Uniwersalny plecak górski CAMP M30 NEW

Uniwersalny plecak górski CAMP M30 NEW

Uniwersalny plecak górski CAMP M30 NEW

 

  Podczas wędrówek górskich nieodzownym elementem wyposażenia jest plecak. Nie reklamówka, nie torba podróżna, nie worek żeglarski ale właśnie plecak. Owszem, widywani są specjaliści potrafiący ograniczyć się do kieszeni spodni i kurtki czy wręcz damskiej torebki. Owszem można i tak, ale to dotyczy głównie specjalistów górskich na trasie do Morskiego Oka. Na tym jednak poprzestańmy bo nie do nich kierowany jest ten materiał. Skupię się na tych wszystkich którzy w górach cenią sobie wygodę i są przewidywalni.

 

 

Właściwy dobór plecaka to temat który dla wielu osób jest podstawą przed wyruszenie w teren. Tutaj można rozpocząć dyskusję która będzie wręcz obszerną rozprawą doktorską. Ile osób tyle opinii a podstawą wyboru może być charakter gór, długość wędrówki i pora roku. Jednorazowe wyjście w sezonie letnim na Giewont nie stwarza takich problemów, ale całoroczna aktywność w połączeniu ze wspinaczką czy skiturami już tak. Jeżeli planujemy kilkudniowe przejście przez Tatry, Beskidy czy Bieszczady, musimy zapakować nieco więcej rzeczy i na takie eskapady pojemność zaczyna się od 40-45 litrów. Na jednodniówki przy sprzyjających warunkach pogodowych zazwyczaj wystarcza mały 20 litrowy plecak.

Schody zaczynają się gdy chcemy znaleźć taki uniwersalny. W górach bywam dosyć często, od Beskidów po przez Tatry, Karkonosze, Karpaty, Alpy, Pireneje czy Atlas. Każde wyjście czy wyjazd traktuję bardzo poważnie, starając się dobrać plecak tak, by było wygodnie i komfortowo. By zmieściło się wszystko to co na dany odcinek jest niezbędne. Takie podejście doprowadziło do tego że używam kilku różnych, dobierając do każdego wyjazdu.

 

 

Szukając tego złotego środka od kilku miesięcy używam 30 litrowego Campa. Wydawało by się że plecak jak plecak, ale po kilku wypadach w Tatry teraz już niejako automatycznie sięgam po niego pakując się w góry. Powodów takiego wyboru jest kilka a najważniejsze z nich jakie dla mnie okazały się istotne to: łatwy dostęp zarówno od góry jak i od strony pleców, po odpięciu na zamek. Pakowna górna podwójna komora na zamki (czapka) pozwala na szybki dostęp bez otwierania głównej komory. System szybkiego mocowana (troki na rzepy) kijków trekingowych czy czekanów a dodatkowo na groty czekanów jest specjalna pełna komora. Takie mocowanie pozwala schować ostrza, tak niebezpieczne podczas transportu czy wędrówki. Całkiem fajny system nośny z dobrą wentylacją na plecach oraz niewielka waga to argumenty bezdyskusyjne.

 

 

Konkrety o tym plecaku ze strony dystrybutora

 

Lekki i wytrzymały, odświeżony plecak Camp M30 idealny na wspinanie lub skitoury.

Plecak posiada praktyczne rozwiązania jak np. panel BackDoor, który umożliwia dostęp do zawartości plecaka przez dodatkowe wejście od strony pleców, bez konieczności wyciągania całego wyposażenia.

System nośny XAir oparty na aluminiowym stelażu zapewnia cyrkulację powietrza i komfort użytkowania podczas upalnych dni. Wentylowane i ergonomiczne szelki oraz pas biodrowy, zapewniają idealne dopasowanie i równomierne rozłożenie ciężaru.

Plecak posiada odpinaną klapę z 2 kieszeniami oraz wewnętrzne zamykanie w postaci kołnierza zamykanego ściągaczem. Dodatkowo plecak posiada 2 wewnętrzne elastyczne kieszenie na suwak, uchwyty na czekany i kije trekkingowe, mocowanie nart A-Frame, które można wykorzystać także do mocowania deski snowboardowej lub innych akcesoriów oraz zewnętrzny system do przenoszenia kasku.

M30 jest kompatybilny z systemami nawadniania.

Plecak wykonany został z wytrzymałego nylonu ripstop, co gwarantuje jego dużą wytrzymałość.

 

 

Najważniejsze cechy:

 • BackDoor - dostęp do plecaka od tyłu
 • wentylowany panel tylny XAir
 • aluminiowy stelaż 3 mm
 • ergonomiczne, wentylowane szelki z systemem regulacji obciążenia Balance System
 • pas biodrowy z kieszenią zapinaną na zamek i jedną pętelką na sprzęt
 • mocowanie na linę
 • odpinana klapa z 2 kieszeniami
 • 2 wewnętrzne elastyczne kieszenie na suwak
 • 2 uchwyty na czekany
 • mocowanie nart A-Frame, które można wykorzystać
  także do mocowania deski snowboardowej lub innych akcesoriów
 • zewnętrzny system mocowania kasku - można go ukryć, gdy nie jest używany
 • kompatybilny z systemami H2O
 • waga: 1180 g
 • pojemność: 30 l
 • nr referencyjny: 3206
System nośny: XAir
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com