Targi Turystyczne Wrocław

Targi Turystyczne Wrocław

Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

3-5 marca 2022 | Tarczyński Arena Wrocław

#MTTWrocław2023

 

informacja prasowa:

 

   Przygotuj się na niesamowitą przygodę! Już za tydzień rozpoczną się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego, które otworzą przed Tobą drzwi do świata podróży, kultury i smaków. Goście specjalni oraz wystawcy zrobią wszystko, aby był to weekend pełen wrażeń. Niesamowite opowieści, wspaniałe miejsca i konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy.

 

Czternasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego ponownie zagości na terenie wrocławskiego stadionu Tarczyński Arena. W pierwszy weekend marca część targowo-konferencyjna obiektu zmieni się nie do poznania, a my zabierzemy Was w niesamowitą podróż, również tą kulinarną. Pośród 228 wystawców stoiska 14 krajów - Hiszpanii, Bułgarii, Niemiec, Etiopii, Włoch, Litwy, Czech, Jordanii, Nepalu, Bangladeszu, Kuby, Chorwacji, Słowacji oraz Gruzji! Tak międzynarodowo jeszcze nie było!

 

Trzy dni, dwa festiwale, niezapomniane doznania podróżnicze i kulinarne

Podróż dookoła świata w 3 dni? To możliwe tylko podczas wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego! Festiwal Podróżników oraz Festiwal Kulinarny to atrakcje, które podczas każdej edycji przyciągają tysiące słuchaczy! Nie inaczej będzie podczas najbliższych targów. Dodatkowo, Festiwal Podróżników w tym roku debiutuje pod nową marką - od tej pory będzie nosić nazwę “Swoją drogą”. Profesjonalni globtroterzy, wprawieni turyści, samotne wilki, podróżujące rodziny czy wielbiciele niepopularnych destynacji to tylko niektóre z wypraw, które zaprezentowane zostaną ze sceny festiwalowej. Udamy się do Wielkiego Kanionu Kolorado, zobaczymy Hawaje Europy, poznamy pomysły na wyjazdy po Polsce, pojedziemy również na wyprawę rowerową do kraju, który już nie istnieje.

A o tym jak nieustannie inspirować się podróżami i korzystać w życiu z wiedzy w nich zawartej opowie gość specjalny Jakub Porada! W gronie gwiazd Joanna Lamparska, znana dziennikarka, pisarka i podróżniczka oraz poszukiwaczka wszelakich skarbów, która podczas swojej prelekcji opowie o najbardziej niezwykłych miejscach w naszym regionie i zdradzi tajemnice, które w sobie kryją. Kamila i Paweł Florczak z bloga podróżniczego Ready for Boarding w niedzielę 5 marca zabiorą Was na wyprawę po zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Piotr Trybalski, fotograf, podróżnik i pisarz, zaprezentuje najpiękniejsze patagońskie krajobrazy, opowie o warunkach fotografowania, najlepszych trasach trekkingowych oraz przekaże praktyczne informacje o tym, jak samodzielnie zorganizować wypad do Patagonii. A na deser pojawi się na fotografiach boskie Buenos Aires i zabrzmią oryginalne dźwięki tango argentino. W sumie podczas Festiwalu podróżników “Swoją drogą” usłyszeć będzie można aż 18 prelekcji podróżniczych!

Festiwal Kulinarny również będzie podróżą! Podróżą dookoła świata przez smaki, kuchnie i zwyczaje. Udamy się na przepyszne Bałkany oraz Węgry. Podczas dalekich podróży nie zapomnimy jednak o Polsce - na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego zagości kuchnia Dolnego Śląska wraz z produktami regionalnymi, gdzie wśród przysmaków m.in. naturalne miody, turecka chałwa, zioła, greckie oliwy i oliwki oraz portugalskie słodycze. Piątek będzie zdominowany kuchnią góralską, sobota należy do kuchni roślinnej, z kolei w niedzielę zaprezentujemy kuchnię polską!

