Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
ROCZNICA KLUBU

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wystawa Światowa Expo 2020 Dubai - cały świat w jednym miejscu

2500 zaangażowanych firm i 1000 wydarzeń przez 6 miesięcy

 

   Expo 2020 w Dubaju potrwa od 1 października 2021 roku do 31 marca 2022 roku.  Hasło przewodnie wystawy „Connecting Minds, Creating Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” podkreśla wyzwania dzisiejszego świata w sferze gospodarczej oraz fakt znaczenia współpracy międzynarodowej i otwartości na nowe rynki. Expo 2020 będzie też pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów przejdzie do historii jako największe.


   1.10.2021r. nastąpi otwarcie Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa jest niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej Polski na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, będzie to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy zaprezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny. Hasło przewodnie polskiej prezentacji: „Poland. Creativity inspired by nature”

 

 

Ciekawostki związane z Expo


Wynalazki Expo: telefon, rentgen, telewizja, telefon komórkowy, hamburgery
Współczesne symbole architektury: most Vasco da Gamy w Lizbonie, Wieża Eiffla w Paryżu, Statua Wolności w Nowym Jorku, Atomium w Brukseli

 

G1NdLP86 expo2020.jpg 1

 

 

Polska planuje wykorzystać swój udział i kompleksowo wypromować potencjał gospodarczy i polskich przedsiębiorców. Właśnie dlatego PAIH – we współpracy z wieloma instytucjami – przygotowała specjalny program gospodarczy dla przedsiębiorców. Składa się on z licznych narzędzi wsparcia, skierowanych do polskich firm, które chcą się rozwijać, korzystając z udziału Polski w Expo 2020. Jednym z nich jest Program Partnerski. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w całej historii udziału Polski w Wystawach Światowych, które daje przedsiębiorcom możliwość promocji oraz wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej. Kolejną inicjatywą w ramach programu gospodarczego jest możliwość pozyskania środków w ramach koordynowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programu Go to Brand. Dzięki temu programowi przedsiębiorcy otrzymują wsparcie finansowe na promocję marek produktowych, między innymi podczas Expo 2020. Ważnymi inicjatywami są także seminaria biznesowe w Pawilonie Polski, które zaprezentują zagranicznym inwestorom polski sektor usług i technologii. Z kolei webinaria eksperckie poszerzą wiedzę przedsiębiorców na temat warunków ekspansji zagranicznej na rynki krajów Zatoki Perskiej i Afryki.

 

the expo 2020 dubai saudi arabia pavilion in the opportunity district pavilions opportunity expo 2020 dubai stirworld 191029065106

the-expo-2020-dubai-saudi-arabia-pavilion-in-the-opportunity-district

 

 

Wystawy Światowe Expo to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Ich historia sięga aż 1751 roku. Na początku były przede wszystkim forum do dzielenia się wiedzą oraz osiągnięciami naukowymi. Potem stały się też miejscem wspólnej debaty światowej na temat rozwoju technologii i radzenia sobie z globalnymi problemami. Expo 2020 Dubai będzie wyjątkowe z wielu powodów. Jeden z nich wiąże się ze zmianą terminu wydarzenia przez Międzynarodowe Biuro Wystaw w Paryżu z powodu pandemii COVID-19. Expo 2020 przełożono na nowy termin od 1 października 2021 do 31 marca 2022 r, pozostawiając jednak wcześniejszą nazwę. Będzie to pierwsza Wystawa Światowa zorganizowana w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Wedle szacunków organizatorów Expo przyciągnie 18 milionów gości – od delegacji państwowych na najwyższym szczeblu, przez biznesmenów poszukujących nowych kontraktów, aż po turystów i rodziny z dziećmi – stając się największym show w historii porównywalnym pod względem rozmachu z mistrzostwami świata w piłce nożnej czy igrzyskami olimpijskimi.

 

Dubai Expo2020

 


Miejscem wystawy będzie Pawilon Polski o powierzchni ponad 2000 m2 z charakterystyczną drewnianą fasadą oraz rzeźbą kinetyczną symbolizującą stado ptaków, a także spektakularnym elementem ekspozycji – artystyczną instalacją multimedialną „Polski Stół”. Przez kolejne sześć miesięcy na Expo 2020 odbędzie się blisko 1000 różnego rodzaju wydarzeń, z których najważniejsze to: Dzień Polski, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze oraz Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze. W programie gospodarczym, złożonym z kilkunastu różnych inicjatyw, weźmie udział łącznie blisko 2500 polskich firm.

Pawilon Polski – wielowątkowa opowieść o polskiej naturze, kreatywności, innowacyjności Areną prezentacji naszego kraju będzie Pawilon Polski. Ta nowoczesna i interaktywna ekspozycja prezentuje uniwersalną opowieść o sukcesach gospodarczych naszego kraju, a także przybliża odwiedzającym kulturę, walory naturalne oraz ciekawe destynacje turystyczne. W ramach ekspozycji multimedialnej zaprezentowanych zostanie blisko 200 podmiotów reprezentujących branże z największym potencjałem eksportowym na rynkach Bliskiego Wschodu. Polscy przedsiębiorcy będą nawiązywać kontakt z potencjalnymi klientami i odbywać w przestrzeni Pawilonu spotkania biznesowe.

