Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/20786006_1555618384512506_4588496333779302631_o.jpg?oh=8e8dcb36d037db387d51317128a9bd7f&oe=59F0FCF1

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
AKU na sezon 2017
 
Aku, renomowany włoski producent obuwia wspinaczkowo - turystycznego, zaprezentował ofertę na najbliższy sezon. Oprócz flagowych pozycji z poprzednich sezonów - częściowo w odświeżonych wersjach - w sklepach pojawi się również wiele nowości. Innowacje pojawią się też na poziomie produkcji - producent wprowadził m.in. system Elica, technologię Zero Impact czy podeszwę Michelin ® Pulsar.
 
 
Aku, renomowany włoski producent obuwia wspinaczkowo - turystycznego, zaprezentował ofertę na najbliższy sezon. Oprócz flagowych pozycji z poprzednich sezonów - częściowo w odświeżonych wersjach - w sklepach pojawi się również wiele nowości. Dotyczy to zarówno linii obuwia wysokogórskiego, stricte trekkingowego, jak również niższych modeli, które miejski charakter łączą z outdoorowym zacięciem. Innowacje pojawią się też na poziomie produkcji - producent wprowadził m.in. system Elica, technologię Zero Impact czy podeszwę Michelin ® Pulsar. Właśnie na nich bazuje spora część spośród nowych modeli.
Z sezonu na sezon wzrasta ilość par butów Aku zamawianych do polskich sklepów outdoorowych - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Tylko w preorderach pod kątem sezonu wiosna & lato 2017, umownie trwającym od marca do sierpnia - zarządzający polskimi sklepami zamówili ponad 4 000 par obuwia! Jest to duży wzrost w stosunku do wcześniejszych sezonów. Co istotne - jest to tendencja stale rosnąca. Jeśli wziąć pod, iż sporo sklepów wciąż posiada na stanie modele z wcześniejszych sezonów - w końcu mowa o marce oferującej modele min. na 3 pory roku - można śmiało założyć, iż w najbliższych miesiącach Aku będzie jedną z najczęściej sprzedawanych marek wśród polskich użytkowników.
 
 
Jakie konkretnie modele miały największą sprzedaż podczas preorderowych zamówień?
 
Tu nie może być zaskoczenia - wciąż największą popularnością cieszy się linia Trekking i jej flagowe damsko - męskie modele, jak Tribute II (w wersjach GTX i LTR) oraz Trekker Lite II GTX, z 2 nowymi kolorami. Z modeli stricte męskich dużą sprzedaż do sklepów miał Slope GTX, zwłaszcza w wersji 885.4 czy jego damski odpowiednik Ultra Light GTX - podobnie jak Slope również dostępny w 4 wersjach. Osobnym tematem jest damsko - męska Camana Fitzroy GTX - model już nieobecny w bieżącej, europejskiej kolekcji Aku, ale wciąż niezwykle chętnie zamawiany przez polskie sklepy.

Z ściśle technicznych modeli wysokogórskich - i związanej z nimi kolekcji Mountain - największym wzięciem cieszył się damsko - męski Superalp GTX. Uwagę nabywców zwrócił też debiutujący w ofercie producenta model Tengu GTX . Tuż za nimi w rankingach sprzedaży hurtowej uplasował się znany z poprzednich sezonów Conero GTX.

Najwięcej nowych i odświeżonych modeli pojawiło się w linii Multiterrain, oferującej buty dedykowane aktywnościom górskim w umiarkowanie trudnym terenie. Większość serii to damsko - męskie modele z niską cholewką i sportowo - casualowym designem. Właściciele sklepów ewidentnie postawili tu na nowości - najchętniej zamawiane były modele: La Val Low GTX, Montera Low GTX czy Pulsar Low GTX. Ze starszych butów dobrą sprzedaż utrzymał Rock II GTX.

 

Seria Mountain Inspired, designem nieco zbliżona do omawianej powyżej, to od kilku sezonów królestwo miejsko - outdoorowego modelu Bellamont. Dostępny jest on w kilku konfiguracjach, spośród których zdecydowanie najwięcej modeli zamówionych zostało w kategoriach Suede GTX oraz Suede.  
 
