Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Kiermasz świąteczny w Gdańsku

   Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku corocznie przyciągał tłumy z kraju i zagranicy. Wyjątkowa atmosfera i dziesiątki kolorowych kramów tworzyły niesamowitą atmosferę świąt. Jarmark Gdański uchodził za jeden z najpiękniejszych w Europie, o czym świadczyły rzesze ludzi. Gdańsk zadbał by wyjątkowa atmosfera towarzyszyła wszystkim spacerującym po starej części miasta. W wielu miejscach są ustawione świąteczne iluminacje i dekoracje, które można podziwiać w czasie spacerów w czterech lokalizacjach: na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim i Parku Reagana. Wzdłuż ulicy Długiej stanęło wiele straganów oferujących ciepłe napoje i "coś na ząb". Zmarzniętych rozgrzeją gorące czekolady, grzane piwo z imbirem i aromatyczny korzenny grzaniec z pomarańczami. Pomiędzy straganami przechadzają się Mikołaje. Dzięki temu magia świąt trwa cały czas. Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczne wydarzenie, które jest jedną z inicjatyw miejskich odbywających się w ramach akcji „Odpalamy Święta w Gdańsku”.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

 

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i uplasował się na 3 miejscu!

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 18

 

Kiedy nad miastem zapadnie zmrok za magiczny nastrój świąt odpowiadać będą Iluminacje Gdańskie. Miliony światełek, przepiękne figury świetlne.. i to na terenie całego Gdańska! Świąteczne iluminacje będzie można podziwiać aż w 6 różnych lokalizacjach: w Parku Oliwskim, na Placu Kobzdeja, na Zielonym Moście, Parku Oruńskim, Parku Regana i na Targu Węglowym. Czekają nas też niespodzianki.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zaprasza w dniach  24.11.2021 - 23.12.2021

https://bozonarodzeniowy.gda.pl/

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 15

Iluminacje na Targu Węglowym

 

W tym roku charakterystyczne domki zlokalizowane będą nie tylko na Targu Węglowym, ale również przy ulicy Tkackiej i Bogusławskiego.

Rozszerzenie strefy handlowej oznacza lepszą ekspozycję stoisk, które zapraszać będą do zakupu produktów lokalnych artystów i rzemieślników. To na tych trzech ulicach będzie można zakupić cudowne prezenty dla najbliższych. Dla smakoszy czekać będą regionalne artykułów i smakołyków powstających na bazie rodzinnych receptur.

Nowe uliczki to także większy komfort zakupów i bezpieczeństwo zarówno dla zwiedzających i sprzedawców.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 16

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 19

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 17

 

Świątecznie jest także na Długim Targu

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 1

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 2

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 3

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 4

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 5

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 6

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 7

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 8

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 9

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 10

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 11

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 12

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 13

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku 14

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com