Muzeum Kinematografii

 
 Muzeum Kinematografii w Łodzi
 
 
   Łódź to miasto gdzie każdy odwiedzający będzie pozytywnie zaskoczony, jak wiele jest tu do zobaczenia. Dawne fabryki i muzeum włókiennicze, podziemna "Dętka", Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej, Księży Młyn czy właśnie Muzeum Kinematografii to tylko część tego co można zobaczyć w trzecim co do wielkości mieście w Polsce.
Siedzibą muzeum jest pochodzący z połowy XIX w. pałacyk (rezydencja) Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich przemysłowców pochodzenia niemieckiego, z racji fortuny i skali produkcji zwanego "królem bawełny", przy pl. Zwycięstwa 1 opodal PWSFTviT - popularnej "Filmówki"


uwaga
 
Remont w Muzeum Kinematografii zbliża się do końca. Nowa wystawa stała zostanie otwarta już 30 marca 2021 roku (druga część we wrześniu).
 

 
 
Poniżej zdjęcia z muzeum pochodzące z roku 2012.




Dla wielu zwiedzających to miejsce zapewne przypomni dzieciństwo z kultowymi postaciami z bajek.



Fragmenty scenografii i planów filmowych, a także lalki, rysunki i fotosy, filmy i materiały z planu filmowego do dzieł wielu innych autorów. Tu można się zapoznać z tajnikami animacji i własnoręcznie spróbować ożywić filmowe postacie.



Fragment "komnaty Chryzotemis" z planu filmu "QUO VADIS" Jerzego Kawalerowicza.



fotoplastikon z 1900



Eksponaty z filmu Kingsajz





Wejście do muzeum:
Łódź, plac Zwycięstwa 1,(od ul. Targowej)

www.kinomuzeum.pl

 

 
 
 
Muzea w Polsce
 
muzea

 

 




 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
https://lh5.googleusercontent.com/-CSOKCbhTFtE/Vx-uhzl-XDI/AAAAAAABdjk/q0aBwyZn_A0sf0KTkwjLDzgS1sUitWRogCL0B/w1200-h811-no/Muzeum%2BFilm%25C3%25B3w%2Bw%2B%25C5%2581odzi%2BSemafor%2BKinematograf%2B%2B%252833%2529.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.