Niepowtarzalna świąteczna atmosfera w Zagrzebiu, Rijece, Poreču i Opatiji!

Niepowtarzalna świąteczna atmosfera w Zagrzebiu, Rijece, Poreču i Opatiji!

  Nadszedł ten wyjątkowy czas roku, kiedy ulice rozświetlają się tysiącami lampek, zapach pieczonych kasztanów unosi się w powietrzu, a serca wypełnia radość świąt Bożego Narodzenia. Chorwacja przybiera zimową szatę, a jej miasta rozkwitają w magicznej bożonarodzeniowej atmosferze. Zapraszamy na fascynującą podróż przez Zagrzeb, Rijekę, Poreč i Opatiję, gdzie każde miasto skrywa swoje własne tajemnice adwentowe!

 

Plac króla Tomislava w Zagrzebiu_Julien_Duval

 

Zagrzeb: Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zagrzebiu, uznany trzykrotnie za najpiękniejszy w Europie, to prawdziwy świąteczny klejnot. Lot z Warszawy do Zagrzebia trwa niewiele ponad godzinę, sprawiając, że to idealna okazja na krótki wypad city break.  Do 7 stycznia 2024 roku, odwiedzający stolicę Chorwacji mogą cieszyć się bogatym programem koncertów, warsztatów i kulinarnych doświadczeń. Spacerując po Parku Zrinjevac, otulonym platynowymi światełkami, poczuć można atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Plac króla Tomislava zamienia się w tym czasie w tętniące życiem lodowisko otoczone aromatycznym zapachem pieczonych kasztanów i grzanego wina. Historyczne dzielnice miasta, czekają na odkrycie ich urokliwych zakątków. To idealne miejsce na relaks przy kawie i spacer w magicznym otoczeniu.

 

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Rijece_CNTB_Julien Duval

Zamek Trsat w Rijece

“Adwent na Gradini” to jeden z bardziej unikatowych adwentów w tej części Europy, który w poprzednich sześciu edycjach odwiedziło ponad 340 000 gości, a w tym roku odbędzie się jego siódma edycja, trwająca do 7 stycznia. Zamek Trsat w Rijece co roku przemienia się w korowód świateł i wyjątkowych dekoracji, zapierających dech w piersiach! Rzeźby świetlne zdobią każdy zakątek zamku. Warto zwrócić uwagę na ozdobionego lampkami tutejszego smoka, Wieżę Rzymską (Rimska Kula), która co roku przywdziewa błyszczący, świecący płaszcz. Wśród wielowiekowych murów znalazła swoje miejsce ręcznie wykonana szopka, składająca się z ponad 500 elementów. Tegoroczny “Adwent na Gradini” to 17 różnych programów, w tym dwie imprezy sylwestrowe na szczycie miasta, atrakcje dla dzieci i wieczorne wydarzenia z imponującym widokiem. 

 

 

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Poreč ©CNTB_ Julien Duval

Świąteczny Poreč

Podczas jarmarku bożonarodzeniowego w miejscowości Poreč, aromaty i smaki rozchodzą się ze wszystkich stoisk, tworząc magiczną atmosferę. Odwiedzający mogą skorzystać z bezpłatnego lodowiska, uczestniczyć w programach rozrywkowych dla dzieci i odwiedzić Dom Świętego Mikołaja, który przeniesie najmłodszych w świat fantazji.

 

 

Dekoracje świąteczne w mieście Opatija ©CNTB Julien Duval

 

Opatija: "Najpiękniejszy Adwent nad Morzem"

Nie zapominajmy także o Opatiji, gdzie do 7 stycznia "Najpiękniejszy Adwent nad Morzem" przyniesie świąteczną radość do znanych lokalizacji w Opatiji, takich jak park św. Jakuba, park Angiolina, plaża Slatina, Lungomare, Scena Letnia, targowisko miejskie i malownicza sąsiednia wioska rybacka Volosko, oferując wiele ekscytujących niespodzianek.

 

 

Jarmark bozonarodzeniowy w Rijece_CNTB_Julien Duval

 

Chorwacja w zimie to nie tylko krajobraz pokryty śniegiem, ale także magiczne miasta, gdzie świąteczna atmosfera wypełnia ulice, a tradycje adwentowe przyciągają wszystkich, którzy pragną spędzić ten okres w wyjątkowy sposób. 

 

O Chorwackiej Wspólnocie Turystycznej

Chorwacka Wspólnota Turystyczna (CNTB) jest narodową organizacją turystyczną założoną w celu tworzenia i promowania tożsamości i marki chorwackiej turystyki w kraju i za granicą. Działania CNTB obejmują zarówno planowanie i wdrażanie strategii promocyjnej, jak również inicjowanie i wdrażanie działań promocyjnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania wszystkich podmiotów sektora turystycznego oraz podnoszenie poziomu jakości całej chorwackiej oferty turystycznej.

Do najważniejszych zadań CNTB należy organizacja, realizacja i nadzór nad wszelkimi działaniami związanymi z brandingiem i promocją produktu turystycznego Chorwacji, ujednoliceniem całości chorwackiej oferty turystycznej, realizacją badań rynkowych wspierających promocję chorwackiej turystyki oraz ocena realizowanych działań promocyjnych. Więcej informacji na temat CNTB można znaleźć na stronie https://croatia.hr/pl-pl.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com