Wakacje w Ameryce Północnej

Wakacje w Ameryce Północnej

Wakacje w Ameryce Północnej

 

   Miesiące od czerwca do września to idealny czas, by podróżować przez Amerykę Północną. Za obrany cel można obrać tylko jeden kraj, np. Stany Zjednoczone, ale przy dobrej organizacji i większej ilości czasu podróż samochodem przez Kanadę, USA, aż po Meksyk jest do zrobienia! Dla kogo są wakacje w Ameryce Północnej? Czym szczególnym wyróżniają się wymienione kraje i jakich miejsc nie można pominąć?

 

wakacje1

 

Stany Zjednoczone – American Dream


Podróżowanie po USA to punkt na liście niemal każdego podróżnika. Ogromny kraj, mieszczący w sobie 50 stanów i setki narodowości, uchodzi za kultowy. Wakacje w USA to klasyka gatunku, zwłaszcza road trip! W zależności od tego, ile czasu i pieniędzy możecie poświęcić na podróż, planuje się program takiej wycieczki. Przy okazji warto wziąć pod uwagę, by nie spędzać po kilku godzin dziennie w trasie – nawet jeśli drogi w Stanach nie mają nic do zarzucenia – najwygodniej będzie zatrzymywać się w każdym miejscu na 2-3 dni. Wycieczce po USA można nadać dowolny temat: podążać za ulubionym bohaterem z amerykańskiego serialu lub filmu, zaliczać wielomilionowe metropolie, zwiedzać parki narodowe, plażować, robić modne zakupy albo... pomieszać wszystkie te elementy! East Coast, czyli wschodnie wybrzeże jest bardziej europejskie i mniej zaskakujące, chociaż dla wielu osób zjedzenie kawałka pizzy w Nowym Jorku i zobaczenie Statui Wolności to najważniejszy punkt programu. Trasę po wschodnim wybrzeżu można zrobić od Niagary w dół, zahaczając właśnie o Nowy Jork, Boston, Filadelfię i zatrzymać się na kilka dni w Miami lub Key West. Z tej strony USA można też polecieć np. na Dominikanę – możliwości są ogromne! Zapytajcie w swoim ulubionym biurze podróży o ciekawe programy wycieczek (https://planetescape.pl/), a specjaliści od podróżowania na pewno przygotują dla Was indywidualną ofertę.

 

 

Kanada – raj dla miłośników przyrody


Pomimo tego, że Kanadę można zwiedzać w podobny sposób jak USA, tutaj warto się skupić na walorach krajobrazowych. W tym ogromnym kraju mieszka zaledwie 38 milionów ludzi, dzięki czemu można liczyć na więcej wolności i spokoju od reszty świata. Oprócz miast, takich jak Montreal, Toronto, Ottawa, Vancouver czy Quebec, w Kanadzie znajduje się mnóstwo przepięknych parków narodowych (aż 44) i górskich szlaków. Polecamy wybrać się do m.in. Parku Narodowego Jasper, słynną Wyspę Księcia Edwarda, miasteczka Whitehorse, w którym można podziwiać zorze polarne, Parku Narodowego Gros Morne lub Parku Narodowego Banff. Kanada to idealny kraj na rodzinną podróż wynajętym kamperem, górską przygodę z przyjaciółmi i przemierzanie nieznanych szlaków. Można tu podróżować przez cały rok, a w Kanadzie znajdziecie też wiele idealnych miejscówek na uprawianie sportów zimowych. Co więcej, z Kanady można się dostać do USA nawet i na piechotę – zwłaszcza, jeśli będziecie zwiedzać kanadyjską stronę wodospadu Niagara, możecie zrobić sobie wycieczkę do amerykańskiej części.

 

 

wakacje2

 


Meksyk – bogactwo kulturowe

Wakacje w Meksyku mogą być podróżą życia! Ten kolejny ogromny kraj w Ameryce Północnej potrafi zachwycić i w sobie rozkochać. Najpopularniejszą częścią Meksyku (https://planetescape.pl/kraj/meksyk/), jeśli chodzi o wakacje, jest półwysep Jukatan, który kryje pradawne ślady kultury Inków, gęste dżungle, białe plaże, gaje kokosowe i bogatą rafę koralową. Za stolicę regionu uchodzi gwarne miasto Cancun, które przypomina nadmorskie europejskie miejscówki, a jeśli chcecie wgłębić się bardziej w meksykański klimat, na pewno miastem godnym polecenia jest Merida. Na Jukatanie trzeba też odwiedzić baseny w jaskini, nazywane cenotami, spędzić noc w tradycyjnej hacjendzie i wypić mocną czarną kawę z widokiem na lawendowe pole. Po Jukatanie można podróżować wynajętym samochodem z prywatnym kierowcą, natomiast jeśli chcecie dostać się do innych części kraju, najszybsza droga to samolot. Stolica Meksyku, Mexico City to metropolia godna zobaczenia – warto ją zwiedzić z prywatnym przewodnikiem.

 

 

materiał partnera

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com