Sky Walk Poronin Ścieżka w koronach drzew z widokiem na Tatry

Sky Walk Poronin Ścieżka w koronach drzew z widokiem na Tatry

  Sky Walk powstanie na Polanie Zgorzelisko, w sąsiedztwie górnej stacji ośrodka narciarskiego we Wsi Małe Ciche w gminie Poronin.

  Nowy wymiar podziwiania Tatr ze Sky Walk Poronin – nowa ścieżka pośród koron drzew, która wzniesie się ponad codzienność, otwierając nieznane dotąd perspektywy na polskie góry. To miejsce, gdzie tradycja połączy się z nowoczesnością w otoczeniu przyrody.

foto /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe

 

Sky Walk będzie położony na malowniczej Polanie Zgorzelisko, tuż obok górnej stacji ośrodka narciarskiego w Małym Cichym, dając możliwość podziwiania Tatr z tej perspektywy, wszystkich miłośników gór i technologii. Innowacyjna architektura w pełni oddaje charakter Podhala, a współczesne rozwiązania technologiczne gwarantują bezpieczeństwo i komfort korzystania z konstrukcji. 

 

foto /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe

 

Wysoka i zróżnicowana budowla ma swoim kształtem i charakterem maksymalnie oddać klimat miejsca, w którym się znajdzie. Kształt ścieżki w koronach drzew ma nawiązywać do tradycji góralskich w Poroninie i najbliższej okolicy.

 

foto /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe

 

Ścieżka nazywana jest także Sercem Poronina, gdyż spoglądając na całość z góry, właśnie kształtem przypomina serce. Z większości miejsc ścieżka jest prawie niewidoczna. Mimo to, ze swoich punktów widokowych, oferuje niespotykane panoramiczne widoki na cały masyw tatrzański. To co dotychczas było osiągalne z Turbacza czy Babiej Góry, będzie można podziwiać znacznie bliżej, bo już z Poronina a to zaledwie 8 km w linii prostej.

 

foto /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe

 

Na turystów którzy zdecydują się na spacer ścieżką,  na trasie będzie kilka istotnych punktów.  Pierwszy to dolny taras widokowy ze szklanym balkonem. Tu będzie można zdecydować, którym z dwóch sposobów dojść na sam szczyt. Pierwszy to ścieżka zaprojektowana z bardzo łagodnym nachyleniem dla tych, którzy chcą spokojnie i bez wysiłku spacerować w otoczeniu drzew.  Ta trasa dostosowana jest dla rodzin z dziećmi, z wózkami oraz osób z niepełnosprawnościami. Wzdłuż tej ścieżki będzie można poznać regionalną kulturę i tradycje, gdzie całość zostanie zaprezentowana na specjalnych elementach edukacyjnych. Drugi sposób proponowany będzie tym, którzy lubią odrobinę wysiłku oraz adrenalinę. Przejście na skróty będą prowadziły po specjalnych siatkach zawieszonych kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

 

foto /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe


Podobnie jak wejście, będzie można również wybrać dwa sposoby zejścia na zakończenie zwiedzania. Pierwszy, to łagodna ścieżka, natomiast drugim, szybszym sposobem będzie zjazd ze zjeżdżalni. Jak zapowiadają inwestorzy, do dyspozycji będą 2 zjeżdżalnie umiejscowione obok siebie, i  dzięki temu będzie można urządzać wyścigi.

 

foto /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe

 


Kładka o nachyleniu 6 st. będzie miała łącznie 854 metry i średnia szerokość ok. 2,5 metra, dwie trasy spacerowe, dwie zjeżdżalnie, 81 m2 sieci i tuneli, dwie platformy widokowe oraz dwa szklane tarasy. Podczas spokojnego spaceru będzie można zapoznać się z lokalnymi ciekawostkami i legendami, a dla tych, którzy zechcą zaznać więcej emocji, na samej górze do dyspozycji będzie szklany taras, oraz ekstremalny podwieszany plac zabaw wzorowany na pajęczych sieciach i kokonach. Według zapewnień inwestora SkyWalk sp. z o.o.  całość będzie dopasowana do otaczającego krajobrazu tak, aby nie tworzyć dominanty. Zresztą nie będzie takiej potrzeby, ponieważ lokalizacja ma zapewnić bardzo dobre warunki do obserwacji najwyższych polskich gór.

 

 

foto: Albin Marciniak

 

Jak przewiduje inwestor, dwa szklane tarasy będą największymi w Polsce, a może nawet w Europie. Codziennie atrakcję będzie mogło odwiedzać nawet 3 tys. osób.


Przewidywany termin otwarcia to przełom tego roku. 

 /SkyWalk sp. z o.o. /materiały prasowe

 SkyWalkPoronin, Podhale 

 

Inna wieża tego samego inwestora to bardzo popularna, najwyższa wieża widokowa w Polsce Sky Walk Świeradów-Zdrój na Dolnym Śląsku w Górach Izerskich

 

SKY WALK Świeradów-Zdrój

to najwyższa wieża widokowa w Polsce

 

 

 

 

oraz

 

Najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych SKY BRIDGE 721

otwarty dla publiczności - 13 maja 2022r.

(kliknij w zdjęcie)

 

najdłuższy na świecie wiszący most dla pieszych SKY BRIDGE 721

 

 

Albin Marciniak
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com