Marusarzowa Turnia

Marusarzowa Turnia

2075 m n.p.m.

Wyraźnie widoczna kulminacja w Żabiej Grani , pomiędzy Marusarzową Przełączką 2060 m a Owczą Przełęczą , 2038 m. Ta pierwsza oddziela Marusarzową Turnię od Żabiego Szczytu Niżniego, ta druga natomiast od Owczych Turniczek.
Od Marusarzowej Turni w kierunku zachodnim odchodzi żebro najeżone turniczkami, w którego połowie wysokości znajduje się szerokie trawiaste siodło. W stronę Morskiego Oka w Dolinie Rybiego Potoku spod sąsiednich przełączek opadają Marusarzowy Żleb i Owczy Żleb. Wschodnie stoki turni opadają do Doliny Żabich Stawów Białczańskich.
Szczyt Marusarzowej Turni leży na granicy polsko-słowackiej. Na wierzchołek nie prowadzą żadne znakowane trasy turystyczne.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com