Taras widokowy na Małej Baszcie Zamku Królewskiego na Wawelu

Taras widokowy na Małej Baszcie Zamku Królewskiego na Wawelu

Nowa atrakcja turystyczna w Krakowie - taras widokowy na Małej Baszcie Zamku Królewskiego na Wawelu

  1 lipca 2024r udostępniony został zupełnie nowy taras widokowy na dachu Małej Baszty, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu królewskiego i najwyższej na zamku baszty Senatorskiej. Mała Baszta, na dachu której otwarto taras widokowy, powstała w latach 40. wieku XX, by połączyć południową pierzeję krużganków pałacowych z budynkiem administracyjnym.

 

 

Z tarasu można zobaczyć dziedziniec arkadowy, dziedziniec zewnętrzny oraz doskonale widać dachy. Na dalszym planie Dębniki i Wisłę a także dawny hotel Forum. Widok byłby rzeczywiście spektakularny, ale ze stojącej obok, znacznie wyższej baszty Senatorskiej. Ta baszta zasłania także widok na Kazimierz i Podgórze. Trzeba mieć dużo szczęścia by wstrzelić się z pogodą, by zobaczyć majaczące w oddali Tatry a nieco bliżej na prawo Babią Górę.

 

 

Zwiedzanie

1 VII-13 X, codziennie
poniedziałek 10:00-18:00
wtorek-niedziela 9:00-18:00
ostatnie wejście: 30 min przed zamknięciem
 
Bilety
12 zł normalny, 9 zł ulgowy
 
 

 

Niestety, obecnie oznaczenia dojścia na taras praktycznie nie istnieją a wejście nie jest tam, gdzie można by się tego spodziewać. Biletu nie kupimy także w automatach ani też w kasie przy wejściu na ogrody, będącej poniżej baszty z tarasem. Stanie w kolejkach w kasach głównych nie zachęca a zakup online także pozostawia wiele do życzenia, bo czytelności i intuicyjności próżno tutaj szukać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto Albin Marciniak

https://www.facebook.com/marciniak.albin

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com