Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska - zwycięzcy konkursu

 

Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska - zwycięzcy konkursu

 

   Dolnośląska Organizacja Turystyczna od wielu lat na zakończenie letniego sezonu organizuje konkurs, który wskazuje turystyczne gwiazdy regionu. Nagradzane są atrakcje turystyczne, regiony oraz imprezy, które są popularne wśród turystów, ale oceniany jest również ich rozwój i wpływ na branżę turystyczną.


W konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2021 roku zdobywcami Certyfikatu zostali:


1. Kolejkowo, czyli wyjątkowa makieta kolejowa - przeszło 500 m torów, 15 pociągów, 60 wagonów i jeszcze więcej wrażeń z oglądania Wrocławia i Dolnego Śląska w miniaturze.

 

2. Turystyczna Trzynastka, grupa zaprzyjaźnionych, dolnośląskich atrakcji turystycznych z terenu Kotliny Kłodzkiej, Ziemi Wałbrzyskiej i Gór Sowich tworzących wspólną ofertę regionalną.

 

3. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, obiekt prezentujący dawne techniki czerpania papieru z siedzibą w budynku zabytkowego drewnianego młyna z XVI w. aspirujący do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Kolejkowo Wrocław 2

 

Kolejkowo

 

 


Certyfikat Specjalny, czyli nagrodę dla najlepszego „młodego” produktu turystycznego na Dolnym Śląsku (tzn. funkcjonującego nie dłużej niż 2 lata) otrzymuje:

1. Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, prezentujący dolnośląską tradycję i kulturę browarnictwa oraz winiarstwa.

 

Szlak Piwa i Wina 2

 

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

 

 

 

Złoty Certyfikat otrzymuje:

1. Hydropolis, jedyne w swoim rodzaju nowoczesne i interaktywne centrum wiedzy o wodzie.

 

HydropolisWJP 7921v2 M 2

 

Hydropolis

 

 

 

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie turystom miejsc i inicjatyw, które dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasów ciekawy sposób.
Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży.
Laureaci regionalnego etapu wezmą teraz udział w ogólnopolskim konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny, który rozstrzyga Polska Organizacja Turystyczna. Certyfikat POT podnosi rangę produktu turystycznego. Jest cenną nagrodą zarówno pod względem wizerunkowym jak i marketingowym.

 

Muzeum Papiernictwa 2

 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

 

 

 

Dolny Śląsk i Dolina Baryczy

 

Stawy Milickie i Dolina Baryczy

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com