Plaża na stoku narciarskim !!!
Klub Podróżników przyłączył się do akcji "Czas na Bałtyk".
Po dzisiejszej konferencji prasowej wiemy że będzie to fantastyczna zabawa przy okazji promocji regionów.

Temat przedstawili ze strony woj. Pomorskiego:

  • Marta Chełkowska - Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
  • Wojciech Kreft - Dyrektor Biura Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej;

ze strony woj. Zachodniopomorskiego:

  • Waldemar Miśko - Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej,
  • Zdzisław Pawlicki - Dyrektor Biura Zarządu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

ze strony pomysłodawcy i organizatora zimowej akcji:

  • Artur Żyrkowski - Prezes Zarządu Agencji Promocji Miast i Regionów
Konferencję  poprowadził Mariusz Kuś, dziennikarz, Agencja Promocji "Swobodny Przepływ Myśli" w Krakowie.

 

alt

alt

Plaża na stoku narciarskim? Dlaczego nie!

Narciarzy, którzy odwiedzą podczas ferii zimowych stoki w Jurgowie i Karpaczu zaskoczy niecodzienny widok: na prawdziwej piaszczystej plaży, w strojach kąpielowych i okularach przeciwsłonecznych pojawią się urlopowicze prosto znad Bałtyku.

Taką gorącą wakacyjną wizję dla turystów odwiedzających stoki małopolskie i dolnośląskie przygotowały w środku zimy Pomorska i Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w porozumieniu z władzami nadbałtyckich gmin i województw. Zimowa akcja zainauguruje całoroczną kampanię „Czas na Bałtyk”, nad która patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Celem kampanii „Czas na Bałtyk” jest zachęcanie Polaków do wypoczynku w kurortach polskiego Wybrzeża. Na jej inaugurację organizatorzy wybrali ferie zimowe, które jako czas wolny przybliżają już plany wakacyjne. Stąd pomysł na odtworzenie obrazków prosto z bałtyckich plaż w górskiej scenerii.

- Pokazujemy plażę w środku zimy, żeby już dziś zaprosić turystów na letni wypoczynek nad polskie morze – mówi Marta Chełkowska – Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – Podczas naszej akcji będziemy również przekonywać, że Bałtyk to idealne miejsce na relaks o każdej porze roku. Nordic Walking, Snow Kite czy bogata oferta SPA i możliwość „wyciszenia” od codziennego zgiełku to atuty posezonowego wypoczynku nad morzem i to za znacznie atrakcyjniejsze ceny – dodaje Waldemar Miśko - Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Kto chce zobaczyć na własne oczy plażę pośród śniegu i poczuć gorący klimat urlopu nad morzem, ten w dniach 25 stycznia – 28 lutego br. powinien wybrać się do stacji narciarskiej „Hawrań” w Jurgowie lub na stok narciarski „Relaks” w Karpaczu.

W dni powszednie plażowe stanowiska promocyjne działać będą w godzinach 10.00 -16.00, a w weekendy w godzinach 11.00-19.00 lub 10.00-18.00 w zależności od warunków atmosferycznych.

Plaże akcji „Czas na Bałtyk” to przestrzeń o powierzchni około 12-20 m kw. wypełniona piaskiem i wyposażona w typowe plażowe atrybuty: parawan, parasol, leżaki, plażowe zabawki, koło ratunkowe. Spotkamy tu parę „urlopowiczów” ubranych jedynie w stroje kąpielowe, naturalnie w okularach przeciwsłonecznych. Zobaczymy typowe nadmorskie scenki z opalaniem się na leżakach  włącznie.

Na turystów i narciarzy czeka konkurs z nagrodą w postaci pobytu nad morzem, każdy będzie mógł się oczywiście sfotografować na tej niezwykłej plaży, by utrwalić wspomnienia z „pobytu nad Bałtykiem” i w górach jednocześnie.

Ze względu na udział pary prezenterów w strojach kąpielowych, plaża będzie miała specjalną konstrukcję i wyposażenie: izolację piasku od spodu, maty ogrzewające leżaki, nadmuchy z ciepłym powietrzem, a przede wszystkim ogrzewające promienniki podczerwieni.

Tak wykreowany obraz wakacji nad polskim morzem wspierać będzie dyskretna oprawa audio: dźwięki naturalne charakterystyczne dla plaży i morza (szum fal, pisk mew, odgłosy plażowiczów, syrena okrętowa etc.), przeplatane z nagraniem lektorskim – zachętami do odwiedzenia plaży i do udziału w konkursie.

Na potrzeby akcji została  uruchomiona specjalna strona internetowa: www.czasnabaltyk.eu.

Pomysłodawcą i realizatorem zimowego eventu jest Agencja Promocji Miast i Regionów.

Koordynatorami kampanii “Czas Na Bałtyk” są:

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

 

 


Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

 


Pomysłodawca i realizator Zimowych Plaż „Czas na Bałtyk”:

Agencja Promocji Miast i Regionów Sp. z o.o.

 

 


 

zapraszamy także do konkursu !!!

 

Jeśli odwiedziłeś(aś) już Zimowe Plaże „Czas na Bałtyk” w Jurgowie lub Karpaczu:

1. odszukaj swój BEACH PASS (jest pewnie w placku, w kurtce narciarskiej, a może wpadł do snowboardowego buta…)

2. wpisz niepowtarzalny numer, który znajdziesz na BEACH PASSie

3. pomyśl o wakacjach nad polskim morzem i wykonaj proste zadanie konkursowe

4. podaj swoje imię, nazwisko, miejscowość oraz e-mail

5. wyślij formularz konkursowy

A jeśli jeszcze nie byłeś(aś) na Zimowych Plażach “Czas na Bałtyk” – masz czas do końca lutego.

Bierz narty i jedź! A następnie postępuj zgodnie z instrukcją powyżej. Jeśli dobrze schowasz swój BEACH PASS z Zimowej Plaży, będziesz mógł pominąć później punkt 1 ;-)

Regulamin konkursu

alt

alt

alt

alt

alt

alt
alt

alt

alt

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com