Pieniński Rajd Podróżników

Pieniński Rajd na zakończenie lata i V Zlot Podróżników

"Trzy Korony"
17-18.09 2011

Tutaj narodziła się idea akcji CZYSTE TATRY 2012


https://lh5.googleusercontent.com/-eExEWWGvhls/TmkBQRUKKJI/AAAAAAAAHag/M3mVmVc8Y7I/s640/znaczek%252520Pieniny.jpg


Pieniński Rajd na zakończenie lata i Zlot Podróżników to impreza przygotowana przez Klub Podróżników Śródziemie i Schronisko "Trzy Korony" w sercu Pienin .

Zlot ma na celu pokazanie piękna Pienin u progu jesieni, a trasa poprowadzona jest najsłynniejszym i najbardziej widokowym szlakiem ze Szczawnicy poprzez Sokolicę, ruiny zamku Pieniny, punkt widokowy na szczycie  należący do Masywu Trzech Koron, z metą przy schronisku "Trzy Korony" - Schronisko PTTK "Trzy Korony" ul. Sobczańska 91 , 34-443 Sromowce Niżne.
Rajd i Zlot dostępny jest dla wszystkich osób uprawiających turystykę oraz szanujących przyrodę i zasady panujące na szlakach.
Jedynym warunkiem jest rejestracja na forum Klubu Podróżników Śródziemie - a to po to by dyskutować, omawiać i komentować sprawy związane nie tylko z tym Rajdem i Zlotem ale także aby umawiać się wspólnie na przyjazd z różnych rejonów kraju.

Naszym Rajdem włączyliśmy się do globalnej akcji "Sprzątanie Świata"

http://naszaziemia.pl/images/banernajlepszy.png


Idea Zlotu i Rajdu:
Przy okazji chcemy pomóc naszej przyrodzie i posprzątać Pieniny przynajmniej na  trasach naszego rajdu.
Po sezonie i tysiącach pseudo turystów na szlakach zapewne pozostaną duże ilości śmieci, które rozkładają się setki czy nawet tysiące lat. Pokażemy że można inaczej .
Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane "pamiątki" przewidujemy dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne "Dla Przyjaciela Polskich Gór"
Trasa Rajdu dla Turystów Górskich prowadząca ze Szczawnicy
POL Szlak niebieski.svg –  z Restauracji Parkowej ,  ul. Główna 25 w Szczawnicy, (obok przystani flisackiej) przez przeprawę promową na Dunajcu,  Sokolą Percią: przez Sokolicę, Czertezik, Czerteż na Bajków Groń; POL Szlak niebieski.svg - przez Zamkową Górę, Ostry Wierch i Kosarzyska na szczyt Trzech Koron. Dalej POL Szlak niebieski.svg Przełęcz Szopka, a następnie POL Szlak niebieski.svg/POL Szlak żółty.svg – w dół przez Wąwóz Szopczański do schroniska Trzy Korony w Sromowcach.
 
 
dokładny opis szlaku w formie fotorelacji :
 

Trasa Rajdu dla uprawiających Nordic Walking

prowadząca ze Szczawnicy wzdłuż Dunajca po stronie  Słowacji
  – od Restauracji Parkowej w Szczawnicy,  (obok przystani flisackiej) a następnie prowadząca  wzdłuż Dunajca po  po słowackiej stronie" i Czerwony Klasztor,
do schroniska Trzy Korony w Sromowcach.

Trasa oraz temat Nordic Walking jest pod patronatem i ze wsparciem
Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking
PSNW przygotowało gadżety promocyjne + nagrody  (smycze, kubki, przewodniki NW, płyty z filmem instruktażowym NW, koszulki oddychające z naszych imprez)