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego idealne dla rodzin z dziećmi

Na Tarczyński Arena zapraszamy Was całymi rodzinami! Przygotowaliśmy atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku. Załoga Warsztatowni Kulturka u stółka i The Best Connection zapraszają na warsztaty String Art, warsztaty tworzenia drewnianych breloków, zabawki antystresowej lub oryginalnych badzików, przypinek czy magicznych magnesów. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała m.in. rysunkowe ćwiczenia z wyobraźni i warsztaty plastyczne. Przy stanowisku Muzeum Narodowego we Wrocławiu ludowe wycinanki, wyjątkowe kartki wielkanocne i autorskie przypinki z zabytkami od prawdziwego szlachcica. Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów przygotuje warsztaty i laboratoria naukowe oraz opowieści o wulkanach i zjawiskach zachodzących na naszej planecie. Hala Stulecia zaprasza natomiast na podniebną przygodę przy użyciu gogli z wirtualną rzeczywistością. A na stoisku Hydropolis zobaczymy efektowne doświadczenia związane z wodą, ale nie tylko.
Na rodziny czekają również prelekcje dedykowane podróżom z dziećmi. Wystąpią Globtroterek, AHOJ! Przygodo, Wolnym Krokiem oraz Hasające Zające.

 

Warsztaty i prelekcje turystyczne

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to również wiedza praktyczna, która z pewnością przyda się podczas wypraw małych i dużych. Odbędą się warsztaty fotograficzne, z nawigacji, pierwszej pomocy i chustowe, a GOPR przygotuje uczestników do pierwszych wypraw górskich. W programie ponadto kulturowe aspekty niskobudżetowego podróżowania, historie Przewodników bez granic, prezentacje na temat Małopolski, rajskiego Mauritiusa czy kolorowego Peru.

 

Nagroda „Kryształ Turystyki” w czterech kategoriach

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia i nagrodzenia wyjątkowych przedsięwzięć, a kreatywności w branży turystycznej nie brakuje! Kategorie konkursowe to: produkt regionalny, atrakcja turystyczna, wydarzenie cykliczne związane z turystyką lub produktem turystycznym oraz aktywności turystyczne zwiększające świadomość ekologiczną.

 

Gry targowe i konkursy z nagrodami

Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego odbędą się aż 2 gry targowe! Pierwsza, w piątek, dla szkół - grupy szkolne będą mogły wziąć udział w zabawie o tematyce turystycznej. Na zwycięzców czeka wspaniała nagroda dla całej klasy - spływ pontonowy Ski-Raft wraz z przejazdem od Kolei Dolnośląskich.

Druga gra targowa skierowana jest do wszystkich odwiedzających. Jest to niezwykle ciekawy sposób na poznanie jeszcze lepiej oferty wystawców Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego. Mapę do gry dostanie każdy odwiedzający przy zakupie biletu wstępu. W sobotę i niedzielę wystarczy podążać za wytycznymi i zbierać punkty, aby powalczyć o nagrodę główną!

 
Dla odwiedzających przewidzieliśmy również konkursy z nagrodami, w których do wygrania gadżety, książki podróżnicze, wejściówki do różnych obiektów, ale też nagrody bardziej wartościowe - pobyty w SPA, wyjazdy weekendowe i wakacyjne. A już od 27.02. macie szansę zagrać o niesamowitą nagrodę - 7-dniowy pobyt na Gran Canarii. Wystarczy wysłać najciekawsze, najweselsze, najbardziej oryginalne zdjęcie z podróży, pokazać jak spędzacie wolny czas, co sprawia Wam przyjemność i daje energię. Konkurs prowadzony jest w Radiu Wrocław w dniach 27.02. - 3.03.2023.
 
 

Bezpłatny wstęp dla branży w pierwszym dniu targów

W pierwszym dniu targów szczególnie zapraszamy branżę turystyczną, która po rejestracji na stronie internetowej będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu za darmo! W pakiecie konferencje, warsztaty i ogrom wartościowych spotkań.

3-5 marca we Wrocławiu świat stanie przed Wami otworem! Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego!

Partnerami Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego 2023 są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna.

