Malá Fatra i wąwóz Jánošíkove Diery na Słowacji w zimie

Malá Fatra i wąwóz Jánošíkove Diery na Słowacji w zimie

Malá Fatra, perła Słowacji

 
Zimowe szaleństwa na stokach i trasy turystyczne.


 
 
 
Słowacja to nie tylko Hopok czy południowa strona Tatr Wysokich. To także malowniczo położona Vrátna i bardzo dobrze przygotowane stoki narciarskie. Region Małej Fatry tętni życiem przez cały rok. Wyciągi zachęcają do wyjazdu a ceny niższe niż na naszym Kasprowym. Długość wyciągu głównego jest kilka razy dłuższa niż na Kasprowym. To tylko takie drobne porównanie.

 
Piękne długie stoki, bardzo dobrze przygotowane.
 
 
 


 
 
 

Trasy narciarstwa biegowegoBystrická magistrála - 15,5km


Na nocleg dla szukających wygody i klimatu polecamy Country Saloon Belá lub 3 km wcześniej Camping Belá - Nižné Kamence w rejonie Małej Fatry.

więcej informacji o regionie: http://www.regionmalafatra.sk/ 
 Jánošíkove Diery to bardzo malowniczy wąwóz, który warto przejść zarówno latem jak i zimą.

 
 
 
 
 
 

Przez wąwóz przepływa Dierovy potok, na który składa się także ponad dwadzieścia wodospadów , które razem tworzą "Falls Creek".


 
 


 
 


 
 
 

 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


 
 


Jedną z  największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji jest Zamek Orawski (Oravský hrad), na skale nad rzeką Orava, w mieście Oravský Podzámok.
 
opracowanie &foto

Albin Marciniak
wydawca, dziennikarz, fotoreporter
 
 
Malá Fatra i wąwóz Jánošíkove Diery na Słowacji w zimie
 
.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com