Trasa rowerowa
Pętla Pienińska ze startem w Szczawnicy przez Zaporę w  Sromowcach Wyżnich do schroniska Trzy Korony
Trasa: Szczawnica – schronisko PTTK Orlica – przejście graniczne piesze i rowerowe na Słowację nad Dunajcem pod Leśnicą – droga rowerowo-piesza przełomem Dunajca – Czerwony Klasztor (Červený Kláštor) – drogowe przejście graniczne do Polski Lysá nad Dunajcom/Niedzica – zamek w Niedzi­cy – Sromowce Wyżne – Czorsztyn – Krośnica – Grywałd – Krościenko – Sromowce Niżne
Jest możliwość wypożyczenia rowerów po wcześniejszej deklaracji w zgłoszeniu udziału w Rajdzie.
Koszt wynajęcia rowerów wraz z dowozem - 18 - 20 PLNUwaga
Wszyscy uczestnicy Rajdu potwierdzają start ze Szczawnicy pieczątką
a rowerzyści także na Zaporze w Sromowcach Wyżnich
W schronisku Trzy Korony będzie możliwość potwierdzenia punktów do GOT i OTP a także będzie do dyspozycji pieczątka okolicznościowa Schroniska Trzy Korony.
Bardzo prosimy i gorąco namawiamy do zabrania wszelakich instrumentów muzycznych.
Po konkursach, wręczeniu nagród i dyplomów, po slajdowisku naszych gosci (niespodzianka) zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewogrania przy ognisku. Będą kielbaski i piwko, a dla wytrwałych - tradycyjne nocne podchody czyli nocne poszukiwania na wyznaczonej trasie. Zabierzcie czołowki czy latarki. Trasa będzie krótka ale obfita w ukryte punkty.
Dla zwycięzców oczywiście nagrody i dyplomy.


Na mecie Rajdu czekać będzie tradycyjne góralskie ognisko z kiełbaskami oraz grill. Obok schroniska - czyli przy polu namiotowym i miejscu zabawy - znajduje się bufet z wszelakimi napojami więc wszystko mamy na miejscu. W budynku schroniska jest wszystko czego do szczęścia potrzeba czyli bar, restauracja z jedzeniem na każdą kieszeń, świetlica z TV, węzeł sanitarny itp., a w odległości kilkuset metrów jest także bacówka i sklepy.
Aby wędrówka była przyjemnością, Wasze namioty oraz bagaż zbędny na trasie Rajdu odbierzemy i przewieziemy ze Szczawnicy z Restauracji Parkowej (ok. 20 metrów od dworca PKS - mapa). Bagaże można zostawiać w godz. 9:00 do godz. 14:00

Każdy uczestnik Rajdu i Zlotu w ramach wpisowego otrzyma znaczek okolicznościowy, dyplom ukończenia Rajdu (przejścia trasy), napój do wyboru (piwo (18+), kawa, herbata soki), kiełbasa grila z pieczywem i dodatkami, ognisko, gwarantowana pogoda i dobre towarzystwo.
Wpisowe na mecie rajdu 25 zł lub w trakcie poniedziałkowych slajdowisk klubowych w Piwnicy pod Baranami
Pozostałe koszty uczestnicy ponoszą indywidualnie: dojazd, posiłki, noclegi, bilety wstępu itp. każdy opłaca wg własnego zapotrzebowania i przysługujących zniżek.

Proponujemy i polecamy noclegi na polu namiotowym, przygotowanym specjalnie na naszą imprezę w cenie 7 pln za namiot i 3 pln za osobę.
Dla lubiących wygodę schronisko oferuje noclegi w pokojach.
Schronisko położone jest w Pieninach u stóp najsłynniejszego szczytu Trzy Korony - od którego też wzięło swą nazwę. Z okien Schroniska rozciągają się malownicze widoki na wspomniany szczyt, przełom Dunajca, Czerwony Klasztor oraz Tatry Bielskie po Słowackiej stronie. Wyglądając przez okno można zobaczyć spływające flisackie tratwy.
Schronisko oferuje tanie noclegi w Pieninach. Posiadamy obecnie 50 miejsc noclegowych w 17 pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Wszystkie pokoje są z łazienkami.
Ilość miejsc ograniczona !
Decyduje kolejność zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w e-mailu należy podać imię, nazwisko, nick z rejestracji na stronie Klubu Podróżników Śródziemie, telefon kontaktowy, planowana forma uczestnictwa (trasa górska, nordic walking, rower, dojazd na miejsce) forma noclegu,
Wieczorne slajdowiska na dużym ekranie oraz opowieści zaproszonych podróżników są już tradycją naszych zlotów a Was prosimy o zabranie gitar i dobrego humoru.Rezerwacji noclegów w schronisku należy dokonywać indywidulanie, zaznaczając że chodzi o rezerwację  na hasło  "Rajd Trzy Korony"” i jego uczestnicy mają pierwszeństwo w rezerwacji. Schronisko PTTK Trzy Korony, Sromowce Niżne, ul.Sobczańska 91
https://lh4.googleusercontent.com/-XqNF_KG5odM/TkGKTixsYAI/AAAAAAAAHSA/xLGtfwyYwCY/s640/plakat%252520Rajdu%252520ma%2525C5%252582y.jpg


Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com