 

Szczegółowy program targów oraz ceny biletów: www.mttwroclaw.pl
Social media: www.facebook.com/mttwroclaw | https://instagram.com/mtt.wroclaw

 

Specjalny program towarzyszący targom w sali konferencyjnej:
👉 Wszystko co musisz wiedzieć o Przewodnikach Sudeckich – spotkanie z członkami Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich, piątek 3 marca 2023, godzina 12:25
Kim tak naprawdę jest Przewodnik Sudecki i dlaczego warto pójść z nim w góry? O tym, co trzeba zrobić, by zostać przewodnikiem, a także co fajnego można zrobić z przewodnikami Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich opowiedzą: Agnieszka Sala, Stefan Marynowski oraz Grzegorz Smoła.
👉 Społeczny wymiar turystyki – debata z udziałem dr Kamili Kamińskiej (@Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej), Marii Zięby (Ładne historie ), Bartłomiej Kubicz - Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji. Prowadzenie: Jakub Feiga (Dolnośląska Organizacja Turystyczna). Piątek 3 marca 2023, godzina 13:25
Jak włączać poprzez turystykę? Czego nauczyliśmy się dzięki doświadczeniom pomocowym dla Ukraińców? Jakie są dobre, a jakie złe praktyki w działaniach integracyjnych na polu turystyki? Czy wszyscy korzystają z turystyki tak samo i czym turystyka jest lub może być dla osób o specjalnych potrzebach, osób chorych i ich rodzin? Jak wygląda społeczna odpowiedzialność biznesu turystycznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni goście.
👉 Podziemia turystyczne w Polsce – o najciekawszych trasach podziemnego zwiedzania opowie Albin Marciniak (Klub Podróżników), sobota 4 marca 2023, godzina 15:00. Albin Marciniak - Wieloletni współpracownik redakcji Onet Podróże, pasjonat gór i miłośnik odkrywania ciekawych miejsc dalekich i bliskich. Koniecznie zobaczcie wyjątkowy artykuł o Grotach Kryształowych, do których od lat nikt nie miał dostępu: https://klubpodroznikow.com/.../3453-groty-krysztalowe-w....
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst
 
 
Zapraszamy na targi oraz dodatkowe prelekcje!
 
 

Program prelekcji i warsztatów | SALA FAIR PLAY (poziom 3)

Piątek, 03.03.2023

10:10 – 10:40 Konferencja otwarcia MTT Wrocław 2023
10:50 – 11:35 Warsztaty z nawigacji – z mapą w górach – Akademia GOPR
11:45 – 12:15 Teneryfa – Dżesika Szczęsny – Przewodnicy bez Granic
12:25 – 13:15 Wszystko, co musisz wiedzieć o Przewodnikach Sudeckich. Jak zostać Przewodnikiem Sudeckim? Dlaczego warto skorzystać z usług Przewodnika Sudeckiego. Gdzie szukać Przewodników Sudeckich? O Przewodnikach Sudeckich opowiedzą: Agnieszka Sala, Stefan Marynowski oraz Grzegorz Smoła – Studenckie Koło Przewodników Sudeckich
13:25 – 14:15 Społeczny wymiar turystyki – o włączaniu poprzez turystykę i różnych jej wymiarach. Udział wezmą: dr Kamila Kamińska – Hubska 7, Maria Zięba – Ładne Historie, Bartłomiej Kubicz – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Prowadzenie: Jakub Feiga – Dolnośląska Organizacja Turystyczna.
14:25 – 15:15 65 krajów dookoła świata, czyli kulturowe aspekty niskobudżetowego podróżowania – Paulina Graczyk
15:25 – 16:15 Tradycyjnie czy wirtualnie? Wkręć się w Małopolskę! – Małgorzata Kozak – Departament Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
16:25 – 17:00 Wheels of Adventure by Moto Himalaya – Moto Himalaya – (prelekcja w j.angielskim)

 

Sobota, 04.03.2023

10:30 – 11:00 Australia – Anna Baranek – Przewodnicy bez Granic
11:15 – 12:05 Podróż turystyczna... ale czym? Sposobów sto na podróże małe i duże – Justyna Bagińska
12:15 – 12:45 Skopje – David Trajkovski – Przewodnicy bez Granic
13:00 – 13:50 Odkryj Małopolskę. Tradycyjnie i wirtualnie – Małgorzata Kozak – Departament Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

