Jaki aparat i obiektyw ułatwi fotografowanie w podróży?

Jaki aparat i obiektyw ułatwi fotografowanie w podróży?

Jaki aparat i obiektyw ułatwi fotografowanie w podróży?

 

Każda podróż to przygoda. Robiąc podczas niej zdjęcia czy filmując, wykonuje się ujęcia krajobrazowe, portretowe, architektury czy nawet dzikiej przyrody. Sprzęt musi być przygotowany na najróżniejsze wyzwania i jednocześnie pozwalać dotrzeć w każde wymarzone miejsce. Zajrzyj więc tutaj, aby dowiedzieć się, czym powinien cechować się dobry aparat do podróżowania. 

 

Fotografowanie i filmowanie w podróży - jakie czekają Cię wyzwania? 

Najpierw zwiedzasz zachwycające zabytki i ikoniczne miejsca w wielkich miastach, by następnie pojechać do parku krajobrazowego, po drodze spotykając wielu fascynujących ludzi. To częsty scenariusz w trakcie podróżowania, który zawiera w sobie kilka gatunków fotografii - zaczynasz od zdjęć architektury, później płynnie przechodzisz do krajobrazów, by po drodze wcielać się w rolę portrecisty. Fotografia podróżnicza zawiera w sobie przy tym elementy fotografii ulicznej, reportażowej i dokumentalnej. 

To wszystko sprawia, że Twój sprzęt musi dawać Ci ogromną elastyczność. Tak aby móc dostosować się do ciągle zmieniających się tematów, tego na co kierujesz swój obiektyw. Jednocześnie z pewnością zabierasz ze sobą w świat wiele niezbędnych rzeczy, tak więc dobrze jest, aby sprzęt nie był dodatkowym obciążeniem i zapewniał pełną mobilność. Tak aby nie utrudniał podróżowania i można go było mieć zawsze pod ręką. 

 


Popularny obiektyw Canon RF-S, czy sprawdzi się w podróży? 

Jeśli chcesz w każdej podróży zapewnić sobie pełną wszechstronność, najlepszym wyborem będzie obiektyw zmiennoogniskowy. Świetnym przykładem jest obiektyw Canon RF-S o zakresie ogniskowych 18-150 mm. Da ci on dostęp do szerokich ujęć umożliwiających rejestrowanie rozległych krajobrazów czy monumentalnej architektury lub pejzaży miejskich. Szerokokątna ogniskowa przyda się także w trakcie realizowania ujęć w małych pomieszczeniach - przykładowo w kamperach. 

Z drugiej strony taki obiektyw zapewnia duże zbliżenia i pozwala na wykonywanie portretów wolnych od zniekształceń. Masz więc pod ręką niemal kilka obiektywów bez konieczności noszenia ze sobą paru urządzeń. Jednocześnie obiektywy do bezlusterkowców mają kompaktową rozmiary i niską wagę, zapewniając szeroki zakres ogniskowych i przy tym oszczędzając Twoje plecy.

 

Aparat cyfrowy Canon EOS R10, dobry bezlusterkowiec w rozsądnej cenie.

Świetnymi, wydajnymi aparatami dla podróżników są bezlusterkowce z matrycami APS-C. Nieco mniejszy czujnik pozwala na zachowanie bardziej kompaktowej konstrukcji, a przy tym wciąż daje dostęp do doskonałej jakości obrazów. Nawet podstawowy aparat cyfrowy Canon EOS R10 oferuje zdjęcia seryjne z prędkością 23 kl./s, co zapewni Ci zatrzymanie w czasie bardzo dynamicznych scen - przykładowo wirujących derwiszy. Dla bardziej wymagających doskonałą propozycją jest aparat cyfrowy Canon EOS R7, który ma matrycę o rozdzielczości 32,5 MP czy podwójny slot kart pamięci. Ultra szczegółowa panorama Rzymu - z taką matrycą to żaden problem. Obydwa bezlusterkowce dla podróżników nagrywają filmy w 4K, co sprawia, że są także świetnymi kamerami. 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com