Wreszcie linia Forester, dedykowana przemieszczaniu się po terenie z mniejszymi różnicami wysokości, ale wciąż trudnym i wymagającym, jak lasy, trzęsawiska czy tereny mocno piaszczyste, nierzadko w gorących warunkach klimatycznych. Warto tu zwrócić uwagę na modele takie jak Petra czy Pilgrim GTX - ten drugi chętnie wykorzystywany przez elitarne jednostki wojskowe, m.in. słynną amerykańską Navy Seals.

 

 

 

Warto zaznaczyć, iż cześć nowych modeli nigdy nie trafiłoby do sprzedaży, gdyby nie nowości na poziomie produkcji. Już w czasie poprzedniego, jesienno - zimowego sezonu Aku wprowadziło innowacyjną obróbkę skóry Zero Impact. Jej fenomen polega na tym, iż nie wymaga ona garbowania skóry z zastosowaniem chromu i metali ciężkich, dzięki czemu obniża o 5% poziom emitowanego CO2 oraz - dzięki certyfikowanym zabiegom ponownego zalesiania - redukuje do zera odpady powstałe w procesie produkcji. W nowych modelach niniejsza technologia zastosowana została m.in. w La Val Plusie, a wcześniej również m.in. w Bellamocie Plus czy Fedzie.
 
Kluczową nowością jest również Elica - zintegrowany system, obejmujący kopyto szewskie, podeszwę wewnętrzną, śródpodeszwę oraz podeszwę zewnętrzną. Wiernie oddaje ona anatomiczny kształt dolnej części stopy i dostosowuje się do jej naturalnego nachylania, redukując siłę uderzenia i obciążenie podczas stawiania kroku. Przeprowadzone przez specjalistów z Aku testy laboratoryjne dowiodły, iż obuwie z systemem Elica, w porównaniu do tradycyjnej konstrukcji, charakteryzuje lepszy rozkład siły nacisku na powierzchnię podeszwy. W zależności od fazy kroku, nacisk jest rozdysponowany na całą podeszwę (stąpnięcie) lub znacząco zmniejszony miejscowo (wybicie). Zmniejsza to zużycie bieżnika i zwiększa komfort użytkowania, zwłaszcza podczas długotrwałego marszu. Warto zaznaczyć, iż system Elica znalazł zastosowanie we wszystkich konfiguracjach dla nowych modelach z serii Multiterrain, m.in. wspomnianych wcześniej La Val, Montera czy Pulsar. Drugą nowością w wymienionych powyżej modelach jest zastosowanie innowacyjnej podeszwy opracowanej we współpracy z Michelin - największym europejskim producentem opon. Michelin ® Pulsar - bo tak brzmi pełna nazwa podeszwy - inspirowana jest charakterystyką bieżnika opon rowerów górskich. Jej asymetryczna budowa, dostosowana do systemu Elica, poprawia stabilizację kroku i zapewnia idealną przyczepność. Swoje zastosowanie znalazła one we wspomnianych wcześniej butach z serii Multiterrain - niewątpliwie najbardziej odmienionej linii w ramach całej kolekcji Aku na sezon wiosna/ lato’ 2017.
 
 
O dystrybutorze
RAVEN - powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej czy lifestyle. Aktualnie Raven jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem 15 uznanych i stale rosnących sprzedażowo brandów, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy Smartwool. Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów B2B, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno - kempingowy. Zarówno w przypadku Rocklanda, jak i Tevy czy Kamika, Raven jest wyłącznym dystrybutorem również na kilku rynkach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, na Słowacji czy na Węgrzech.
Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.
 
 
 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

zlot zaglowcow

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

komunikaty GOPR, TOPR

mapy Tatr online

Małopolska Gościnna

 
     
 
 

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/20424276_119474982023531_6736354655461153297_o.jpg?oh=c9e17044d294eeb148e2bd4bd6cfa5ad&oe=5A324578

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
 

Polecamy

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.