14:00 – 14:50 Fotografowanie w podróży – jak robić zdjęcia budzące emocje? – Piotr Trybalski
15:00 – 15:50 Podziemia turystyczne w Polsce – Albin Marciniak (wydawca, dziennikarz, reporter East News, Onet Podróże)
16:00 – 16:50 Warsztaty chustowe: Jak podróżować z dziećmi od urodzenia czyli wszystko o chustach i nosidełkach ergonomicznych – Snuggler.pl Paulina Ćmikiewicz
17:00 – 17:50 Warsztaty z pierwszej pomocy – co robić zanim dotrze do nas ratownik – Akademia GOPR


Niedziela, 05.03.2023

10:30 – 11:00 Mauritius – Agata Dąbrowska – Przewodnicy bez Granic
11:10 – 12:00 Jak się przygotować do wyprawy fotograficznej? – Piotr Trybalski
12.10 – 13.00 Afryka nie jest dzika. Pozbywając się stereotypów podczas podróży – Paulina Graczyk
13:10 – 14:00 Podróże Małe i Duże, czyli jak dobrze wypaść przed obiektywem w turystycznych relacjach – Jakub Porada
14:10 – 15.00 Warsztaty – pierwsze spotkanie z górami ? – jak się przygotować w góry, jak się ubrać, co zabrać, o czym pamiętać . – Akademia GOPR
15:10 – 15:40 Peru – Marek Zakrzewski Fernandez – Przewodnicy bez Granic

 

Program Festiwalu Podróżników “Swoją drogą” | SALA PRASOWA

Piątek, 03.03.2023

10:30 - 11:20 American Dream - Turystyka w parku narodowym Grand Canyon (USA) - Małgorzata Leśniak-Johann
11:35 - 12:25 Azory - Hawaje Europy - Hanna Zieleźnik-Rybak - Soliści Adventure Club
12:40 - 13:30 Atrakcje tak brzydkie, że aż musisz je zobaczyć - Meg Szumska Dziczkowska

13:45 - 14:35 Dubrownik inaczej. Chorwacja - wakacje 2023 - Paulina Kovačević- Przewodnicy bez Granic

14:50 - 15:40 Polska z pomysłem - Beata i Paweł Pomykalscy
15:55 - 16:45 Piękny mamy dzień w Hawanie - Adam Kwaśny


Sobota, 04.03.2023

10:30 - 11:20 Wyprawa rowerowa do kraju, który już nie istnieje - Loverowi
11:35 - 12:25 Górskie wędrówki dla całej rodziny - Hasające Zające
12:40 - 13:30 Podróże na poziomie - Jakub Porada
13:45 - 14:35 Wycieczki z dziećmi, czyli jak podróżować, żeby nie zwariować - Ahoj! Przygodo
14:50 - 15:40 Tajemnice, zamki, podziemia. Niezwykłe miejsca na Dolnym Śląsku - Joanna Lamparska
15:55 - 16:45 Jordania - pustynna przygoda - Magdalena Sobiak - Soliści Adventure Club
17:00 - 17:50 Jak rozpocząć górską przygodę z dzieckiem na Dolnym Śląsku - idealne góry dla małych odkrywców - Wolnym Krokiem

 

Niedziela, 05.03.2023

10:30 - 11:20 W godzinę dookoła Australii - Dobrze Pojechane
11:35 - 12:25 Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych x5 - nasza miesięczna wyprawa z trójką dzieci! - Readyforboarding
12:40 - 13:30 Patagonia – z wizytą w fotograficznym raju - Piotr Trybalski
13:45 - 14:35 TOP 15 miejsc w Europie na rodzinne wakacje! Miejsca warte zobaczenia, najlepsze campingi dla dzieci i pomysły na rodzinne zwiedzanie - Globtroterek
14:50 - 15:40 Islandia - kraina ognia i lodu - Damian Godlewski - Soliści Adventure Club

 

Godziny otwarcia targów:
3.03. (piątek): 10:00-17:00
4.03. (sobota): 10:00-18:00
5.03. (niedziela): 10:00-16:00

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com