Wrocław na weekend
Wieczorny spacer po Wrocławskim Rynku
Rynek we Wrocławiu
Rynek we Wrocławiu
Średniowieczny plac targowy, obecnie centralna część strefy pieszej. Stanowi prostokąt o wymiarach 205 na 175 m. Jest to jeden z największych rynków staromiejskich Europy. Zabudowę otaczającą Rynek stanowią budynki pochodzące z różnych epok historycznych. Centralną część Rynku zajmuje blok śródrynkowy, składający się z Ratusza, Nowego Ratusza oraz licznych kamienic. Rynek tworzy układ urbanistyczny wraz z przekątniowo przyległymi placem Solnym oraz placem wokół kościoła św. Elżbiety. Do Rynku prowadzi 11 ulic – po dwie w każdym narożniku (Świdnicka, Oławska, E. Gepperta (Zamkowa), Ruska, św. Mikołaja, Odrzańska, Kuźnicza, Wita Stwosza), ponadto przebity w XIV lub XV w. Kurzy Targ po stronie wschodniej oraz wąskie ul. Więzienna i Przejście św. Doroty.
Rynek powstał w związku z lokacją Wrocławia, wedle nowszych badań już za czasów Henryka Brodatego, między 1214 a 1232.
Rynek powstał w związku z lokacją Wrocławia, wedle nowszych badań już za czasów Henryka Brodatego, między 1214 a 1232.
Wrocław nazywany jest także Polską Wenecją bo to miasto ma około sto mostów.
Szukając niedrogiego a wygodnego noclegu w tym mieście możemy to zrobić na witrynie internetowej firmy HRS.
Będąc we Wrocławiu polecam także nadłożyć nieco drogi i pojechać do Milicza. To zaledwie godzina drogi w kierunku na Poznań.
Słynne w całej Europie stawy milickie przyciągają rzesze ornitologów a jesienne sejmiki i odloty ptaków robiąniesamowite wrażenie.
Polska na weekend - propozycje nietypowych miejsc