Top 5 pomysłów na udaną integracje firmową

Top 5 pomysłów na udaną integracje firmową

Top 5 pomysłów na udaną integracje firmową

 

   Imprezy firmowe czy wyjazdy integracyjne cieszą się coraz większą popularnością. Zgrana ekipa to szansa na sukces firmy, a imprezy firmowe są świetną okazją, aby wzmocnić zaangażowanie, a tym samym zwiększyć efektywność pracy. Jakie jeszcze dają korzyści? W jakiej formie najlepiej zorganizować imprezę integracyjną?

 

Co dają imprezy integracyjne?

Imprezy firmowe są ważnym elementem w funkcjonowaniu każdego zakładu pracy. Przynoszą ogromne korzyści, które przekładają się na sukces firmy. Podstawową funkcją wszelkich imprez czy eventów jest integracja załogi. Zintegrowany zespół lepiej pracuje, dochodzi do mniejszej ilości konfliktów, ludzie są względem siebie bardziej życzliwi. Poprawia się komunikacja, tym samym praca jest bardziej efektywna. W czasie imprez możliwe jest lepsze poznanie współpracowników, ich pasji i charakterów. To również świetna okazja dla szefów, pozwalająca wyłonić z załogi osoby o cechach liderskich czy nieznanych dotąd talentach. To może przyczynić się do przyznania awansu czy zmiany stanowiska. Podczas imprez szefostwo może zorganizować szkolenia specjalistyczne lub przekazać podwładnym ważne informacje, to również doskonała okazja do podziękowania za pracę. Korzyści, jakie daje organizacja imprez firmowych są długotrwałe, dlatego warto postarać się, aby eventy firmowe były ciekawe, a załoga mogła odpocząć od codziennych obowiązków.

 

Organizacja imprezy firmowej Śląsk – na co zwrócić uwagę?

Organizacja imprez firmowych nie jest łatwa. Najlepiej wspólnie z pracownikami ustalić miejsce i rodzaj spotkania, dzięki temu załoga będzie zadowolona i chętnie weźmie udział w spotkaniu. Menadżerowie muszą zastanowić się także, jaki ma być cel imprezy – czy ma zintegrować załogę, zapoznać pracowników z ważnymi informacjami, a może ma być podziękowaniem za efektywną pracę? Organizację imprezy najlepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, która wie, jak zaplanować tego typu spotkania. W trakcie organizacji imprezy należy wziąć pod uwagę miejsce spotkania. Jeżeli impreza jest jednodniowa, obiekt nie powinien być zbytnio oddalony od zakładu pracy. Jeżeli planowana jest kilkudniowa impreza firmowa, można wybrać miejsce w innym rejonie kraju, nad morzem lub w górach. Najlepiej wybrać obiekt, hotel czy pensjonat w ciekawym miejscu, w otoczeniu zieleni, pozwalający spędzić czas zarówno w hotelu, jak i na zewnątrz. Idealnym miejscem na imprezę firmową jest hotel Bajka, zaprojektowany w stylu góralskim  https://www.hotelbajka.com/biznes/imprezy-integracyjne. W hotelu można odpocząć z dala od miejskiego zgiełku, zbudować prawidłowe relacje i poprawić zaangażowanie. Uczestnicy imprez firmowych mogą liczyć na ciekawe zajęcia integracyjne, takie jak: spływ kajakowy, wieczorna oprawa muzyczna lub inne, dopasowane do oczekiwań gości. Przy organizacji imprez należy wziąć pod uwagę również dojazd dogodny dojazd do wybranego miejsca, wygodny parking, komfortowe miejsca noclegowe i zaplecze gastronomiczne. 

 

Imprezy integracyjne - top 5 pomysłów 

Jest wiele pomysłów na udaną imprezę integracyjną. Można wybrać imprezę plenerową, przeznaczoną na samych pracowników, imprezę integracyjną dla całych rodzin czy zorganizowany, tematyczny wyjazd. Obecnie największą popularnością cieszą się takie formy jak:

  • Team building – to szkolenie z umiejętności miękkich, poprawia uczy poprawnej komunikacji i ulepsza relacje w zespole. Może być uzupełnione przez elementy integrujące i dodatkowe atrakcje np. paintball czy zabawę taneczną. 
  • Spływ kajakowy – to idealny pomysł  na spotkanie integracyjne dla osób, które lubią spędzać czas na łonie przyrody, cenią aktywność i ruch. Spływ najlepiej urządzić latem, kiedy pogoda sprzyja rozrywkom na wodzie.
  • Kryminalna gra scenariuszowa – to gra, w której mogą brać wszyscy pracownicy. Przypomina nieco escape room, pomaga pokazać prawdziwe cechy uczestników, wyłonić liderów, osoby kreatywne i pomysłowe. A przy tym zapewnia moc wrażeń i świetną zabawę.
  • Motor Show – jazda samochodami terenowymi to świetna atrakcja dla fanów mocnych wrażeń. Taki wyjazd integracyjny gwarantuje niezwykłe przeżycia i pozwala zintegrować zespół.
  • Warsztaty kulinarne – nic tak nie integruje, jak wspólne gotowanie. Warto wykorzystać tę formę na imprezie integracyjnej i wspólnie, pod okiem szefa kuchni upiec pizzę czy wielki tort.

Impreza integracyjna powinna być stałym elementem w funkcjonowaniu firmy. Pracownicy powinni mieć możliwość krótkiego wyjazdu, odpoczynku i poznania siebie nawzajem. Najlepiej zadbać, aby spotkanie zorganizowana agencja eventowa, która ma indywidualne podejście, wie, jak dopasować charakter imprezy do oczekiwań załogi. Dzięki temu korzyści będą duże - pracownicy poczują się bardziej zmotywowani i zaangażowany, a firma będzie lepiej się rozwijać. 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.