Czerwone Wierchy na rakietachCzerwone Wierchy na rakietach śnieżnych
14 - 16.01.2011

Do Zakopanego i z powrotem docieramy indywidualnie. Ważne by dotrzeć do schroniska do 21.00 . Z dworca PKS dojedziemy busem do przystanku Kiry. Doliną Kościeliską docieramy do Schroniska Ornak. W sobotę po szybkim śniadaniu wyruszamy na trasę o 8.30 . Szlak prowadzi przez DolinęTomanową, ChudąTurnię, Ciemniak, Krzesanicę, Małołączniak, Kopę Kondracką i przez Kondracką Przełęcz docieramy na nocleg do Schroniska na Hali Kondratowej (ok. 8-10 h marszu w warunkach zimowych) . Niedzielny powrót uzależniony jest od dalszej kondycji i warunków pogodowych. W sprzyjających okolicznościach podchodzimy pod Suchy Wierch Kondracki i przez GoryczkowąCzubę, Pośredni Wierch Goryczkowy i Kasprowy, schodzimy zielonym szlakiem przez Myślenickie Turnie do Kuźnic (ok. 6h marszu). W przypadku zmęczenia powrót lajtowy przez Kalatówki z postojami na fotki i inne przyjemności.
Sobotnia trasa jest dosyć długa i na pewno końcówka będzie po zmierzchu ale nie będzie problemów z marszem wzdłóż szlaku bo jest to teren otwarty. Nie ma potrzeby szukania oznaczeń szlaku na drzewach zasypanych śniegiem jak to miało miejsce na grudniowym przejściu z Wierchu Poroniec przez Gęsią Szyję do Murowańca.
Jak dokładnie wiedzie trasa i jaka jest suma przewyższeń, można prześledzić w fotorelacji z lipcowego przejścia Tatr "Szlakiem Żurku" - dzień drugi.

tak wygląda trasa w lecie
http://www.klubpodroznikow.com/images/stories/relacje/tatry2dzien/3267DSC_0716.JPG

Obowiązkowe wyposażenie to: rakiety śnieżne, raki, kijki trekingowe, karimata, śpiwór, czołówka, termos z gorącym napojem, rezerwowy posiłek wysokokaloryczny, oczywiście ciepła odzież najlepiej warstwowa, wygodne sprawdzone buty. Kominiarka i okulary słoneczne mogą być pomocne a folia NRC i podstawowa apteczka są stałym wyposażeniem każdego aktywnego turysty górskiego. Przygotowanie się kondycyjnie do tego przejścia da więcej satysfakcji z przebytej trasy i niezapomnianych widoków zamiast walki ze zmęczeniem. Nie jest to trasa dla "niedzielnego turysty" ale z kolei o takich przejściach wspomina się przez kolejne lata w wielkim skupieniu słuchaczy.
Chcesz słuchać o takich wypadach czy sam chcesz o nich opowiadać ?...

http://lh4.ggpht.com/_lSPnAZ4Fuv4/S1NcHuty7FI/AAAAAAAACm8/21n-W7Kg4rM/s800/DSC_45210013.JPG
Schronisko na H. Kondratowej

http://lh3.ggpht.com/_lSPnAZ4Fuv4/S1NcG2eAArI/AAAAAAAACm4/guIM4iBM5AI/s800/DSC_45190011.JPG

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com