Prom hybrydowy Scandlines

 
Nowe promy hybrydowe Scandlines
Skandynawskie kierunki dostępne są nie tylko drogą powietrzną, ale także bardzo rozbudowaną flotą morską.
Promów pływających po Bałtyku jest wiele, a do najnowoczesniejszych na świecie dołączyła flota hybrydowych promów Scandlines.
 
 
Realizując ponad 90.000 rejsów 12 promami Scandlines przewiozło w 2015 roku łącznie 15 milionów pasażerów, 3,3 miliony samochodów osobowych, 900.000 jednostek frachtowych oraz 65.000 autobusów na trasach Puttgarden-Rødby, Rostock-Gedser i Helsingør-Helsingborg.
 

„Zielone” promy na niebieskim morzu
Dzięki ambitnej ekologicznej strategii firmy Scandlines nowe promy należą do największej na świecie floty promów hybrydowych, które łączą tradycyjny napęd silnikiem wysokoprężnym z napędem akumulatorowym.
 
 
 
Scandlines otworzył 2017 rok nowym promem, nowymi cenami i programem  rabatowym dla klientów.
Największy przewoźnik promowy w Europie - linie Scandlines, trzeci rok z rządu obniżyły cenę biletów ekonomicznych na trasie z Rostock do Gedser - z 39 Euro na 33 Euro.
Korzystając z nowej oferty, polscy turyści i osoby często podróżujące do Danii i Skandynawii mają zapewnioną bardzo komfortową podróż nowymi promami hybrydowymi: „Berlin” i „Kopenhaga”. Oba nowe promy są wyposażone w silnik hybrydowy, który stanowi połączenie tradycyjnego diesla z mocą baterii, są przyjazne dla środowiska i ekonomiczne w eksploatacji, ze względu na swój aerodynamiczny kształt, oświetlenie LED, filtry do
usuwania szkodliwych substancji z gazów spalinowych, itp. Przeprawa promowa liniami Scandlines z Rostock do Gedser to najszybsza trasa z Polski do Danii - rejs trwa około dwóch godzin. Z portu w Gedser w krótkim czasie można dotrzeć do wielu ciekawych miejsc w Szwecji i Danii. W zależności od dostępności miejsc, na przejazd z Polski do Danii na tej trasie, bilety można zarezerwować online do 14 dni przed wyjazdem już od 33 Euro. Zakup biletów przez Internet jest bardziej opłacalny, w porównaniu z ceną biletów w porcie. W 2017 roku taryfa ekonomiczna obowiązuje również dla biletów łączonych Scandlines na najkrótszej i najszybszej trasie do Szwecji. Z biletem "Öresund-Ticket“ podróżni zostaną dowiezieni promem do Danii, a następnie Mostem nad Sundem pojadą bez opłat do Szwecji. Oferta ta jest dostępna w taryfie ekonomicznej już od 75 Euro, niezależnie od tego, czy podróż rozpoczyna się w Niemczech w Puttgarden, czy w Rostocku. W opcji kombi jest dostępy bilet z Niemiec do Szwecji przez Danię, który obowiązuje na dwóch trasach: Rostock-Gedser lub Puttgarden-Rødby – w obu wersjach z połączeniem do Szwecji (z Helsingør do Helsingborg); w 2017 roku „Schweden-Ticket“ dostępny w W 2017 roku, podobnie jak w poprzednich latach, wszystkie bilety pasażerskie na w/w trasach obejmują bezpłatny przewóz samochodu osobowego o długości do sześciu metrów, przewożących do dziewięciu osób. Co ważne, w tym roku pasażerowie nie dopłacą za niestandardową wysokość pokładu.
Nowy rozkład jazdy Scandlines zawierający wszystkie trasy, godziny odjazdów, taryfy i oferty specjalne na sezon 2017 r. dostępny jest od teraz na stronie internetowej http://www.scandlines.pl/obsluga-klienta/katalogi.aspx.
taryfie ekonomicznej poza sezonem głównym również od 75 Euro. Linie Scandlines jeszcze bardziej uatrakcyjniły swój cennik na 2017 rok dla podróżnych z Polski. Pasażerowie, którzy zdecydują się na wybór programu SMILE rezerwując bilety w klasie ekonomicznej ze zniżką otrzymują podwójne zniżki na pokładzie i zbierają punkty w atrakcyjnym programie dla klientów. Zgromadzone punkty można wymienić na tańsze bilety, gastronomię oraz zakupy na pokładzie. Do udziału w programie SMILE można zapisać się podczas dokonywania rezerwacji online.
 
