Bieszczady na weekend Tarnica

Bieszczady na weekend Tarnica

Bieszczady na weekend

szlak na Tarnicę
 
   Jesień to najlepszy czas na wędrówki w Bieszczadach a najbardziej rozległe widoki są oczywiście z Tarnicy. To najpopularniejszy szczyt w Bieszczadach, na który prowadzi szlak z dużymi ułatwieniami. Od niedawna szlak przypomina podejście schodami, stąd jego duża popularność a w słoneczne dni tworzące się spore kolejki. Podobnie jest w rejonie samej kopuły szczytowej. Kto chce poczuć magię Bieszczadów, powinien unikać miesiące wakacyjne. Maj i początek czerwca są jeszcze do zniesienia. Wakacje to dzikie tłumy, podobne o tych na popularnych szlakach w Tatrach. Bazą wypadową w wiele rejonów Bieszczadów jest oczywiście legendarna Cisna.
 
Bieszczady kiedyś dzikie i tajemnicze, stały się bardzo popularne i skomercjalizowane. Symbolem tych dawnych Bieszczadów jest jeszcze "ciuchcia" wożąca turystów na kilku stacjach.
 
 

Jeszcze kilkanaście lat temu takie widoki były na każdym kroku.  Obecnie węgiel drzewny wypalany jest zaledwie w kilku miejscach.
  
 
Jesień w Bieszczadach ma swój urok i wiele osób podąża z najdalszych zakątków Polski, by przeżyć choć kilka dni w takim otoczeniu.
  
 
Jednym z miejsc gdzie podążają turyści, jest wieś Wołosate. To tutaj w sercu Bieszczadów, wiedzie szlak na Tarnicę, najwyższy szczyt tego pasma górskiego. 


 
W pogodny dzień na szlaku są tłumy turystów podążających na szczyt.
  
Na szczycie...
 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com