Turystyczne Śpiewogranie„Turystyczne Śpiewogranie na beskidzkiej polanie”


26-27 Sierpnia 2011 - Sułkowice Łęg k. Andrychowa
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie oraz Rodzinne Towarzystwo Sportowe „Jawornica” w Sułkowicach k. Andrychowa zapraszają na Turystyczne śpiewogranie w malowniczym zakątku Beskidów!
Jest to propozycja dla sympatyków piosenek goszczących na trasach turystycznych wędrówek, możliwość spotkania się i wspólnego śpiewania przy ognisku, ale również okazja aby zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców poprzez udział w konkursie.

Turystyczne Śpiewogranie na beskidzkiej polanie
Program
26 sierpnia (piątek)

od godz. 14.00 - przyjmowanie uczestników – zakwaterowanie na polu namiotowym
godz. 19.30 - występy gości imprezy
„Małżeństwo z Rozsądku” Tomek Jarmużewski Band (piosenki z repertuaru Grupy PELTON i zespołu „Zgórmysyny”)
godz. 22.00 – turystyczne śpiewogranie przy ognisku

27 sierpnia (sobota)

godz. 15.00 - przesłuchania konkursowe
godz. 19.30 - gościnnie „Dom o Zielonych Progach”
ok. godz. 21.00 – ogłoszenie werdyktu jury i występy laureatów
ok. godz. 22.00 - gościnnie Paweł Orkisz (gitara, śpiew), Piotr Bzowski (gitara), Jarosław Miszczyk (melodyka)
ok. godz. 23.00 - turystyczne śpiewogranie przy ognisku

„Małżeństwo z Rozsądku”

Zespół powstał w Pyskowicach w 1993 r. Na scenie debiutował w 1994 r. podczas festiwalu PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie. Tam też uzyskał swoje pierwsze wyróżnienie. Od tego czasu grupa z powodzeniem koncertuje w całym kraju oraz za granicą (Niemcy, Francja, Węgry). Nagrali płyty: „U źródeł tęsknot” (1998), „Wszystkie inne strony” (2001), „Hotelik spóźnionych miłości” (2005) i „Labirynt wspomnień” (2008). W warstwie literackiej grupa czerpie zarówno z klasyki literatury współczesnej, śpiewając wiersze Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, jak i z twórczości młodych poetów - Mirosława Ostrycharza, Arkadiusza Kobusa, a ostatnio Wiesławy Kwinto-Koczan. Zespół tworzą: Piotr Denisiewicz (akordeon, chórki), Adam Kalus (gitary, chórki), Andrzej Kalus (gitara basowa), Robert Leonhard (gitara, śpiew, harmonijka ustna), Andrzej Schneider (perkusja, instrumenty perkusyjne), Jarosław Spałek (trąbka, flugehorn).

 

Tomek Jarmużewski Band
Tomek Jarmużewski - wędrujący przez góry gitarzysta i piosenkarz, autor turystycznych hitów „Tutaj w górach jest mój dom”, „Pod słońce”... Twórca ciekawej inicjatywy – Turystycznej Awanturki Muzycznej, będącej swego rodzaju fenomenem w środowisku piosenki turystycznej. Znany także z takich projektów jak zespół „Zgórmysyny”czy „Grupa PELTON”. Swoje autorskie aranżacje lubi wykonywać z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków. W Sułkowicach wystąpi w towarzystwie Agnieszki Biniek (skrzypce, śpiew), Pawła Harańczyka (instrumenty klawiszowe) i Marcina Chatysa (gitara basowa, śpiew). Gościnnie z zespołem zaśpiewa Adam Rymarz, który współpracował m.in. z Teatrem Muzycznym „Roma”, Brass Standard Jazz Orchestra, Big-Bandem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz gospelowym The Kingdom Choir z Londynu, wspierał swoim głosem podczas koncertów czołowych artystów polskiej estrady, brał udział w nagraniach ponad 40 płyt różnych wykonawców.

 

„Dom o Zielonych Progach”
Zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham”. Jego członkowie pochodzą z różnych zakątków kraju. Miłość do wspólnego muzykowania i gór sprawiły, że zawiązali zespół i występują z powodzeniem na scenach największych festiwali studenckich i turystycznych w Polsce. Wykonują autorskie piosenki Wojtka Szymańskiego, jak też utwory do wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojciecha Belona, Adama Ziemianina, Tomasz Borkowskiego i innych poetów. Ich piosenki należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Mają na swoim koncie trzy autorskie płyty: „Dom o Zielonych Progach” (2004), „Jam” (2007) i „Tatika” (2011), ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach”. Aktualny skład formacji tworzą: Basia Mendyk (śpiew), , Bartosz „Pelton” Zalewski (śpiew, gitara basowa), Wojtek Szymański (śpiew, gitara) i Marcin Skaba (skrzypce).

Paweł Orkisz
Pochodzi z Andrychowa. Jest autorem nastrojowych ballad i popularnych piosenek turystycznych (m.in. żeglarskiego hitu „Przechyły”). Od 30 lat śpiewa ballady autorskie i polskie tłumaczenia - głównie własne - pieśni największych bardów naszych czasów. Uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców utworów Cohena, Okudżawy i Wysockiego. Związany ze środowiskiem krakowskiej „Beczki”, w czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce. W latach 70. redagował popularne śpiewniki studenckie - stąd jego bardzo szeroki repertuar. Jest dyrektorem artystycznym organizowanego w Niepołomicach festiwalu „Ballads of Europe”. W Sułkowicach towarzyszyć mu będą: Piotr Bzowski (gitara), Jarosław Miszczyk (melodyka).

Koncerty poprowadzi Maciej Trojanowski – dziennikarz Polskiego Radia Łódź, prowadzący m.in. konferansjerkę podczas łódzkiego Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA.

http://www.kultura.andrychow.eu/spiewogranie/index.htm

Patronat medialny :

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com