Jędrek Bargiel doceniony w Jasnej

 
Słowacja: Zima wraca w wielkim stylu. Jędrek Bargiel doceniony w Jasnej.
 
W miniony weekend w Jasnej pod Chopokiem otworzono sezon zimowy: 40 cm świeżego śniegu, -11˚C, 8 km czynnych tras i niedzielne „włoskie” słońce czekało na spragnionych stoków narciarzy i snowboardzistów.
W sobotę, 3 grudnia, punktualnie o godz. 9.00 ruszyła stacja zimowa Jasna pod Chopokiem. Tego dnia do dyspozycji narciarzy było 6 km tras niebieskich na północy Chopoka i prawie 2 km czerwonych nartostrad na południu góry. Świetnie przygotowana była długa na prawie 5 km trasa Turystyczna, pozwalając na zjazd aż do tzw. Łączek. Osoby, które zaparkowały swoje samochody na darmowych parkingach przy stacji Lucky lub Zahradki, mogły komfortowo korzystać z dostępnych nartostrad. Ci, którzy dojechali na Biela Put, uczestniczyli w oficjalnym otwarciu sezonu zimowego i imprezach towarzyszących. Jedną z atrakcji był wyścig BMW xDrive, w którym wziął udział m.in. Przemysław Saleta. „Tym razem nie udało się wygrać – śmiał się Przemek Saleta. „Ale na Chopok czy do Tatralandii wracam z przyjemnością. Z nowości podoba mi się fala do surfingu w Tatralandii. Stoki są dobrze przygotowane, przeważają wygodne kanapy i gondole, co dla mnie jako osoby, która jeździ na snowboardzie, jest szczególnie ważne” – powiedział nam na zakończenie wyścigu.
Ci, którzy kosztowali rozkoszy pierwszych śmigów na stoku, mogli spróbować doścignąć Jędrka Bargiela, również uczestniczącego w otwarciu sezonu. Spółka Tatry Mountain Resorts postanowiła docenić sukcesy Jędrka i ufundowała dla niego całosezonowy karnet. „Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla sportowca są warunki do treningu, dlatego postanowiliśmy choć trochę go wesprzeć. Nasze ośrodki w Jasnej, Strbskim Plesie czy
Tatrzańskiej Łomnicy są do dyspozycji Andrzeja Bargiela. Cieszymy się na każdą jego wizytę. Na Słowacji bardzo ceni się taki wysiłek, a skialpinizm jest wyjątkowym sportem” – tłumaczył Bohus Hlavaty, prezes Tatry Mountain Resorts.
 
 
„To wspaniale widzieć w Tatrach ośrodek, którego nie powstydziłyby się Alpy” – powiedział Andrzej Bargiel podczas Winter Music Opening. Po okolicznościowym biegu i konkursach w Tatrach rozbrzmiały dźwięki muzyki. W Happy End Club w Jasnej, podczas World Cruise Edition Party, DJ-e z Francji, Wielkiej Brytanii, Kuby i Słowacji bawili ponad 2 tys. gości do białego rana. „W ciągu nadchodzącego tygodnia chcemy uruchomiać kolejne trasy i wyciągi. Będziemy je intensywnie naśnieżać i stopniowo przygotowywać, tak aby w kolejny weekend można było już jeździć większością nartostrad po północnej stronie Chopoka. Warto korzystać już teraz.
Mamy atrakcyjne zniżki na pakiety pobytowe, które sięgają nawet czterdziestu procent. W dodatku nie trzeba się martwić pogodą i tym, że skipassu nie uda się wykorzystać, bo jazdę można wymienić na zabawę w aquaparkach. Z zakupionym skipassem można więc nie tylko szusować na stoku, lecz także w dniu, gdy pogoda nie dopisuje, relaksować się w basenach.
Skipass można bowiem wykorzystać jako bilet wstępu do Gino Paradise Bešeňová lub do Aquaparku Tatralandia” – opowiadała Sylvia Artzova, dyrektor ośrodka Jasna Chopok.
Więcej informacji: www.jasna.sk
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com