Odkryj piękno południowej Dalmacji - Riwiery Makarskiej i Riwiery Omiš

Odkryj piękno południowej Dalmacji - Riwiery Makarskiej i Riwiery Omiš

  Co roku wielu turystów z całego świata przyjeżdża do Chorwacji, aby cieszyć się pięknem przyrody i aktywnym wypoczynkiem w sercu Morza Śródziemnego. Na południu Dalmacji znajdują się dwie magiczne riwiery, które od lat zapierają dech w piersiach turystom – Riwiera Makarska i Riwiera Omiš.

 

 

Wraz z Riwierą Opatija, Riwiera Makarska jest najsłynniejszą riwierą na Adriatyku. Riwiera Makarska ma długość ponad 50 km i rozciąga się od Vrulje do Baćina. Tym, co wyróżnia ją na tle innych chorwackich riwier, jest Biokovo, imponująca góra, która nadaje jej niepowtarzalny wygląd. Biokovo z jednej strony i błękitne Morze Adriatyckie z drugiej przyciągają turystów od dziesięcioleci. Niektóre z najpiękniejszych plaż w Chorwacji znajdują się na Riwierze Makarskiej. Od kamienistej plaży Nugal, plaży Punta Rata, plaży Podrače w Breli, plaży miejskiej Nikolina w Baška Voda aż po plażę miejską w Makarskiej. Trudno wyróżnić, który z nich jest najpiękniejszy, ale niemal wszystkie symbolizują naturalny żwir, krystalicznie błękitne morze i głęboki cień pod sosnowym lasem. Wszystkie miejsca na Riwierze Makarskiej są wyjątkowe i oferują niezapomniane wakacje - od Breli, Tučepi, Baška Voda, Podgora, Igrane aż po miasto Makarska.

 

 

Na północ od Riwiery Makarskiej znajduje się kolejna perła Dalmacji – Riwiera Omiš. Riwiera Omiš położona jest poniżej miasta Split, centrum Dalmacji i rozciąga się od Podstrany do Pisaku. Centrum riwiery stanowi Omiš, miasto znane ze słynnych piratów, którzy rządzili Adriatykiem w XII i XIII wieku. Co roku w sierpniu organizowane są zabawy pirackie na cześć słynnych wspomnień miasta Omiš. Gry pirackie przedstawiają historyczne bitwy pomiędzy piratami z Omiš a Wenecjanami. Ujście rzeki Cetina kończy się w Omišu, natomiast kanion Cetiny jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej imponujących kanionów w Europie. Kanion rzeki Cetina jest idealnym miejscem dla gości lubiących aktywny wypoczynek, tyrolkę, rafting, spływy kajakowe, jazdę na rowerze lub długie spacery. Podobnie jak na Riwierze Makarskiej, Riwiera Omiš oferuje również liczne plaże żwirowe i piaszczyste dla tych, którzy chcą cieszyć się morzem i słońcem. Gorąco polecamy odwiedzenie plaży Ruskamen, plaży Dugi rat i plaży miejskiej w Omišu.

 

 

Obie riwiery znajdują się w doskonałej lokalizacji do wycieczek na pobliskie wyspy, a także do wycieczek do atrakcji przyrodniczych i kulturalnych. W ciągu dwóch godzin jazdy samochodem znajduje się Split z Pałacem Dioklecjana, stare miasto w Trogirze, miasto Zadar z niezapomnianymi zachodami słońca i najsłynniejsza turystyczna perła Chorwacji na świecie - miasto Dubrownik ze starymi murami . W pobliżu znajduje się Park Narodowy Krka z atrakcyjnymi wodospadami i zachowanym Parkiem Narodowym Mljet. Nowszą atrakcją jest Punkt widokowy Nebeska šetnica – Skywalk Biokovo, punkt widokowy położony na terenie Parku Przyrody Biokovo, z którego roztaczają się niepowtarzalne widoki na Riwierę Makarską i pobliskie wyspy. Możliwości jednodniowych wycieczek łodzią są niezliczone – od słonecznej wyspy Hvar, wyspy Korčula, półwyspu Pelješac i wyspy Brač aż po najbardziej odległą zamieszkaną chorwacką wyspę, wyspę Vis i imponujący Błękitny jaskinia znajdująca się na pobliskiej wyspie Biševo.

 

 

Idealnym punktem wyjścia do planowania wakacji w Chorwacji jest Laganini.com. Laganini.com to strona o Chorwacji w 13 językach. Możesz znaleźć następujące informacje:

  • Atrakcyjna oferta kwater prywatnych w Chorwacji na każdy gust i budżet, z bezpośrednim kontaktem z gospodarzami. Od komfortowych apartamentów, luksusowych willi, domów wakacyjnych z basenem po pokoje i domki mobilne zlokalizowane na wybrzeżu.
  • Prezentacja i informacje dla ponad 300 miejsc w Chorwacji, 33 atrakcyjnych wysp i 3 riwier - Makarska, Omiška i Opatija.
  • Przewodnik turystyczny po najważniejszych zabytkach kultury, atrakcjach turystycznych i pięknościach przyrody, w tym parkach przyrody i parkach narodowych, takich jak wyspa Mljet, Jeziora Plitwickie, wyspy Brijuni, Krka i inne zasoby naturalne.
  • Historie z Chorwacji w formie bloga z licznymi wskazówkami, co warto odwiedzić, co kupić i co robić w Chorwacji.

 

 

Lato zbliża się wielkimi krokami i teraz jest idealny czas na zaplanowanie wakacji marzeń nad Adriatykiem. Jeśli wybierasz Chorwację, zapoznaj się z bogatą ofertą na Laganini.com i znajdź idealny apartament w Makarskiej, dom wakacyjny z basenem w Brela, luksusową willę w Baška Voda, domek mobilny w Tučepi lub pokój w Drveniku. Poznaj styl życia i zwyczaje swoich gospodarzy, poczuj atmosferę dalmatyńskich miasteczek i spędź niezapomniane wakacje w Chorwacji w najlepszych cenach.

 

[reklama]

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com