Jesienny szlak przez Czerwone Wierchy

Jesienny szlak przez Czerwone Wierchy

Jest taki dzień na który czeka się cały rok.


Złota jesień przy idealnej pogodzie a na szlakach pusto.

Przejście całego szlaku wymaga nieco kondycji i odpowiedniego wyposażenia plecaka, ale widoki wynagradzają każdy wysiłek. Na całym odcinku przechodzimy wszystkimi rodzajami szlaków jakie występują w Tatrach.

Zdjęcia zrobione na trasie z Kasprowego przez Pośredni Wierch Goryczkowy - Goryczkowa Czuba - Suche Czuby - Suchy Wierch Kondracki - Kopa Kondracka - Kondracka Przełęcz - Dolina Kondratowa - Kuźnice.


 
 
  Jesień sprzyja górskim wędrówkom a Czerwone Wierchy przyciągają jak magnes. Dlaczego ten rejon Tatr? Bo tutaj szczególnie jesień maluje na wiele kolorów, a w połączeniu z bielą śniegu zalegającego w żlebach i zielenią w dolinach, tworzy niesamowite każdy. Czerwień traw pokrywających łagodne zbocza Kopy Kondrackiej, Małołączniaka, Ciemniaka czy całej Doliny Kondratowej, to widok który przyciąga turystów w Tatry jesienią, niczym pszczoły do wiosennych kwiatów na łąkach. Szczyt który dla wielu osób jest głównym celem wędrówek to oczywiście Małołączniak (2096 m n.p.m.) mimo że to Krzesanica oddzielona Litworową Przełęczą wznosi się nieco wyżej (2122 m n.p.m.) a tuż obok, oddzielony Mułową Przełęczą wznosi się Ciemniak o identycznej wysokości co Małołączniak. Z Ciemniaka dwa szlaki prowadzą do Doliny Kościeliskiej.
 
 
 
Schronisko na Hali Kondratowej nieczynne od 4.09.2023 do 2025...
 
 
 
Beskid i Liliowe
 
 
 
 
 
 
 
 
zejście z Kasprowego Wierchu
 
 
 
 
 
 
 
 
Jaskinia Obłazkowa 1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Schronisko na Hali Kondratowej nieczynne od 4.09.2023 do 2025
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

opracowanie i foto:

 

 

Wykaz schronisk górskich w Polsce

 

 
SCHRONISKA GÓRSKIE W POLSCE wykaz
 Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com