Farma Krokodyli na Tunezyjskiej wyspie Djerba

Farma Krokodyli na Tunezyjskiej wyspie Djerba

Farma Krokodyli na Tunezyjskiej wyspie Djerba

   Tunezyjska wyspa Djerba to nie tylko słoneczne i piaszczyste plaże. Na wyspie jest wiele ciekawych miejsc jakie warto odwiedzić. Jednym z nich jest Farma Krokodyli. Na terenie parku znajduje się także Muzeum historii lokalnej - Lalla Hadria Museum. Zwiedzając farmę, mamy okazję zobaczyć ogromne gady w porze karmienia. Wielkie i na pozór leniwe cielska zaledwie kilka metrów od nas, robią naprawdę duże wrażenie. Krokodilfarm Animalia to największa w basenie Morza Śródziemnego farma krokodyli. Obecnie na farmie jest ponad 1000 krokodyli (ponad 400 dorosłych osobników) Farma hoduje i wysyła do innych ośrodków na całym świecie. Na farmie nie są hodowane krokodyle na rzeź, czyli na mięso czy skórę, a wyłącznie w celach pokazowych i rozrodczych. Farma Krokodyli na Djerbie, to forma ogrodu zoo znajdująca się na terenie dużego kompleksu "Djerba Explore Park".
 
 
Route Touristique de Midoun | Park Djerba Explore, Midoun, Wyspa Dżerba 4116, Tunezja
+216 75 745 277

 

 Farma Krokodyli 3

 

 

Na Dżerbę można dolecieć z Warszawy i Katowic a lot trwa do 3 godzin. 300 dni w roku świeci słońce a temperatura morza nawet poza sezonem, jest wyższa niż Bałtyku w najcieplejszym okresie.

 

 Farma Krokodyli 14

 

Zęby nawet takiego malca są już bardzo niebezpieczne. Dlatego każdorazowy pokaz i możliwość wzięcia do ręki, to zabezpieczenie przez kłapnięciem rzędem kłów ostrych jak szpilki.

 

 Farma Krokodyli 1

 

 Farma Krokodyli 2

 

 

 

 Farma Krokodyli 5

 

 Farma Krokodyli 6

 

 Farma Krokodyli 7

 

 Farma Krokodyli 9

 

 

 Farma Krokodyli 10

 

 Farma Krokodyli 11

 

 Farma Krokodyli 12

 

 Farma Krokodyli 13

 

 Farma Krokodyli 15

 

 Farma Krokodyli 16

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com