Polski Pawilon budzi duże zainteresowanie przed Wystawą Światową. Został wyróżniony przez „The National” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jako jeden z 17 najlepszych pawilonów na Expo.

 

Polska na Expo 2020 Dubai

 

Przez 6 miesięcy Pawilon Polski będzie centrum blisko 1000 wydarzeń o charakterze gospodarczym, kulturalnym, naukowym, kulinarnym i technologicznym. Odbędą się także występy aktorskie i akrobatyczne, warsztaty dla dzieci i pokazy mody. Najważniejszymi momentami dla Polski, oprócz otwarcia Pawilonu, będą: Narodowy Dzień Polski, Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze i Polsko-Afrykańskie Forum Gospodarcze. Na Wystawie Światowej obchodzić będziemy też w sposób szczególny: Dzień Niepodległości z koncertem chopinowskim, Festiwal Świąt Bożego Narodzenia, Dzień Dziecka i Dzień Kobiet.


Ważnym elementem programu na Expo będą seminaria biznesowe PAIH:
• 5.10.2021 Zielone inwestycje a globalne wyzwania klimatyczne
• 27.10.2021 Innowacje i trendy w sektorze kosmicznym
• 5.11.2021 Smart cities – rozwiązania przyszłości
• 5.02.2022 Przyszłość zdrowia. Jak technologia rewolucjonizuje branżę opieki zdrowotnej

Ponadto Pawilon Polski będzie od października 2021 do marca 2022 jednym z niewielu miejsc na Expo 2020 ze zmieniającymi się wystawami polskich regionów i instytucji, dla których przewidziano specjalną sekcję w strefie wystaw czasowych.

W trakcie półrocznej obecności Polski na Expo odbędą się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym i naukowym. Do wizyty w Pawilonie Polskim zapraszani są nie tylko dorośli, ale także dzieci, dla których przygotowano wiele atrakcji, w tym warsztaty edukacyjne.


Program wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych obejmuje m.in.:
• Codzienne koncerty chopinowskie
• Koncert 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości
• Koncert muzyki polskiej z okazji Dnia Polski na Expo – 7 grudnia
• Warsztaty programowania i kodowania
• Warsztaty malowania ceramiki
• Warsztaty astronomiczne
• Festiwal Świąt Bożego Narodzenia
• Dzień Unii Europejskiej
• Dzień Kobiet
• Dzień Dziecka

 

polish pavilion expo dubai proposal 2020 ggrupa fejcak pilat lipinski frankowski made in poland polski pawilon

expo-dubai-proposal-2020-ggrupa-fejcak-pilat-lipinski-frankowski-made-in-poland-polski-pawilon

 

Polski Stół


  W sercu Pawilonu umieszczona została jedyna w swoim rodzaju instalacja – „Polski Stół”. Nawiązuje on do gościnności – naszej narodowej cechy. Będzie miejscem spotkań uczestników wystawy z różnych zakątków świata: polskich artystów, przedsiębiorców i inżynierów zaproszonych do jego współtworzenia. Powierzchnia Polskiego Stołu została stworzona z ponad 120 modułów. Pomysłodawcą instalacji jest konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart. Projekt wykonawczy opracowała firma RAZ, a Ejsak Group wykonała konstrukcję, elementy drewniane i warstwę interaktywną instalacji. Każdy z komponentów instalacji przedstawia wybraną część Polski – ukształtowanie terenu, krajobraz i przestrzeń miejską. Wszystkie elementy zostały złożone przy pomocy generatywnego algorytmu projektowania, podczas gdy dane źródłowe zostały uzyskane z satelitów programu obserwacji Ziemi Copernicus. Instalacja zawiera w sobie także wyjątkowe moduły specjalne.
To oryginalne, artystyczne obiekty wiodących polskich artystów i rzemieślników, którzy specjalizują się w tworzeniu w konkretnych materiałach lub za pomocą danej techniki. W Polskim Stole znalazły się moduły wykonane z gliny – Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”, szkła – Agnieszka Bar, stali i materiałów używanych w przemyśle jachtowym – Conrad Shipyard, miedzi i srebra – Oskar Zięta, drewna – Maciej Siuda i specjalnego aluminium do druku 3D – PIAP Space. Główną ideą było pokazanie, jak kreatywnie, opierając się na umiejętnościach, rzemiośle i nowych technologiach, można przekształcić naturalne surowce w prawdziwą sztukę.

 

Informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne będą na stronie www.expo.gov.pl oraz na kanałach social media projektu.

Zespół Expo 2020 Dubai
Polska Agencja Inwestycji i Handlu

 

 

 

Interaktywna mapa terenu Expo znajduje się tutaj:


https://www.expo2020dubai.com/en/plan-your-visit/expo-map

 

Mapa terenu Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju

 


 Expo 2020 Dubai

 

german pavilion expo dubai

German pavilion expo dubai

 

UAE Pavillion 15 Pascall Watson 4 3

UAE_Pavillion_15_Pascall_Watson

 

foto: materiały prasowe organizatorów

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/821/SKANSENY.jpg
 

 
 
         
 
 
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
rowerowe testy porady wycieczki

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 476 gości oraz 0 użytkowników.