Pętla Szczyrkowska - flagowy produkt turystyczny Szczyrku

Pętla Szczyrkowska - flagowy produkt turystyczny Szczyrku

Pętla Szczyrkowska oraz bike park Enduro Trails by TREK

Szczyrk nie tylko turystyka pieszą stoi, dlatego pora na rowerowe enduro w Szczyrku!

   Największe ośrodki turystyczne Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk z topową atrakcją turystyczną Beskidu Śląskiego, czyli Pętlą Szczyrkowską! Beskidy toną w zieleni, a największe ośrodki turystyczne Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk oferują topowe atrakcje turystyczne Beskidu Śląskiego, czyli Pętlą Szczyrkowską dla rowerzystów a także pieszych.

 

 

Rodzinna trasa rekreacyjna Pętla Szczyrkowska to wspaniała przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne (1257 m n.p.m.) oraz odwiedzając najbardziej urokliwą restaurację w Beskidach Kuflonkę na poziomie 1000 m n.p.m.

W Szczyrku jest także bike park Szczyrk Enduro Trails by TREK! Cały kompleks to 16 km zróżnicowanych tras enduro, od łagodnych niebieskich flow po mocne enduro na czarnych naturalnych takich jak Otik i Bestyja!

 

 

Beskidy od wiosny do jesieni zamieniają się w rajską, zieloną krainę. Słoneczna pogoda sprzyja wybuchowi majowej zieleni w górach. W tym najpiękniejszym okresie roku, po przeglądach technicznych dwa największe ośrodki turystyczne Szczyrk Mountain Resort i COS OPO Szczyrk zapraszają całe rodziny na topową atrakcję turystyczną Beskidu Śląskiego, czyli Pętlę Szczyrkowską!

 

Link do opisu Pętli Szczyrkowskiej z mapką: Pętla Szczyrkowska (szczyrkowski.pl)

 

Pętla Szczyrkowska to flagowy produkt turystyczny Szczyrku.


Rodzinna trasa rekreacyjna Pętla Szczyrkowska to wspaniała przygoda, podczas której turyści pokonają prawie 6 km kolejkami górskimi, 2 km przez urokliwy Szczyrk i 2 km widokową granią - zdobywając najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne oraz odwiedzając najbardziej urokliwą restaurację w Beskidach Kuflonkę na poziomie 1000 m n.p.m.

Kupując 1 bilet na Pętlę Szczyrkowską turyści korzystają z przejazdu 4 kolejami w dwóch ośrodkach.

 

 

Opis wycieczki:

Wycieczka zaczyna się pod dolną stacją kolei gondolowej. Samochód można zostawić na darmowym parkingu. Po zakupie biletów w kasach ośrodka Szczyrk Mountain Resort pierwsze kroki turyści kierują do 10- osobowej, nowoczesnej gondoli, która wywozi nas na 1000 m n.p.m. Na Hali Skrzyczeńskiej znajduje się RESTAURACJA KUFLONKA, która jest prawdziwą perłą Beskidów i obowiązkowym pierwszym przystankiem całej wycieczki.

 


W tym miejscu na turystów czekają niesamowite widoki na beskidzkie szczyty. Po krótkiej lub dłuższej przerwie, kolejna atrakcja jest widokowa jazda 6-osobową czerwoną kanapą, która dociera na poziom 1205 m n.p.m. Na tym szczycie trzeba uważać na Zbójników, ponieważ tutaj mają swoje zbójnickie kryjówki - stąd nazwa Zbójnicka Kopa. Wysiadając z kolei po lewej stronie widać Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

 

 

Po wyjściu z kanapy należy udać się w prawo po kamienistej drodze na główny szlak (oznaczony zielonym kolorem), a następnie w lewo w kierunku szczytu Skrzycznego (1257 m n.p.m.). To około 2 km marszu łagodną i bardzo widokową granią. Zanim turyści tam dotrą, zrobią około 2500 kroków. Na szczycie znajduje się schronisko, a tuż obok taras widokowy z panoramą na Kotlinę Żywiecką i Babią Górę. Poniżej tarasu znajduje się górny peron kolei linowej, którą czeka na turystów zjazd na Jaworzynę. Ostatni odcinek jazdy kolejami to podróż z Jaworzyny do Szczyrku. Z dolnej stacji COS OPO SZCZYRK na uczestników wycieczki czeka malowniczy spacer doliną Szczyrku na parking pod gondolą.

 

 

Pętle Szczyrkowską można pokonać także rozpoczynając w COS OPO Szczyrk


Szczyrk nie tylko turystyka pieszą stoi, dlatego pora na rowerowe enduro w Szczyrku!

 

Cały kompleks to 16 km zróżnicowanych tras enduro, od łagodnych niebieskich flow po mocne enduro na czarnych naturalnych takich jak Otik i Bestyja!

Totalna nowość w Szczyrku to przedłużone działanie do 20:00 w każdy piątek sezonu letniego! A więc świetna opcja na “after work”.
W sercu ośrodka działa wypożyczalnia rowerów TREK, a status Centrum Testowego Trek gwarantuje, że w asortymencie znajdują się modele enduro z najnowszej linii produkcyjnej.
Na start ścieżek dowozi 10- osobowa kolej gondolowa, czyli aż 51 gondol, w których mieszczą się jednorazowo 2 rowery oraz 6-osobowa kolej kanapowa na Zbójnicką Kopę. W maju ośrodek funkcjonuje w piątki, soboty i niedziele. Od czerwca codziennie.


Szczegóły: www.szczyrkowski.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuż obok dolnej stacji kolejki gondolowej, znajduje się hotel Gronie Ski & Bike

 

 

 

foto  Albin Marciniak

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com