Podróż z plecakiem? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Podróż z plecakiem? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Podróż z plecakiem? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze

 

   Podróżnik to osoba charakteryzująca się przede wszystkim nieskrępowaną ciekawością świata. Liczy się kolekcjonowanie wspomnień i aktywne spędzanie czasu. W takich warunkach funkcjonalność zdecydowanie przeważa nad walorami wizualnymi. O powodzeniu wyprawy będzie decydować odpowiednie przygotowanie. Nieodzownym elementem wyposażenia każdego poszukiwacza przygód okaże się zatem odpowiedni plecak. W tym przypadku nie można jednak wskazać uniwersalnego rozwiązania. Nie ma plecaków do wszystkiego. W końcu jeden wyjazd nie będzie równy drugiemu. W związku z tym należy dokładnie przeanalizować swoje plany. Na tej podstawie będzie można skompletować właściwy sprzęt. Dowiedz się jak wybrać najlepszy plecak turystyczny na każde warunki. 

 

Plecaki miejskie

W dobie tanich linii lotniczych dużą popularność zyskał city break. W polskich realiach oznacza to podróż do jednej z rodzimych albo europejskich metropolii. Zazwyczaj pobyt ogranicza się do 2-4 dni. W związku z tym w zupełności jesteś w stanie spakować wszystkie niezbędne rzeczy do plecaka. W ten sposób nie trzeba będzie dopłacać za bagaż rejestrowany.

W takich okolicznościach nie powinieneś potrzebować plecaka o pojemności przekraczającej 40 litrów. W większości przypadków wystarczą mniejsze warianty. W środku powinno znajdować się kilka przegródek, w których ukryjesz pieniądze oraz dokumenty. Warto zwrócić uwagę na zewnętrzne kieszonki. Posłużą Ci one do przechowywania napoju bądź przekąsek. Dzięki temu nie będzie potrzeby zdejmowania plecaka, aby się napić albo szybko coś przegryźć. Nie zapomnij też o uwzględnieniu miejsca na okrycie wierzchnie, które uratuje Cię na wypadek niespodziewanego załamania pogody.

Plecak miejski z powodzeniem może się sprawdzić już po zakończeniu wycieczki, gdy wrócisz do swoich codziennych obowiązków. W związku z tym warto jest wybrać wytrzymały produkt renomowanej marki, takie plecaki możesz znaleźć na: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Plecaki-157.html 

 

Plecaki trekkingowe

Wyprawy na bezdroża wymagają innego podejścia do wyboru ekwipunku niż w przypadku zwiedzania miast. Podczas trekkingu będziesz przebywać w terenie niezabudowanym. Gdy pogoda spłata Ci figla, nie można zatem liczyć na szybkie znalezienie schronienia. W związku z tym plecak trekkingowy musi być wykonany z wodoodpornego materiału. Dzięki temu Twoje wyposażenie nie ulegnie zamoczeniu.

Jeżeli planujesz dłuższą wędrówkę, warto wziąć pod uwagę plecak, który posiada więcej uchwytów i kieszonek. W ten sposób będziesz w stanie zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Poza tym niektóre elementy wyposażenia nie muszą znajdować się w środku. Śpiwór, namiot czy też pojemnik na wodę mogą być z powodzeniem przytwierdzone po zewnętrznej stronie.

 

Plecaki rowerowe

Rozmiar należy dopasować w zależności od potrzeb i długości wycieczki. W tym przypadku trzeba jednak zadbać o dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze plecak na rower musi posiadać funkcjonalne uchwyty, aby zapewniał Ci wygodę podczas jazdy. Poza tym niebagatelną kwestią jest wentylacja. Dzięki temu unikniesz dyskomfortu w okolicy pleców.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.