Wytyczne dotyczące kwarantanny dla podróżnych do ZEA

Wytyczne dotyczące kwarantanny dla podróżnych do ZEA

 Podróżowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w czasach pandemii.

 

   Każdy, kto chce wjechać do ZEA, musi przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR. Wszyscy podróżni zostaną ponownie przetestowani po przyjeździe. Jeśli wynik testu jest pozytywny, musisz pozostać w izolacji przez tyle dni, ile zalecił emirat twojego miejsca zamieszkania. Jeśli naruszysz zasady kwarantanny domowej, zostaniesz ukarany grzywną w wysokości 50 000 AED.

 

Po wylądowaniu na lotniosku w Dubaju i przejechania kolejką z hali przylotów, wszyscy przechodzą przez długi rząd stanowisk i po okazaniu paszportu, wykonywany jest test PCR. Pobranie wymazu z nosa i wprowadzenie danych do systemu trwa 2 minuty i mimo dużej ilości osób będących w kolejce, wszystko idzie szybko i sprawnie. Podobnie jest z kontrolą graniczną.

 

podróż do ZEA 4

 

Osoba obsługująca testy nakleja na tył paszportu kod paskowy i Qr kod. Po opuszczeniu lotniska każdy udaje się pod zadeklarowany adres (dom, hotel) i nie może go opuszczać do czasu otrzymania negatywnego wyniku testu. Trwa to zazwyczaj kilka godzin. Wiadomość otrzymywana jest na sms-a ale można także sprawdzić na stronie po zeskanowaniu kodu QR będącego na okrągłej naklejce. Kod prowadzi do indywidualnej zakładki, gdzie należy podać datę urodzenia oraz nr paszportu. Po kilku dniach te dane przestają być dostępne. Opuszczenie mieszkania przed otrzymaniem negatywnego wyniku testu grozi bardzo wysokimi karami.

 

Wszędzie obowiązuje noszenie maseczek, także na otwartej przestrzeni mimo wysokich temperatur. Nie wszędzie jest to respektowane, jednak w hotelach i restauracjach jest to bardzo przestrzegane.

 

podróż do ZEA 5

 

Zaktualizowano 23 września 2021 r.

 

Wytyczne dotyczące kwarantanny dla podróżnych do Dubaju

Jeśli jesteś emigrantem mieszkającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub turystą do ZEA, musisz przedstawić negatywny wynik testu PCR na lotnisku wylotu. Ten test powinien zostać przeprowadzony w ciągu 96 godzin przed podróżą do Dubaju.

Niektórzy mieszkańcy mogą zostać ponownie przetestowani po przybyciu na lotnisko w Dubaju. Jeśli  masz obowiązek przystąpić do kolejnego testu w dniu przyjazdu , musisz pozostać na kwarantannie w swoim miejscu zamieszkania do czasu otrzymania wyniku testu. Jeśli wynik testu jest pozytywny, musisz pozostać w izolacji i postępować zgodnie z instrukcjami Dubai Health Authority . Jeśli wynik testu jest negatywny , nie musisz poddawać się kwarantannie.

Jeśli jesteś obywatelem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jesteś zwolniony z testu PCR przed wyjazdem , niezależnie od miasta lub kraju, z którego przybywasz. Jednak po przybyciu do Dubaju zostaniesz przetestowany.

 

 

podróż do ZEA 6

Wytyczne dotyczące kwarantanny dla podróżnych do Szardży

Jeśli jesteś emigrantem mieszkającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub gościem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, musisz przedstawić negatywny wynik testu PCR na lotnisku wylotu. Ten test powinien zostać przeprowadzony w ciągu 72 godzin przed podróżą do Szardży. Odbywa się to zgodnie z przepisami wydanymi 13 kwietnia 2021 roku .

Mieszkańcy i goście muszą przejść test RT-PCR po przybyciu na lotnisko w Szardży i poddać się kwarantannie do czasu otrzymania wyników. Jeśli wynik jest pozytywny, należy pozostać w izolacji przez 14 dni i postępować zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Prewencji .

 

podróż do ZEA 8

Kara za naruszenie zasad kwarantanny

Naruszenie procedur kwarantanny domowej  byłoby równoznaczne z narażeniem życia innych osób i naraziłoby sprawcę na grzywnę w wysokości 50 000 AED.

 Aby uzyskać więcej informacji i aktualizacji, skontaktuj się z:

Przeczytaj  przewodnik dotyczący samodzielnej kwarantanny dla przybyszów  (PDF, 350 KB).

podróż do ZEA 7

 

 

Wytyczne dotyczące kwarantanny dla podróżnych do Abu Zabi

Poniższe wytyczne dotyczące kwarantanny będą miały zastosowanie do obywateli ZEA, mieszkańców i turystów przybywających do Abu Zabi od 5 września 2021 r.

Zaszczepieni podróżnicy

Zaszczepieni podróżni przybywający z  krajów „zielonych”  muszą wykonać  test RT-PCR w  dniu przyjazdu, a drugi w dniu 6 od przyjazdu, jeśli przebywają w emiracie. Nie muszą poddawać się kwarantannie.

Zaszczepieni podróżni przybywający z  innych krajów  muszą przejść  test RT-PCR w  dniu przyjazdu oraz ponownie w dniu 4 i 8, jeśli przebywają w emiracie. Nie muszą poddawać się kwarantannie.

Nieszczepieni podróżnicy

Nieszczepieni podróżni przybywający z  krajów „zielonych”  muszą przejść  test RT-PCR w dniu przyjazdu oraz ponownie w dniu 6 i 12 od przyjazdu. Nie muszą poddawać się kwarantannie.

  

Nieszczepieni podróżni przybywający z  innych krajów  muszą przejść  test RT-PCR w  dniu przyjazdu, poddać się kwarantannie przez 10 dni i wykonać kolejny test PCR w dniu 9 od przyjazdu.

Zapoznaj się z  wiadomością zamieszczoną na Twitterze .

*Szczepionki muszą być zatwierdzone przez Światową Organizację Zdrowia . 

Wszyscy podróżni muszą przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR przeprowadzonego w ciągu 48 godzin przed lotem.

Aktualizacja

Abu Dhabi zatwierdziło domową kwarantannę bez użycia opasek dla podróżnych z zagranicy oraz tych, którzy mają kontakt z pozytywnymi przypadkami. Decyzja obowiązuje od 19 września 2021 r. Tymczasem pozytywne przypadki nadal muszą nosić opaskę.

 Komitet ds. Sytuacji Kryzysowych, Kryzysowych i Katastrof w Abu Dhabi zatwierdził domową kwarantannę bez użycia opasek dla podróżnych z zagranicy i osób, które miały kontakt z pozytywnymi przypadkami, z mocą obowiązującą w niedzielę 19 września 2021 r. Pozytywne przypadki muszą nadal nosić opaskę. pic.twitter.com/8kxtQGJYS2

 

podróż do ZEA 10

 

Tekst w wersji oryginalnej na stronie

https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/travelling-amid-covid-19/quarantine-guidelines-for-travellers-to-the-uae

 

podróż do ZEA 2

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com