 
Promy do Danii  i  Szwecji - rozkład rejsów i cennik:
 
Będąc w Danii polecamy wizytę na klifach wpisanych na listę UNESCO

 
 
Scandlines to symbol trwającej od 1872 roku historycznej i bliskiej współpracy między Niemcami, Danią i Szwecją. Pod nazwą Scandlines i Scandlines Helsingør-Helsingborg oferowane są obecnie trzy trasy przejazdu promów o wysokiej częstotliwości kursów, obsługujących dużą liczbę pasażerów i rokujących dobre perspektywy. Naszym najważniejszym celem jest stworzenie sprawnych i solidnych usług transportowych zarówno dla pasażerów jak i przedsiębiorstw transportowych. Linie koncentrują się dostarczeniu pasażerom dodatkowych atrakcji i korzyści - na pokładzie promów oraz w sklepach Scandlines na lądzie.
 
 
 Scandlines posiada największą na świecie flotę promów hybrydowych. Jesteśmy dumni, że na kadłubie promu widnieje nazwa „Scandlines”. Oferta została teraz wzbogacona nowiutkimi promami hybrydowymi „Berlin” i „Copenhagen”, kursującymi na linii Rostock-Gedser. Wyposażenie wnętrz obu promów oferuje dużo otwartej przestrzeni i ma wiele uroku. Jest tu miejsce dla rodzin z dziećmi oraz tych, którzy przeprawę promową chcą wykorzystać na chwilę wypoczynku lub na małą przekąskę i orzeźwiający napój – lub też na obydwie te rzeczy naraz. Na pokładzie czeka wiele niespodzianek, dlatego już teraz mogą Państwo z niecierpliwością wyczekiwać swojego następnego rejsu z Rostocku do Gedser.
 

Nowe hybrydowe promy, które kursują między Rostockiem a Gedser. Nowe promy „Berlin” i „Copenhagen” oferują podwójną ilość miejsc parkingowych, a nowocześnie i przestronnie umeblowany pokład pozwala na przyjęcie 1300 pasażerów.
 
 
Więcej miejsca i dodatkowe rejsy
Dzięki przestrzeni dla 460 samochodów osobowych na każdym z promów jest wystarczająco dużomiejsca na dowolny rejs. Poza tym dzięki nowym promom na trasie Rostock-Gedser pojawiły się kolejne dodatkowe stałe rejsy.

 
„Zielone” promy na niebieskim morzu
Dzięki ambitnej ekologicznej strategii firmy Scandlines nowe promy należą do największej na świecie floty promów hybrydowych, które łączą tradycyjny napęd silnikiem wysokoprężnym z napędem akumulatorowym.
 
 
Bufet z widokiem na morze
Rano w bufecie oprócz świeżo pieczonego pieczywa podawane są także świeże owoce, boczek i jajecznica. Poza tym z każdej strony rozciąga się otwarty widok na morze. W ciągu dnia i wieczorem nasi kucharze serwują potrawy na ciepło i zimno, zdrowe sałatki oraz smakowite desery
 
 
Przekąski na mały głód
W foodXpress oferujemy gościom smaczne obiady i kolacje z wieloma świeżymi dodatkami. Można tu dostać wszystkie przekąski, począwszy od kiełbasek, przez „Smørrebrød”, a skończywszy na świeżo przygotowanych kanapkach i specjałach kawowych.
 
 
Zniewalająca oferta w sklepie pokladowym
W przestronnym, jasnym i nowoczesnym sklepie pokładowym na 400 m2 można zatracić się w bogactwie oferty perfum, kremów, czekolad, win, napojów alkoholowych, zabawek, artykułów tytoniowych i czasopism. Ceny są atrakcyjne i można tu znaleźć swoje ulubione perfumy o 25% tańsze niż w kraju.
 
 
Odpoczynek przed dalszą podróżą
W GoodtoGo jest wszystko, aby zrelaksować się przed dalszą podróżą – kawa na wynos, czasopisma, książki, słodycze i smaczne przekąski. Tu można się zaopatrzyć na dalszą przyjemną podróż na tylnym siedzeniu.
 
 
Na górnym pokładzie
BerlinXpresso znajduje się na górnym pokładzie. Tu można się delektować ciepłą kawą i świeżo przyrządzoną kanapką. Ponadto mają stąd Państwo bezpośredni dostęp do otwartego pokładu do opalania się, na którym można poczuć na twarzy świeżą morską bryzę.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com