Wieża Widokowa, Krynica Zdrój, Słotwiny

Wieża Widokowa, Krynica Zdrój, Słotwiny

Wieża Widokowa, Krynica Zdrój, Słotwiny

 

   Będąc w Krynicy-Zdrój nie sposób pominąć wizyty na wieży widokowej, widocznej już z odległości z wielu kilometrów. Drewniana konstrukcja dominuje ponad koronami drzew. Na szczyt stacji narciarskiej Słotwiny Arena gdzie znajduje się wieża, można się dostać 6 osobową kolejką krzesełkową lub wejść spacerem utwardzoną, drogą widokową. Ze szczytu rozciąga się imponująca panorama a poranne mgły potęgują doznania i podkreślają wierzchołki wielu gór. Spektakularne są także wschody i zachody słońca, nad tak urozmaiconym terenem.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 1

 

Z wieży można kontynuować wędrówkę szlakiem turystycznym prowadzącym, przez las i łąki do Czarnego Potoku - dolnej stacji kolejki na Jaworzynę Krynicką, skąd można podejść na pieszo lub wyjechać kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 20

 

Wysokość wieży wido­kowej  wynosi aż 49,5 metra. To wysokość 17 piętrowego wieżowca. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 44

 

Drewniana konstrukcja Wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki pierwszy raz w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 23

 

Wejście na wieżę jest płatne. Bilet kupuje się w kasie a przy wejściu jest bramka automatyczna.

https://wiezawidokowa.pl/

 

 

Wyciag narciarski i Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 5

 

Ciewakostka dla rowerzystów. Z góry poprowadzono kilka szlaków rowerowych. Aby dostać się na górę, można wraz z rowerem wjechać wyciągiem. Z boku każdej kanapy jest wieszak na rowery. Obok dolnej stacji kolejki znajduje się bezpłatny parking z możliwością podłączenia do prądu.

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 2

 

Warto zwrócić uwagę także na plenerowe przedsięwzięcie muzyczne, które z powodzeniem odbywa się co roku latem pod Wieżą widokową w Krynicy-Zdrój.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 3

 

Na miejscu nie brakuje oczywiście sklepu z pamiątkami, przekąskami i napojami.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 6

 

Osoby które nie chcą wchodzić na wieżę, mogą odpocząć w cieniu drzew. Dużym udogodnieniem jest także możliwość pozostawienia psa w boksie/hotelu. To świetnie przygotowane konstrukcje wewnątrz ogrodzenia, indywidualnie dla każdego psa.

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 11

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 12

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 14

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 16

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 17

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 24

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 25

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 26

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 29

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 31

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 35

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 36

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 41

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 48

 

 

Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 49

 

 

Wyciag narciarski i Wieza Widokowa Krynica Zdroj Slotwiny 2

 

opracowanie & foto:

Albin Marciniak
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com