Czyste Góry, Czyste Szlaki

Babia Góra i pasmo Policy - Czyste Beskidy 2014

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #10806 przez zkarola
Choć wszyscy obawiali się pogody, było pozytywnie, słonecznie i niestety śmieci też dopisały



































































Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #10805 przez Ann
Śpieszę uzupełnić listę szlaków wysprzątanych podaną przez Admin: czarny z Czatoży na Kolisty Groń /1 worek/, zielony przez Mędralową do Przełęczy Jałowieckiej /2 worki/, czerwono-żółty od Przełęczy Jałowieckiej do Markowych Szczawin :angry: , żółty powrotny do Czatoży /2 worki/ /licząc skromnie//nie licząc sznura/.
Zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Adminem :kiss: Szczerozłoty Odyniec Nasz Samotny :cheer: , mrucząc z zadowolenia, muskał nas delikatnie prawie całą drogę, nie mamy zdjęć, ale jak piękne są zbocza Mędralowej trzeba zobaczyć osobiście, czego wszystkim życzę na wiosnę. :laugh:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #10803 przez Albin
Jak się okazało, w akcji wzięło udział więcej osób :laugh:
Na maila klubowego dotarła taka oto wiadomość:

W piątek 16 maja jako jedyna grupa spaliśmy w schronisku na Markowych Szczawinach podczas Wiosennego Rajdu naszego Szkolnego Koła Turystycznego nr 12 przy Akademickim LO w Rzeszowie. Rankiem 17 maja jako pierwsi do południa, pomimo kiepskiej pogody (mgła i padający deszcz), weszliśmy na szczyt a w drodze powrotnej, zebraliśmy na szlaku kilka plastikowych butelek, puszek po piwie i innych śmieci, które znieśliśmy do koszy przygotowanych w schronisku.

Szkolne Koło Turystyczne nr 12 w
Akademickim Liceum Ogólnokształcącym
ul. Rudnickiego 2, 35-225 Rzeszów
Marcin Sondej - Przewodnik Beskidzki, nauczyciel w ALO
. . . . .

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #10801 przez TaPtica
Żal mi cztery ptasie litery ściska, że nie pojechałam, ale naprawdę nie dałam rady. Gorców już mam nadzieję nie odpuszczę.

A incydent na Markowych? No cóż, jakoś mnie nie zdziwił za bardzo, bo prowadzą je ludzie kompletnie nie wyczuwający Ducha Gór, więc czego się tu spodziewać. Nie ma w tym schronie ani przytulności, ani ciepła, ani górskiego klimatu (a to, czy są odczuwalne, to w lwiej części kwestia prowadzących schronisko). Ot, murowany, zimny moloch stojący przy szlaku. Jak dla mnie: do omijania szerokim łukiem.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #10799 przez Albin
No i posprzątane :laugh:
Pogoda się udała i była wręcz idealna. Śmieci niestety jak zwykle nie zawiodły... ponad 15 worków zebrane na szlaku:
Niebieski z Krowiarek do Markowych Szczawin, czerwony z Krowiarek przez szczyt Babiej Góry, czarny do Markowych i co nas zaskoczyło, najwięcej nazbieraliśmy podchodząc żółtym szlakiem tj. Percią Akademicką. Tylko na tym jednym krótkim szlaku zebraliśmy 6 worków puszek aluminiowych i plastikowych butelek.
Pojawiliśmy się w Schronisku na Markowych Szczawinach by dopełnić stojak z workami dla innych turystów chcących przy okazji sprzątać szlaki.
Niestety, to schronisko od dzisiaj ma u nas minus i to bardzo konkretny. Wokoło schroniska cała masa drobnych śmieci które mocno kontrastują kolorami. Grupka "naszych" zapełniła worek sprzątając OTOCZENIE schroniska ale chcąc zostawić ten pełen worek w schronisku, zostali potraktowani jak złoczyńcy a na drzwiach schroniska pojawiła się kartka z ostrzeżeniem dla innych potencjalnych następców z workiem śmieci zebranych na szlaku.
Takie podejście skutecznie nas zniechęciło do tego i tak już pozbawionego klimatu schroniska.
Jakże różni są osoby prowadzące schroniska....
Przed dwoma laty w ramach tej samej akcji, "podrzuciliśmy" na Halę Krupową 28 worów śmieci zebranych od Przełęczy Krowiarki aż do okolic schroniska i co ? i gospodarze nawet zachęcali nas byśmy tego nie znosili bo oni to wywiozą sami ! można ? można, tylko trzeba chcieć. W końcu zadbaliśmy o szlaki prowadzące do danego schroniska.
no ale cóż... my dalej robimy swoje a pewne miejsca będziemy omijać z daleka.
Wracając do samego sprzątania. Do naszej 10 osobowej grupy śląsko-krakowskiej, na szczycie dołączyła ósemka z Warszawy, którą pozdrawiamy :laugh:
Zebrane śmieci dotaszczyliśmy do kontenerów na Krowiarkach a miły dzień kontynuowaliśmy w karczmie w Zawoi. Czekając na zdjęcia ze szczytu z aparatu Karoliny i Rafiego, poniżej nasza czwórka krakowska:
po 5 zeta i pieczątki na kartki przed startem na niebieski szlak . Rafał, Paweł i Krzysiek . . . . . . . . . . .

Więcej zdjęć z "widoczkami" plus.google.com/u/0/photos/1062903994072.../6014864419794829009

Kraków przywitał nas ogromną tęczą

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #10789 przez Albin
Ja, Paweł i Rafee zabieramy Krzyśka z dworca o 6.25 i startujemy. Na miejscu się okaże czy będziemy podziwiać widoczki w drodze na szczyt, czy będziemy pić pyszną kawę np w Zawoi.
Deszcz ma także swój nostalgiczny klimat. Poza tym nie ma złej pogody tylko ubiór jest nieodpowiednio dobrany :laugh:
Bez względu na warunki atmosferyczne jedziemy, a na miejscu podejmiemy decyzję co do wędrówki.
Pawła nr jest w poście wcześniej a do mnie 506 918 166

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.704 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com