Jaki bojler do kampera? Mamy doskonałą propozycję!

Jaki bojler do kampera? Mamy doskonałą propozycję!

Jaki bojler do kampera? Mamy doskonałą propozycję!

 

   Wyprawa kamperem może być fantastyczną przygodą pod warunkiem, że użytkownicy pojazdu zagwarantują sobie odpowiedni poziom komfortu. Dostępne na rynku rozwiązania, pozwalają przygotować wóz tak, że podróżowanie nim jest wygodne i bezpieczne również zimą. Poza zasilaniem energią elektryczną, niezbędną do pracy większości urządzeń, warto też zadbać o dostęp do ciepłej wody. Zagwarantuje to odpowiednio dobrany bojler do kampera. 

 

Ciepła woda w kamperze

Mogłoby się wydawać, że podgrzewanie wody w kamperze nie jest tak ważne, jak na przykład dostęp do lodówki czy mobilnej toalety. Przez lata uczestnicy biwaków pod namiotem doskonale sobie radzili, myjąc się w lodowatej rzece czy gotując wodę na butli gazowej.

Trudno jednak wyobrazić sobie codzienną toaletę w sytuacji, gdy na zewnątrz pada śnieg, a temperatura spada poniżej 0°C. Instalując odpowiedni bojler do kampera, można nie tylko zyskać dostęp do ciepłej wody, ale też ograniczyć zużycie gazu czy energii potrzebnej na jej gotowanie.

Z pewnością dawno już minęły czasy, kiedy biwaki i wczasy w trasie były formą obozu przetrwania. Dziś podróżnicy oczekują komfortu i zamiast spania na twardej karimacie pod namiotem, decydują się na wygodny, ciepły i domowy kamper. Zakup bojlera do podgrzewania wody wydaje się więc logiczną kontynuacją takiego postępowania.

 

Czym się kierować wybierając bojler do kampera?

Kupując bojler do przyczepy kempingowej, trzeba kierować się rozsądkiem. Z jednej strony bezcelowe jest inwestowanie w drogie i wydajne urządzenia, jeśli ilość podgrzewanej przez nie wody będzie zbyt duża, jak na potrzeby użytkowników. Taki bojler do kampera tylko pochłonie nadmiar cennej energii i zajmie sporo cennego miejsca.

Z drugiej strony, zbyt małe urządzenie nie spełni swojego zadania, a wydatek nie zagwarantuje odpowiedniego poziomu komfortu. Czym więc kierować się przy wyborze? Oto kwestie, na które warto zwrócić uwagę:

  • wydajność urządzenia w stosunku do zapotrzebowania na ciepłą wodę,
  • sposób zasilania bojlera – elektryczny, gazowy, mieszany,
  • dwufunkcyjność – możliwość ogrzewania wody i wnętrza pojazdu,
  • porę roku, w jakiej bojler będzie używany,
  • zajmowane miejsce,
  • zużycie energii,
  • solidność wykonania.

Każda z wymienionych cech bojlera przekłada się na koszty eksploatacji oraz poziom uzyskanego komfortu.

 

Bojler gazowo-elektryczny Expanse i jego zalety

Specyfiką wyposażenia kampera jest konieczność zmieszczenia wielu urządzeń i zapewnienia dostępu do wielu wygód na niewielkiej przestrzeni.

We wnętrzu musi być miejsce do spania, gotowania, mycia i załatwiania intymnych potrzeb, ale też do relaksu w gronie współtowarzyszy podróży. Dlatego popularnością cieszą się te urządzenia, które pełniąc dwie lub więcej funkcji jednocześnie, pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca. Zalicza się do nich bojler gazowo-elektryczny Expanse (sprawdź).

Atutami tego modelu są niewielkie wymiary oraz przystosowanie do pełnienia dwóch funkcji jednocześnie. W zależności od potrzeb, z jego pomocą można podgrzewać wodę lub – po odpowiednim przestawieniu – ogrzewać otaczającą przestrzeń.

Ten mały bojler może być zasilany elektrycznie, gazem lub z obu źródeł naprzemiennie, zależnie od ich dostępności w kamperze. Zbiornik o pojemności 8 litrów zapewni wystarczającą ilość wody do wzięcia szybkiego prysznica lub umycia naczyń. Elektryczno-gazowy bojler jest też łatwy w montażu i ma ochronę zimową.

 

Gdzie kupić bojler do kampera?

Wyposażenie kampera warto wybierać w sklepie, który specjalizuje się w takim asortymencie. Dostęp do markowych produktów, a często też autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprawiają, że zakup jest pewny, a produkt w pełni sprawny i solidnie wykonany.

Takim sklepem jest Centrum Webasto Skylark Polska, będące jednocześnie autoryzowanym przedstawicielem znanej światowej marki urządzeń do ogrzewania postojowego.

Oferuje on między innymi wspomniany wcześniej bojler gazowo-elektryczny Expanse, a także wiele innych urządzeń do przyczep kempingowych i na jachty. W sklepie można też zamówić montaż bojlera oraz skorzystać z usług serwisowych kupowanego sprzętu.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com