relaksować w jacuzzi czy korzystać z bogatej oferty SPA.

 

Wskazania zdrowotne

Najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać się do źródeł termalnych w Polsce są właśnie korzyści dla zdrowia. Te zostały udowodnione licznymi badaniami, które wykazały, że m.in. woda termalna doskonale wspiera terapię schorzeń dermatologicznych (np. łuszczycy czy atopowego zapalenia skóry), reumatoidalnych, zaburzeń metabolicznych oraz o podłożu hormonalnym.

Więcej o właściwościach zdrowotnych wód termalnych przeczytasz na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/poznaj-wlasciwosci-zdrowotne-wod-termalnych.

Jak widzisz wyjazd do źródeł termalnych w Polsce jest więcej niż dobrym pomysłem dla każdej osoby, która czuje się przemęczona lub po prostu szuka inspiracji na spędzenie kilku wolnych dni w bardzo komfortowych warunkach. Na pewno znajdziesz czas dla siebie – nawet jeśli jesteś bardzo zapracowany. Przekonasz się, że kąpiele termalne pomogą Ci się zregenerować, odzyskać siły i tym samym być jeszcze efektywniejszym.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/821/SKANSENY.jpg
 

 
 
         
 
 
 
  
 
 
 
SCHRONISKA GÓRSKIE W POLSCE wykaz

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 

testy sprzętu sportowego i outdoorowego
 
 

rower on tour

 
 

Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 
 
rowerowe testy porady wycieczki
 

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

 

Visit Poland

 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

 

 

Underground in Europe

 

 Underground in Europe explore maps

 

 

Polecamy

 
NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA TURYSTYCZNE W POLSCE
 
 NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA
 
 
 
Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 
 
Zamki i Pałace w Polsce polecane do zwiedzania
 
 ZAMKI W POLSCE baner
 

Obiekty UNESCO w Polsce

 
 
 Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 

najwyższe drzewa świata
 

najdłuższe mosty świata
 

najdziwniejsze budynki świata
 
 
 
 
 
hosting zapewnia
 
 
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.