Albania, city break w Tiranie za 300 zł z lotami i 2 noclegami w centrum

Albania, city break w Tiranie za 300 zł z lotami i 2 noclegami w centrum

  Albania choć dla wielu osób, nadal postrzegana jest jako kraj na krańcu Europy, składający się głównie z bunkrów, z roku na rok zmienia swoje oblicze. Tirana będąca stolicą kraju zmieniła się bardzo i zmienia się nadal, oczywiście na lepsze. Podobnie jest z wybrzeżem, będącym połączeniem słonecznej Chorwacji i magicznej Grecji. Durres leżące nad  Adriatykiem, staje się bardzo popularnym kierunkiem dla osób szukających taniego wypoczynku na piaszczystej plaży z gwarancją słońca i ciepłej wody.

 

 

W sezonie wakacyjnym podobnie jak w większości popularnych miejsc w całej Europie, może być tłoczno i oczywiście znacznie drożej niż poza sezonem. Dlatego warto wyskoczyć choćby na krótko przed weekendem majowym, który będzie zapewne początkiem zwiększonego zainteresowania tym kierunkiem.

 

 

city break w Tiranie

 

Dwie popularne tanie linie jakimi w Europie są; Wizzair i Ryanair, pozwalają na szybkie odwiedziny stolicy Albanii. Konfiguracji i możliwości wyboru dat pasujących dla zainteresowanych jest wiele, ale dla ułatwienia, można skorzystać z poniższej podpowiedzi.

Wizzair w kwietniu oferuje loty z Krakowa do Tirany już od 50 zł (lot w jedną stronę z bagażem podręcznym). Powrót także jest dosyć elastyczny, ale by wybrać coś taniego i na szybki wypad, będący niejako rekonesansem przed kolejnym, dłuższym pobytem, można połączyć te klocki.

 

Wylot z Krakowa liną Wizzair w sobotę 13 kwietnia

 

 

Powrót także jest dosyć elastyczny, ale dla przykładu wybieramy 15 kwietnia, przy czym jest to Ryanair

 

 

Noclegi w centrum stolicy nie nadwyrężą portfela, bo wybór jest całkiem spory i stosunkowo tani, a biorąc pod uwagę inne stolice europejskie, jest bardzo tani. Booking w terminie 13-15 kwietnia pokazuje całkiem spory wybór i warto zauważyć, że widoczne ceny dotyczą noclegów dla dwóch osób za dwie noce. Dzieląc na 4, cena za noc za osobę wychodzi całkiem miło.

 

Aby jeszcze bardziej doprecyzować, można skorzystać np z takich podpowiedzi wyszukiwarki na Bookingu. Sina Hostel oferuje pokój dwuosobowy z balkonem praktycznie w centrum, za 144 zł (zniżki dla Genius 132 zł). To także są ceny za dwie noce i dla dwóch osób!

 

Dojazd z lotniska do centrum i tak samo powrót, to koszt 4 euro za/os w jedną stronę. Dojazd z lotniska oraz procedury lotniskowe ułatwiające podróż, opisane są w tym materiale:

 

Autobus jest najprostszą i najtańszą opcją dojazdu z lotniska, zarówno do Tirany jak i na wybrzeże.

 

Sumując koszty lotów, noclegów i dojazdu z lotniska do centrum, biorąc pod uwagę że lecimy w dwie osoby:

Kraków - Tirana - 99 zł

Tirana - Kraków - 23 euro

autobus - 8 euro

nocleg - 2 noce - 72 zł

= 303 zł za osobę

Jeżeli mamy zniżki na Wizzair Discount Club, cena  będzie niższa o kolejne 49 zł za os. (osoba posiadająca Discount Club może kupować dwa bilety)

Ale uwaga, te ceny mogą się oczywiście zmienić, w zależności od zainteresowania na dany lot. Tanie bilety nie są dla wszystkich 186 pasażerów samolotu a jedynie pewna pula do wyczerpania. Krótko mówiąc, kto pierwszy ten lepszy.

 

Główny plac w Tiranie zachęca do pamiątkowego selfie

 

Najtańszy sposób na podróżowanie po Europie

jak wyszukiwać skutecznie tanie loty

bezpośrednio na stronach przewoźników, gdzie znajdziemy ceny aktualne i bez ukrytych kosztów pośrednich,

krok po kroku:

 

https://klubpodroznikow.com/relacje/polska-na-weekend/314-tanie-loty/3591-najtanszy-sposob-na-podrozowanie-po-europie

 

 

foto: Albin Marciniak

https://www.facebook.com/marciniak.albin

 

Uwaga, powyższe propozycje nie są w żaden sposób związane z reklamą, afiliacją czy innymi propozycjami komercyjnymi.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com