Farma Krokodyli na Tunezyjskiej wyspie Djerba

Farma Krokodyli na Tunezyjskiej wyspie Djerba

Farma Krokodyli w Lalla Hadria Museum

   Tunezyjska wyspa Djerba to nie tylko słoneczne i piaszczyste plaże. Na wyspie jest wiele ciekawych miejsc jakie warto odwiedzić. Jednym z nich jest Farma Krokodyli. Na terenie parku znajduje się także Muzeum historii lokalnej - Lalla Hadria Museum. Zwiedzając farmę, mamy okazję zobaczyć ogromne gady w porze karmienia. Wielkie i na pozór leniwe cielska zaledwie kilka metrów od nas, robią naprawdę duże wrażenie. Krokodilfarm Animalia to największa w basenie Morza Śródziemnego farma krokodyli. Obecnie na farmie jest ponad 1000 krokodyli (ponad 400 dorosłych osobników) Farma hoduje i wysyła do innych ośrodków na całym świecie. Na farmie nie są hodowane krokodyle na rzeź, czyli na mięso czy skórę, a wyłącznie w celach pokazowych i rozrodczych. Farma Krokodyli na Djerbie, to forma ogrodu zoo znajdująca się na terenie dużego kompleksu "Djerba Explore Park".

 

 Farma Krokodyli 3

 

Na wyspę Dżerba można dolecieć z Warszawy i Katowic a lot trwa do 3 godzin. 300 dni w roku świeci słońce a temperatura morza nawet poza sezonem, jest wyższa niż Bałtyku w najcieplejszym okresie.

 

 Farma Krokodyli 14

 

Zęby nawet takiego malca są już bardzo niebezpieczne. Dlatego każdorazowy pokaz i możliwość wzięcia do ręki, to zabezpieczenie przez kłapnięciem rzędem kłów ostrych jak szpilki.

 

 Farma Krokodyli 1

 

Route Touristique de Midoun | Park Djerba Explore, Midoun,
Wyspa Dżerba 4116, Tunezja

 

 Farma Krokodyli 2

 

 

 Farma Krokodyli 5

 

 

 Farma Krokodyli 6

 

 Farma Krokodyli 7

 

 Farma Krokodyli 9

 

 

 Farma Krokodyli 10

 

 Farma Krokodyli 11

 

 Farma Krokodyli 12

 

 Farma Krokodyli 13

 

 Farma Krokodyli 15

 

 Farma Krokodyli 16

 

opracowanie & foto  Albin Marciniak
 
 

Farma Krokodyli na Tunezyjskiej wyspie Djerba

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com