Czechy - Królewskie Posrebrzanie Kutnej Hory

Czechy - Królewskie Posrebrzanie Kutnej Hory

  Jubileuszowa XXX edycja barwnego historycznego święta o nazwie Królewskie Posrebrzanie Kutnej Hory odbędzie się 22-23 czerwca. Impreza nawiązuje do czasów największej świetności miasta na początku XV wieku. 

 

fot. Stříbrná Kutná Hora

 

Na gości czekają liczne atrakcje, na przykład wielki turniej rycerski, jarmark, występy muzyczne i taneczne, pokazy rzemiosł średniowiecznych     i sokolnicze, konkursy dla dzieci i dorosłych.  

 

fot. Stříbrná Kutná Hora

 

Kutná Hora w średniowieczu, dzięki kopalniom srebra, stała się najważniejszym i najbogatszym miastem w Czechach. Do najważniejszych zabytków architektury należy gotycka katedra św. Jakuba, najstarsza świątynia w mieście (1330 r.), kościół św. Barbary, jeden z najcenniejszych w Czechach (1338 r.) i kościół klasztorny NMP w dzielnicy Sedlec z niezwykłą kaplicą czaszek. Jej wnętrze zaprojektował w roku 1709 znany architekt Jan Blažej Santini-Aichel. Obecny wygląd kaplicy pochodzi z roku 1870. Szacuje się, że znajdują się w niej szczątki około 40 tysięcy osób. Warto zwiedzić także kolegium jezuickie i Dwór Włoski, w którym  mieściła się mennica Wacława II, Muzeum Alchemii i Muzeum Srebra.

 

fot. Stříbrná Kutná Hora

 

fot. Stříbrná Kutná Hora

 

fot. Stříbrná Kutná Hora

 

fot. Stříbrná Kutná Hora

 

czechtourism.cz    kudyznudy.cz    visitczechia.com

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com