Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

"Artykuł sponsorowany"

Miękkie walizki pokładowe – funkcjonalność w podróży

Weekendowy city break, kilkudniowa delegacja czy długi urlop za granicą? Niezależnie od celu, charakteru i czasu trwania podróży, potrzebujesz odpowiedniej walizki pokładowej! I choć na rynku znajdziesz wiele twardych modeli (wykonanych np. z polikarbonu), koniecznie zwróć uwagę także na funkcjonalne i miękkie walizki kabinowe. Jakie są ich największe zalety? Z jakich materiałów mogą być wykonane i jak o nie dbać?

 

Czym są walizki kabinowe?


Walizka kabinowa to taka, która ma stosunkowo niewielkie rozmiary, często pełni funkcję bagażu podręcznego i można zabrać ją ze sobą na pokład samolotu. Walizki tego typu spełniają wymagania linii lotniczych, a także umożliwiają spakowanie wszystkich rzeczy, niezbędnych w podróży.

 

1 miękka walizka kabinowan

Źródło: https://www.wittchen.com/walizka-kabinowa,p7137945#893636

Akceptowalne wymiary walizek kabinowych różnią się w zależności od wybranej linii lotniczej, co prezentuje poniższa tabela.

 

walizki kabinowe

 

Wśród modeli dostępnych na rynku, znajdziesz zarówno walizki miękkie, jak i twarde (wiele ciekawych propozycji dostępnych jest na stronie https://www.wittchen.com/bagaz/walizki/easyjet ). Którą walizkę wybrać na podróż? To bardzo indywidualna kwestia – zależy m.in. od środka transportu, którym planujesz podróżować, ale także Twojego gustu czy osobistych preferencji.

 

Walizka miękka a twarda – jakie są różnice?

 

Istnieją zasadnicze różnice między walizkami miękkimi a twardymi:
* walizki miękkie – inaczej materiałowe. Są elastyczne – uszyte najczęściej z poliestru lub nylonu. Wyróżniają się dużą wytrzymałością na rozrywanie, zgniatanie i ścieranie. Walizki miękkie z reguły posiadają wiele praktycznych kieszeni, w których można z łatwością zmieścić niezbędne drobiazgi, takie jak ładowarka do telefonu, książka czy chusteczki higieniczne. Dzięki temu, że modele tego typu są elastyczne i miękkie, z łatwością schowasz w nich niewymiarowe przedmioty, a samą walizkę bez problemu umieścisz w schowku nad głową lub pod fotelem. Modele w takim wydaniu są stworzone dla osób, które najbardziej cenią funkcjonalne i niezawodne rozwiązania. Co więcej, w porównaniu do walizek twardych, modele miękkie są z reguły lżejsze, co również przekłada się bezpośrednio na większy komfort podróżowania;

2 czarna walizka miękka

Źródło: https://www.wittchen.com/walizka-mala,p7136066#892628

* walizki twarde – są wodoodporne i bardzo dobrze chronią cenną zawartość. Najczęściej wykonuje się je z takich tworzyw, jak polikarbon (wyróżnia się m.in. wysoką udarnością), ABS (jest twardy i odporny na zarysowania), PET (wytrzymały, ciągliwy) czy polipropylen (o wysokiej odporności chemicznej).


Walizka miękka – jak wybrać najlepszą?


Miękkie walizki kabinowe to rewelacyjne rozwiązanie zarówno do samochodu, pociągu, autokaru, jak i samolotu. Ich duża elastyczność w porównaniu do modeli twardych, przekłada się m.in. na większe możliwości podczas pakowania. Jeśli potrzebujesz zabrać ze sobą jeszcze kilka gadżetów czy niewielkich, ale ważnych dla Ciebie przedmiotów (np. podstawowych kosmetyków), bez problemu zmieścisz je w licznych kieszeniach, które tego typu modele posiadają.

 

3 mała walizka podróżna

Źródło: https://www.wittchen.com/neseser-na-kolkach,p7129246#888463

Jeśli szukasz walizki kabinowej, pamiętaj, żeby nie uzależniać swojego wyboru jedynie od wyglądu danego modelu. Zwróć uwagę także na inne elementy, dzięki którym podróżowanie z bagażem podręcznym będzie dla Ciebie przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Ważną kwestią jest również stelaż. Najlepiej, aby był aluminiowy (a tym samym odporny na korozję i lekki), dzięki czemu przenoszenie bagażu będzie dla Ciebie bezproblemowe. Równie istotne jest teleskopowa rączka i kółka, które ułatwiają manewrowanie walizką. Pamiętaj, że modele wyposażone w 2 kółka należy ciągnąć, natomiast w 4 – pchać. Jeśli bezpieczeństwo Twojego bagażu jest dla Ciebie kwestią priorytetową, zainwestuj w miękką walizkę kabinową z zamkiem TSA – daje celnikom możliwość otwarcia walizki specjalnym kluczem, bez konieczności niszczenia zamka.


Miękkie walizki kabinowe – jak o nie dbać?


Zakup nowej walizki kabinowej możesz potraktować jak inwestycję na lata – pod warunkiem, że wiesz, jak właściwie o nią dbać. Podstawą jest w tym zakresie regularne czyszczenie i delikatna pielęgnacja przy użyciu specjalnych pianek oraz proszków do tego przeznaczonych. Wystarczy nanieść je na obicie walizki, pozostawić na czas wskazany na opakowaniu, a następnie dokładnie usunąć czystą ściereczką, gąbką, szczotką lub odkurzaczem. Zadbaj również o to, by po każdej podróży:
* oczyścić kółka z widocznych zanieczyszczeń;
* dokładnie odkurzyć wnętrze walizki;
* sprawdzić stan wszystkich suwaków i zamka lub kłódki.
Jeśli będziesz pamiętać o powyższych zasadach, zyskasz pewność, że Twoja miękka walizka kabinowa będzie Ci służyć przez wiele lat!

Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA

fotografia warsztaty testy

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.