Zamek Ravadinowo „Zakochany w Wietrze” w Bułgarii

Zamek Ravadinowo „Zakochany w Wietrze” w Bułgarii

The Castle In Love With The Wind  

  Zamek „Zakochany w Wietrze” to marzenie zrealizowane przez Georgija Kostadinova Tumpalova jeszcze z jego dzieciństwa. Marzyciel stał się jego architektem, projektantem i deweloperem od samego początku, kiedy to w 1996 roku wyznaczył na ziemi miejsce powstania bajkowego obiektu.

 

 

Jak można przeczytać w opisach na stronie zamku, szpadlem na ziemi wyznaczył wielki krzyż i  od tego miejsca jego rodzina pracowała 24 godziny na dobę, dzień i noc, przy wsparciu robotników z sąsiedniej wsi Ravadinowo. Przez kolejne lata udało się zbudować, kamień po kamieniu wspaniały zamek. Dziecięce marzenie się spełniło, stworzone z wielką determinacją i zaangażowaniem rodziny.

 

 

"Jestem przybyszem, który przybył z odległej krainy
I przez całą drogę nosiłem Cię w sercu.
Trzymałem cię bezpiecznie w mojej duszy.
Jak matka chroniąca swoje dziecko.

Nosiłem Cię już długo, moje marzenie,
I podnosiłem cię kamień po kamieniu.
Teraz widzę cię przed oczami
Czarujący zamek zakochany w wietrze."

 


Styl zamku jest bajkowy, czarujący, choć czasami nieco chaotyczny i wielowątkowy. Oto sekret jego magicznego działania – marzenie o zbudowaniu zamku istniejącego tylko w baśniach i głowie Georgija się spełniło. Został zbudowany w całości z 20 000 ton kamienia, specjalnie wydobytego w górach Strandzha. Kamień to wapień metamorfizowany, który znajduje zastosowanie wszędzie – w ogrodzeniu, sztucznym jeziorze, ścianach i wieżach, kaplicy i piwnicy. Zawiera śladowe ilości mikrodiamentów, co sprawia, że ​​zamek zmienia kolor – rano ma różowe odcienie, w ciągu dnia staje się biały, a przy pełni księżyca – świeci. Jednak tym, co czyni ten zamek wyjątkowym, jest fakt, że ma kształt herbu, który symbolizuje zaufanie, miłość i zaangażowanie w jego budowę i rozwój.

 

 

"Zakochany w wietrze" to wyjątkowa atrakcja nie tylko dla Bułgarii. Wzbudza zainteresowanie i podziw zarówno wśród mieszkańców, jak i obcokrajowców. O jego popularności i atrakcyjności mogą świadczyć zdobywane nagrody, przyznawane przez .

 


Otwarte:
7 dni w tygodniu
08:00 - 17:00

Zamek Ravadinovo
The Castle of, 8146 Ravadinovo, Bułgaria

 

 

 


Z Sozopola jest łatwy dojazd także bezpłatnymi busami sprzed T-marketu wożącymi chętnych do Parku Wodnego Neptun, znajdującego się tuż obok Zamku. Można przypuszczać że jest to kompleks tego samego właściciela.  
Kupując bilet do zamku, otrzymuje się 20% zniżki do Parku Wodnego.
Z Sozopola oferowane są wycieczki w cenie ok 100 euro od osoby, co jest mało sensowne, biorąc pod uwagę że z Sozopola do parkingu przy zamku jest ok 4 km. 

 

 

Każdy, kto kupi w kasie bilet na zwiedzanie Zamku, może w ciągu 3 dni skorzystać z 20% zniżki tylko na całodniową wizytę w parku wodnym „Neptune”. Zniżka nie jest dostępna w przypadku voucherów i biletów elektronicznych. Zniżka obowiązuje wyłącznie na bilety całodniowe do parku wodnego.

 

 

Zwiedzanie Zamku w 2024
N 15,00 €, U 7,50 €
Zniżki dla dzieci, rodzin i grup

(1 lewa - ok. 0,45 zł)


Na stronie jest zachęta do kupowania biletów online z 10% rabatem, gdzie widnieje cena w euro. Tymczasem w kasie przy wejściu, widnieją ceny w walucie lokalnej czyli lewach Bułgarskich i jest nieco taniej. 

 


Ślubne sesje zdjęciowe:

– Opłata 500 BGN za fotografowanie w nieograniczonym czasie wszystkich dostępnych miejsc z profesjonalnym fotografem + wstęp 15 BGN od osoby. Dla grupy powyżej 15 osób 1 wejście gratis oraz wejście fotografa gratis. 

 

 

Opłata za drona wynosi 150 lewów
Co najmniej 2 lub 3 zdjęcia są udostępniane Zamkowi bezpłatnie z pozwoleniem na wykorzystanie ich do reklamy kompleksu i fotografa na stronie, wszystkich portalach społecznościowych i kanałach Zamku „Zakochany w wietrze”.

 

 

Za kręcenie filmu opłata wynosi 15 000 euro za jeden dzień zdjęciowy. Jako że zamek jak i cały teren jest gotowym plenerem filmowym, nie wymagającym budowania czasochłonnych i drogich dekoracji, wynajęcie obiektu jako gotowego pleneru jest całkiem atrakcyjną ofertą.

 

 

Bilet obejmuje: park z pięknym ogrodem z jeziorami, kaplicę z kompozycjami z marmuru i brązu, altanki, zoo, fontannę życzeń, kaplicę, sale tronowe w podziemnej części kompleksu, kącik do zdjęć na tarasie na pierwszym piętrze Zamku, parking.

 

 

Cena biletu nie obejmuje wizyty w Galerii Sztuki.
Galeria sztuki, w której mieści się Muzeum Porcelany i Muzeum Starożytnych Map Geograficznych – z osobnym biletem 10 BGN dla osoby dorosłej i 5 BGN dla dzieci powyżej 7 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Albin Marciniak
 
 
 
 

Neofit Rilski 

Park Historyczny ukazujący neolit, starożytność i wczesne średniowiecze

 

 

 

 

Polecamy do zwiedzania na wybrzeżu  Bułgarii

(kliknij w banerek)

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com