Europejskie Dni Dziedzictwa w Czechach

Europejskie Dni Dziedzictwa w Czechach

Europejskie Dni Dziedzictwa w Czechach

 

  Każdego roku we wrześniu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Czechach otwierają dla szerokiej publiczności swe podwoje najciekawsze zabytki, także te zwykle niedostępne dla turystów. W tym roku impreza potrwa od soboty 9 września do niedzieli 17 września. Uroczysta inauguracja odbędzie się w uzdrowisku Podiebrady leżącym w Czechach Środkowych.


Na zwiedzających czekają zabytkowe obiekty, między innymi zamki, pałace, kościoły, muzea i galerie, zabytki techniki i wojskowości , a także parki narodowe czy budynki publiczne, których wnętrza są zwykle niedostępne lub częściowo niedostępne dla turystów (ratusze, sądy, szkoły, biura, domy mieszkalne i inne obiekty). Organizatorzy szykują specjalne trasy zwiedzania, wykłady, koncerty, wystawy i inne programy kulturalne.
W tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Czechach weźmie udział około 500 zabytków. Informacje o obiektach i imprezach można znaleźć na stronie www.ehd.cz .

 
28.08.2023

Informacja prasowa CzechTurism

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com