Jak obniżyć koszty podróży, nie rezygnując z komfortu?

Jak obniżyć koszty podróży, nie rezygnując z komfortu?

Jak obniżyć koszty podróży, nie rezygnując z komfortu?

 

   Podróże bywają kosztowne i nie na wszystkim można czy warto oszczędzać. Jeśli na przykład wybierzesz nocleg w niskim standardzie i w kiepskiej lokalizacji, cały wyjazd może stać się mniej przyjemny, a Ty będziesz musiał tracić sporą jego część na dojazdy do turystycznych atrakcji. Jak więc oszczędzać, ale równocześnie robić to z głową? Zobacz jak obniżyć koszty podróży, nie rezygnując z własnej wygody. 

 

Wybierz parking poza terenem lotniska

 

Jak dojechać na lotnisko? Najłatwiej i najwygodniej własnym samochodem, wyruszając wprost spod domu. Mogłoby się wydawać, że dojazd własnym autem nie generuje żadnych kosztów poza paliwem. Należy jednak pamiętać, że przed wylotem samochód trzeba zostawić w okolicach lotniska, a tam najczęściej jedyną opcją są płatne parkingi.

Prostym wyborem wydaje się parking znajdujący się na lotnisku. Jest on najbliżej terminali, pozwala na szybkie dotarcie do celu i przez niektórych bywa postrzegany jako jedyny wybór. Warto jednak pamiętać, że często bywa on dość drogi. Przykładowo, Parking Berlin Brandenburg może kosztować nas nawet 200 euro, jeśli zdecydujemy się pozostawić samochód na tydzień w części podziemnej.

Inne rozwiązanie to pozostawienie samochodu na parkingu poza terenem lotniska. Nie wybieraj jednak oferty w ciemno! Zanim podejmiesz decyzję, porównaj kilka możliwości w internetowych porównywarkach, takich jak Parkos i upewnij się, że wybrany parking oferuje najlepszą cenę i wszystkie niezbędne usługi dodatkowe, w tym transport wraz z bagażem bezpośrednio pod halę odlotów.

 

Podróżuj poza sezonem i w mniej popularne miejsca

 

Chcesz odwiedzić Chorwackie plaże w środku lipca? Przygotuj się więc na wysokie ceny i dużą liczbę turystów obecnych na miejscu. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na wyjazd poza sezonem, możesz liczyć na nieco więcej spokoju i niższe ceny związane z zakwaterowaniem.

Wiele miejsc odwiedzanych głównie w sezonie letnim ma swój wyjątkowy urok, jeśli odwiedzimy je poza szczytem turystycznym. Większość ludzi choć raz była na plaży. Ilu z nich widziało jednak linię brzegową w środku zimy, kiedy szron wygląda jak brokat dodany do ziarenek piasku?

 

 

Korzystaj z kart miejskich i turystycznych

 

Chcąc zwiedzić takie miasta jak Londyn albo Kopenhaga, musisz zainwestować nieco środków w przejazdy komunikacją miejską czy bilety i wejściówki na różnego rodzaju atrakcje. Niektóre miasta proponują tak zwane karty miejskie i turystyczne, co pozwala na ograniczenie tych kosztów. Zakup takiej karty może uprawniać do darmowych przejazdów komunikacją miejską w określonym terminie czy nieodpłatny wstęp do miejsc, z których słyną dane miejscowości.

 

Rozsądnie wybieraj noclegi

 

Z jednej strony nie zaleca się oszczędzać na zakwaterowaniu, ponieważ niższa cena może przekładać się na niższy standard. Wygodne łóżko, czysta pościel i ręczniki oraz schludnie wyglądająca sypialnia są konieczne, żeby podczas wyjazdu móc wypocząć i nabrać sił na kolejne dni.

Wybierając zakwaterowanie, zastanów się jednak, czy faktycznie potrzebujesz wszystkich dodatkowych usług i atrakcji wchodzących w cenę noclegu. Wyżywienie czy sprzątanie pokoju to dobry pomysł, ale wyższa cena wynajmu pokoju z powodu niewielkiego basenu obecnego w hotelu to niekoniecznie najpotrzebniejszy wydatek. Możesz dopłacić za basen, jeśli rzeczywiście zamierzasz z niego korzystać. Jeśli jednak jedziesz zwiedzać, a hotel ma być jedynie miejscem do spania, nocleg w luksusowym kurorcie stanie się tylko zbędnym kosztem.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com